Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, a jövőben...

Mit gondoltok, a jövőben létre fog majd jönni egy olyan társadalom, amiben az emberek a kaptárban élő rovarfajok életmódját utánozzák?

Figyelt kérdés

A legalapvetőbb és legszembetűnőbb változás az lenne, hogy nem léteznének családok, hanem szülőotthonok lennének, ahol bentlakásos férfiak és nők szaporodnának főmunkaidőben. Ők hoznák létre az utódokat, miközben a társadalom többi tagja, csak élvezetből szexelne és nem formálna családokat.


A legközelebb eddig a nácik kerültek a Lebensborn-programmal, illetve azt hiszem a Rákosi-rendszerben is volt valami program, ami arra ösztönözte az anyákat, hogy adják örökbe a babájukat.


Szerintetek a jövőben lehetséges lenne ilyen? Milyen egyéb vonásokat vehetnénk át a hangyáktól, méhektől, darazsaktól, termeszektől amivel hatékonyabb társadalmat alakíthatnánk ki?



2016. jún. 20. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
A rovaroknál csak egyetlen nőstény szaporodik, van az őt megtermékenyítő pár hím, a többi mind terméketlen illetve nem foglalkozik a szaporodással, se szexxel. Csak dolgoznak a raj túlélése érdekében.
2016. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem lesz ilyen, vagy ha mégis lesz, akkor nem sokáig fog működni.

A legtöbb kutató és tudós 2050 környékére jósolja az embernél is okosabb mesterséges intelligencia megjelenését és ha ez bekövetkezik, akkor lényegében a technológiai szingularitás korába lépünk, ahol teljesen feleslegessé válik az ember.

Gondoljunk csak bele, ha a legnagyobb emberi elmék képesek egy önmaguknál is okosabb gépagy létrehozására, akkor az így létrejövő gépagy egy önmagánál is fejlettebb gépagyat tud megalkotni és ez így fejleszthető egészen a végtelenségig.

Ha ez bekövetkezik, az emberi tényező alapvetően felszámolódik.

2016. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a kaptárban csak a királynő szaporodik, rajta, és az őt megtermékenyítő hímeken kívül nemhogy élvezetből sem, de még a szexet se ismerik.
2016. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem elképzelhető.

A családban élés rontja a kapitalizmus tökéletességét.

Lásd,gyerekes anyát nem vesznek fel dolgozni,gyerekes anyának folyton gondja van,tehát akinek gyereke van,az hátrányban van a munkaerőpiacon.

Arról nem is beszélve,hogy az,hogy otthon egy egész család él,osztozik egy lakások,csak növeli a stresszt,ami alapvetően sem kevés a piacgazdaságban,tehát a család sok terhet ró az emberekre.


Szerintem teljesen nem fog megszűnni,lesznek önkéntes gyereknevelők,akiknek pl egyszerű munkájuk van,nem stresszes,de lesznek nevelőintézetekhez hasonló intézmények,ahol a gyereke fognak szocializálódni.


Én pl sosem értettem miért akar valaki családban élni,de még csak azt sem miért kell a párjával mindenáron együttélnie.

Szerintem az együttélés sok amúgy kiküszöbölhető stresszet eredményez.

De ezt az "állami"gyereknevelés csak egy nagyn modern rendszerben tudnám elképzelni,ahol nem sérülnek a gyerekek.

Ez egyelőre még egy utópia,de jó elképzelés egy olyan világban,ahol a hedonizmusé a főszerep,ehhez még sok időnek kell eltelnie.

2016. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

"Én pl sosem értettem miért akar valaki családban élni,de még csak azt sem miért kell a párjával mindenáron együttélnie"


Ezt hívják ösztönnek.

2016. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy utópista,kommunista rendszerben jó lenne,ahol mindenki számára minimális erőfeszítéssel biztosított a jólét.

Amíg az ember az embert használja fel a saját jóléte megteremtésére,addig nehezen tudok elképzelni ilyen rendszert,mivel az állam á

Tal felnevelt gyerekek is terhet jelentenek,tehát,ha családban nőnek fel,az nem az állam gondja.


Én szívesen élnék egy ilyen világban,ahol béke,jólét,szeret és mérhetetlen hedonizmus uralkodik:/

2016. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor bennem nincs ösztön,lehet.

Számomra az aznideális párkapcsolat,hogy külön élünk,és heti többször összefutunk,élvezzük a szabadidőmket,de nem élünk együtt a nap 24 órájában,ahol a másik hibáival kell szembesülnünk,pl horkol,trehány,rosszul főz,nagyokat szellent,stb...


A gyerekek meg amúgy is sokszor olyan családban nőnek fel,ahol jó ha napi 10 percet beszélmek a szüleikkel,tehát alig van személyes kapcsolat.

És sok felnőtt a gyereken vezeti le a feszültséget,amit a gyerek kénytelen tűrni,mivel kiszolgáltatott.

Persze vannak,nagyon jól működő,kiegyensúlyozott családok,de ez kó,ha 100ból 1,ahol anyagilag minden rendben van,a két szülő teljesen harmóniában van egymással és megfelelő társai egymásnak és a gyereknevelést is jól végzik,de mint mondtam ez nagyon ritka.

NagOn sok gyerek sérül a családban,mire felnő...

2016. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: igen a modern világ kicsit bekavar a dologba. De igyekezettel, törődéssel jobbá, kiegyensúlyozottabbá lehet tenni a családi kapcsolatokat, és az pedig egy olyan érzéssel és boldogsággal tölti el az embert, ami hát pótolhatatlan. Bocs kicsit ömlengős lett, a lényeg, hogy sztem fontos a család, anélkül, vagyis amit te mondasz hogy külön élni, így csak dolgozó robotok lennénk, akik néha összejárnak szexelni. Ürességet érezne az ember.
2016. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem arra gondolok,hogy megszűnne maga a családi kötelék,csak a családtagok nem élnének együtt.

Gyakorlatilag már most is ez van,sok ember külföldön dolgozik,vagy csak este jár haza,nincs ideje semmire.

A szülőséget is igazán az tudja megélni,aki nem dolgozik,vag nem kötött rendben dolgozik.


Sok szülő nem vallja be,de a gyerek nagyon sok lemondással jár,sokan teljesen beáldozzák az egész életüket a gyerekért,de ők akkor miért élnek?

Ezért is egyre több a gyermektelen vagy hosszútávú kapcsolatot nem akaró ember,mert a családos életmód szinte egyenlő a teljes önfeláldozással.

Persze,ha elérjük maid,hogy robotok fognak helyettünk dolgozni,akkor lehet a család nem teher lesz,hanem egy választható jó.


Én viszont a mai viszonyok között soha nem vállalnék gyereket,mert nagy eséllyel depressziós lennék,és ezt a gyerek is megérezné.

2016. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Már közelítünk egy ilyen társadalom felé; sajnos.
2016. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!