Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért gondolják,...

Egyes emberek miért gondolják, hogy bármit használ az a jelenben, ha nemzetük dicső őstörténetét hangoztatják, vagy nem létező őstörténetet kreálnak maguknak? Miért nem a jelen problémáinak pragmatikus megoldásával foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Pl. ott vannak az olaszok. A mai Olaszországban virágzik a korrupció, a maffia, kosz van az utcán, nagy a fejetlenség. Az ilyen ember nem ezekre próbál megoldásokat keresni, hanem elkezdi verni a mellét a Római Birodalomra.


Aztán ott van a súlyosabb eset, amikor komplett őstörténetet kreálnak maguknak hatalmas energiákat beleölve.


A románok már vagy 150 éve kreálják az egyre bizarabb dákó-román teóriákat, gyomlálják a nyelvükből a szláv eredetű szavakat, nyalnak az újlatinoknak, és mire mentek vele?


A magyaroknál is vannak ezek a sumér eredetet valló szélsőjobbosok, azok is ezzel foglalkoznak a problémák megoldása helyett.


A törököknél is van valami hasonló teória, hogy a török a világ ősnépe stb.


Egyszerűen mi értelme van ennek? Attól fogunk a jelenben jobban élni, hogy milyen őseink voltak többezer éve? Ha valahogy bebizonyosodna, hogy igen, Románia a világ első országa stb. attól jobban élnének hirtelen a mai románok?



2016. júl. 10. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, egyes embereknek ez ilyen plusz érzést ad a szürke, nyomorék életéhez, hogy neki a 90. őse visszamenően valami nagy, csodás birodalomban élt.

De ez tényleg csak ebből ered. Az ember azt érzi, hogy nyomorult és nehéz az élete és ebből megpróbál kompenzálni valamivel, ha már a jelenen nem képes javítani.

2016. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
1984 ott nincs történelem minden műtárgy tiltott. Mivel aki csak tegnap született elhisz mindent amit mondanak neki. Ezért kell ápolni a hagyományokat. Mivel ha eltűnnek akkor annyira meztelenek lesznek az emberek hogy bármit elhisznek kik ők. Pl. hogy a bankárok nélkül nincs jó világ nekik kell adni az utolsó kenyeredet is meg inkább lakj egy panelban csak ne legyen háború. Vagyis múlt nélkül nincs jövő. Tudni kell hogy ki vagy ki voltál. Ez persze nem jelenti hogy csak azzal kell foglalkozni ez csak egy alap. A túlmagyarázott mindenbizonyítási alapot nélkülöző állítások károsak mert elferdítik a valódi hagyományokat és ezzel a jelenhez való viszonyát.
2016. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
En is gyulolom ezt a "csinaljunk magunknak minel nagyobb multat" felfogast ami a Balkanon, meg Kozep Europaban van a kis fusztralt nepeknel. Romaniaban, Szlovakiaban, Szerbiaban, Bulgariaban, Horvatorszagban, Ukrajnaban nagy hagyomanyai vannak ennek es sajnos ez alol mi sem vagyunk kivetelek. Az meg megjobban idegesit amikor a hulyesegeiket angolul is feliratozzak, es ott rohog minden kulfoldi a magyarokon hogy Magyar Piramisok, meg kokori urutazo magyarok (Csaba kiralyfi meg a csillagosveny), Jezus magyar volt meg a tobbi baromsag. Ezek a koklerek oriasi karokat okoznak igy az orszagnak.
2016. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"1984 ott nincs történelem minden műtárgy tiltott. Mivel aki csak tegnap született elhisz mindent amit mondanak neki. Ezért kell ápolni a hagyományokat. Mivel ha eltűnnek akkor annyira meztelenek lesznek az emberek hogy bármit elhisznek kik ők."


Miért, az nem hisz el mindent, amit mondanak neki, akivel elhitetik, hogy valami felsőbbrendű, árja ősbirodalomban éltek az ősei, ezért neki joga van leigázni és kiirtani a környező népeket, hogy megszerezve a területeiket és az erőforrásaikat újra tökéletes legyen minden?

