Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért panaszkodik itt olyan...

Miért panaszkodik itt olyan sok ember a jövedelmére, amikor az átlagjövedelem közel 250k?

Figyelt kérdés

[link]


IT-szektorban vagyok, nálunk általában az átlag inkább 300-350, a környezetemben nem sok ember keres 250 alatt. Nem vagyok Fidesz-szavazó, de ami a gazdaságot jelenti, nincs velük semmi bajom, élhető, amit csinálnak.



2016. júl. 6. 09:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem te nyugatról írogatsz így...itt keleten közmunkás lennél másképpen gondolkoznál...
2016. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Gugu Gabor ***** válasza:
94%
Egyrészt bruttó, másrészt rendben hogy te az it szektorban jól keresel, de ettől még nem dolgozik és nem is dolgozhat mindenki az it szektorban.
2016. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
jah persze informatikus }÷
2016. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Az IT-szektor felhúzza az átlagot.
2016. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

A medián jobb mérőszám, nagyon sokan vannak minimálbéren ugyanis (74 ezer), így a medián mutatta 120 ezres nettó sokkal jellemzőbb, mint az átlagnak számító 160 ezer.


A létminimum ehhez képest 90-100 ezer körül mozog, magyarul az emberek nagyobb részének marad olyan 20 ezer forintja az alapvető vásárlások után egy hónapra.


Abban igazat adok, hogy nagyon sokan a reklámok, a tévé által sugárzott ideális világ, a nyugati országok elérhető gazdagsága miatt elégedetlenek lennének a fizetésükkel mindenképpen. És az is igaz, hogy mindenki tehet a saját boldogulásáért.

2016. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te munkatársaid panaszkodnak a 300-350 -es átlagkeresettel akkor megértem a kérdésedet, de nagyobb távlatokban nézve ez a fajta átlagjövedelem olyan szempontból kicsit sem pontos, hogy nem veszi figyelembe a földrajzi régiók közötti különbségeket, ugyanígy a szegényeket és gazdagokat sem teszi külön kategóriába, mindent ahogy van 1 kalap alá vett.


Egyébként minden növekedés szép dolog, de én inkább a reálkeresetet szeretem figyelembe venni, az pedig az évekre levetítve nem nőtt jelentősen (vagy inkább úgy mondom, hogy érezhetően)

2016. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Ha én kopasz vagyok, a feleségemnek pedig derékig érő haja van, akkor nekünk átlagosan vállig érő.


Akkor van a családunkban kopaszság? ;-)


Ennyit a statisztikáról.

2016. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

Nos,ha az átlagot vesszük,az átlagmagyar elhízott,alkoholista, dohányos,érrendszeri beteg(KSH). Ugye,nem mindenki ilyen?

Az átlagfizetésekben benne van a havi 4 milliót kereső bankigazgató,meg a közmunkás 52ezres bére is. A fizetés pedig teljesen változó foglalkoztatási szektoronként, akár országrészenként,képzettségtől függően is. Én pl. 2 diplomával állami alkalmazott vagyok, nem is kezdő nettó 130ezerért, a városban két műszakban dolgozó dohánygyári operátor meg 180ezret kap.

2016. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
Csodálom, hogy ilyen hülyeként IT-s vagy
2016. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%
Informatikus vagy, és nem ismered az átlag fogalmát? Ez elég szomorú, hogy ma már bárkiből lehet informatikus.
2016. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!