Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rossz szigetelés esetén...

EagleHUN kérdése:

Rossz szigetelés esetén légkondicionáló adót elfogadhatónak tartanátok?

Figyelt kérdés

A LÉG kondicionáló berendezés egy hőszivattyú, amivel NYÁRON egy egyébként a kintinél valamivel hűvösebb helyről (még a rosszul szigetelt ingatlanokban is valamivel hűvösebb van mint kint) próbálunk kipumpálni még hőt egy jóval melegebb helyre (kintre), egy rossz hővezetésű (levegő) közegbe. Nem véletlen hogy ventilátorra és vízpermetezésre is szükség van a kültéri egységben hogy ez sikerüljön!

Ha van olyan aki télen is használja, olyankor meg pont fordítva, de ugyanilyen rossz hatásfokkal.

Tehát eleve egy "esztelen" konstrukciójú eszközről van szó, nem véletlenül fogyaszt sokat! (Például egy néhány méter mélyre leásott hőcserélőjű földhős berendezés is sokkal hatékonyabb ennél!)

Ezt még sok helyen megspékelik azzal is hogy rossz fal és nyílászáró szigetelésű ingatlanban üzemeltetik.

Ezzel nem csak a saját pénztárcájuknak okoznak kárt, hanem az országnak is!

Hiszen hogy is működünk most?

Megveszünk szinte minden energiát, vagy energiahordozót, és nyersanyagot is!

Ebből előállítunk valamit, ami eladásra kerül, és a haszon egy igen kis részét megkapja aki dolgozott vele.

Aztán hazamegy és ilyen esztelen berendezéssel energiára költi, amivel ki is ment ez a kis pénz is az országból!

A helyett hogy itt maradt volna és az illető befektetné pl, vállalkozna vagy más hasznosabb dologra költené (pl szigetelésre)!


Szóval én ezt "büntetném", adóval, de közben hagynék menekülési utakat is.

Kültéri egységet könnyű észrevenni az utcáról, így az ellenőr felírhatja a házszámhoz. Megy a levél, bizonyítsd hogy legalább A vagy jobb a szigetelésed!

(Energiahatékonysági tanúsítvánnyal, ami kb 20k-ba kerül, és ingatlan eladásához, bérbe adásához egyébként is kötelező! 5 évig érvényes!)

Ha nem akkor:

- Leszigetelheted ilyen jóra és megúszod az adót.

- Leszerelheted a berendezést és megúszod az adót.

- Befizetheted az adót pl 1000huf/nm/év. (Egy 100nm-es házra tehát 100 ezer forint évente!)


Szerintem jogos lenne valami ilyesmi!

Szerintetek?


4 dolog miatt írtam ki ide és nem a politikába:

- Erősen közgazdasági jellege van e kérdésnek.

- Társadalomtudományi, filozófiai jellege is van.

- Műszaki jellege is van.

- Nem akarok tippeket adni a politikusoknak, amíg ki nem tárgyaltuk!



2016. júl. 4. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Van benne ráció, a cél is érthető, mégis ellenérveket sorolnék:


- Az időseknek vagy "kövéreknek" létszükséglet is lehet, különben fejre állnának a hőségtől.

- Sokan vannak, akik nem engedhetik meg maguknak a korszerűsítést, szigetelést, stb. Ők nem használhatnak légkondit? (Merthogy az adóval már nem érné meg nekik.

- A rossz hatékonyságot mindenki megfizeti, amikor befizeti a villanyszámlát. Miért kellene külön is fizetnie a nagy fogyasztásért?

2016. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogos vagy nem jogos, megint azokon csattanna az ostor, akik a legszegényebbek, mert általában ők nem azok, akik először újítják fel A-kategóriás energiahatékonyságúra a házukat.

Inkább támogatni kellene az alternatív hűtési módszereket, vagy a napelemes légkondit. Nem büntetni, hanem ösztönözni!

2016. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem árulsz olyan berendezést, mint említed van ilyen, ami a split klímával árban felveszi a versenyt és kevésbé rossz a hatásfoka?
2016. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
"4 dolog miatt írtam ki ide és nem a politikába: " Nézd már meg hova irtad ki!!!!! Szoval ennyit az éles elmédröl, kritikus szellemedröl meg a valoságrol.
2016. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Illetve mi lenne, ha miután ezt bevezettük, különadót vetnénk ki az importgázból az utcát fűtőkre, 10000 forint / m2-t. Utána pedig fel kell emelni a klímaadót 10000 forint / m2-re a fűtésadót pedig 100000 forint / m2-re, mert nem marad adófizető az országban.
2016. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Már bocs, de ez így ebben a formában nem jó ötlet.


Amit a légkondi elfogyaszt áramot, azt az illető kifizette, az áram árán is van 27% ÁFA, meg az energiacégek is adóznak nem keveset. Tehát nem értem, mire fel adóztatnád meg pluszba, azon kívül, hogy "mert csak".


Másrészt, elég relatív, hogy minek rossz a hatásfoka. Egy hőszivattyú mindenképp a hidegebb helyről a melegebb helyre viszi a hőt, enélkül valójában nem is hőszivattyúról beszélnénk, mégis úgy kezded a mondandódat, mintha ez egy ördögtől való dolog lenne.

2016. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem akarok megfulladni a szobámban egy hülye adó miatt, viszont a légkondi nélkül meg nem tudom hogy bírnám ki a számítógépnek köszönhető 40 fokos meleget.
2016. júl. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

4-es nem ütöttem el a kategóriát! Valószínű átrakták! Pont azért írtam alá hogy miért a tudományok társadalomtudományokba ment, hogy senki ne jelentse!

Erre meg pont jelentgette valaki...vagy csak szemfüles volt az admin, de bután... no comment.

Már csak azért is biztos ez mert én az "egyéb kérdések" alkategóriákat szinte soha sehol nem használom!

2016. júl. 5. 07:11
 9/15 A kérdező kommentje:

A többieknek egy kicsit más szemszögből is közelítenék.

Tegyük föl hogy nem veszel légkondit, vagy leszereled.

Azt a pénzt amit elköltenél félreteszed, összegyűjtöd.

És igen igaza van azoknak akik azt mondják állam bácsinak is be kell szállnia a szigetelésbe!

De ez már létezik! Lehet igényelni most is!

Egy pár év alatt összejön az önrész a megtakarításból!

2016. júl. 5. 07:18
 10/15 A kérdező kommentje:

7-esnek írnám, én a PC-m korszerűsítésekor nem a teljesítményre hanem az energiatakarékosságra mentem rá!

Nem lett sokkal gyengébb mint bármely másik korszerű gép, sőt...!

Viszont nem fűti föl a szobát, és síri csendben vannak a ventilátorai. Ez utóbbi mondjuk jól jön filmnézés közben.

Csak tippek:

- Minél kisebb nanométeres technológiájú sok magos processzor gyári alapfrekin járatva! Passzív hűtéssel vagy nagyon csendes ventillátorral.

- SSD

- Nem reklámként de NVidia Titániumból egyes típusok fele annyit fogyasztanak ugyanakkora teljesítményen mint egy hasonló árkategóriás VGA-k. Tökéletesen lehet vele játszani, HD-s 4k filmet nézni!


Semmivel sem került többe mint egy alap légkondi került volna! És nem fűt! Lehet ésszel is...

2016. júl. 5. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!