2016. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Vagyis múlt nélkül nincs jövő."


Akkor a múlt nélküli USA hogy bírt a világ legerősebb államává válni?

Nézd, cseppet szerintem tarthatatlan alapokon nyugszik az a sok baromság, amiben hiszel...

2016. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

"hogy a bankárok nélkül nincs jó világ nekik kell adni az utolsó kenyeredet is"


Nem kell a bankároknak adni az utolsó kenyeredet is, de ha felveszed tőlük azt a rohadt hitelt az 50%-os kamatra, akkor illik visszafizetni, ha egyszer ígéretet tettél rá.

Ha nem akarsz a bankároknak fizetni, akkor nem veszed fel tőlük azt a rohadt hitelt, hanem helyette spórolsz és úgy vásárlod meg azt, amit szeretnél.

Ez ennyire egyszerű.

2016. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Félremagyarázás 5

Szövegértés 1

átlag 3

Arról írtam te kis balos provokátor hogy ha nem tudom hogy magyar vagyok hanem csak ember ahogy a libsik igyekeznek elérni ezt akkor elhiszem hogy nincs más út min pl csak a kapitalizmus csak a kommunizmus csak a darwinizmus bla bla bla szóval elhiszek akármit mert azt tanítanak nekem a múltról amit akarnak mondgyuk a gólya hozott télen jön a mikulás egyebek.

Gondolom ezt nehéz feldolgozni

Az alaptalan állítások rosszak ezek az ősmagyar stb stb piramis elméletek amiknek nincs alapja mert az igazi történelmet nevetségessé teszik táptalajt adnak az olyanoknak mint te és így a birka jellem és a tömegkultúra a gyengébb nem annyira magabiztos emberek elhiszik hogy nem kell foglalkozni azzal kik ők el kell hinni hogy ami most van annál nem lehet jobb rendszer a múlt nem számít ők csak világpolgárok egyebek

2016. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amúgy pl nézd meg a 89 előtti tankönyveket mit írtak 56 ról
2016. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

#7


Látom, hogy nálad elég szépen elérték a nemzeti hittérítők, amit akartak.

Én például rögtön ballipsi provokátor lettem, mert felhívtam pár dologra a figyelmet, ami kívül esik a te képzeletvilágodon. Gratulálok.


Pedig nem is vagyok gonosz ballipsi. Nem jellemzők rám azok a tulajdonságok, amiket úgy általában a ballipsikre húznak rá, hogy homokos vagyok, támogatom a cigányokat, arabokat, négereket, stb.

Csak egyszerűen elegem volt már a nagynemzetieskedésből. Nehéz felfogni?

2016. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

"Másolgathatjátok ide a verseiteket, ez akkor sem fog változtatni azon, hogy egy kihalófélben lévő népnek vagytok a tagjai.

És tudjátok, hogy miért? Mert erkölcstelen a ti népetek. Ez mindennek az alapja. A magyar fiatal vagy nem tud elindulni az életben, mert rohadt sokat dolgozik és keveset keres és a sok munka mellett nincs semmire sem ideje, vagy gazdag a családja és az égvilágon nincs neki semmi dolga a bulizáson kívül és ezzel is tölti az egész életét.

Teljesen lényegtelen. Az eredmény, hogy egyik esetben sem házasodik, nem vállal gyereket.


A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.

# 34/34 Időpont ma 16:04"



Jah nem vagy ballibsi csak ezt írtad egy másik kérdéshez... meg nem vagy provokátor csak eleged van a magyarokból

értem én hogy magyarellenes vagy hiszen baloldali vagy ezért értelmezd amit írtam


világpolgár múlt jövő

tudom ez soke egyszerre hiszen nállad elérték a céljukat az rtl riportyai a fókusz meg az éjjel nappal bukarest

2016. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!