Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ingatlanrész ajándékozásánál...

Ingatlanrész ajándékozásánál kötelező jelen lennie a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Édesapám nekem ajándékozza a kertes házának a rá eső részét(kb 60%). Utána olvastam és tudom, hogy közjegyző vagy ügyvéd ellenjegyzése kell anélkül nem érvényes! Azonban én intézném a dolgot és édesapám nem szeretne ezzel foglalkozni. Van olyan megoldás, hogy elmegyek az ügyvédhez a papírokért hazahozom és itthon aláíratom a "mostani tulajdonossal" édesapámmal? Vagy neki is kötelező személyesen megjelennie? Erről nem találtam információt, előre is köszönöm!
2014. júl. 23. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Személyesen ott kell lennie, az ügyvéd ellenőrzi a személyes okmányait és az ügyvéd jelenlétében kell aláírni az ajándékozási szerződést.
2014. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nem hangzik jól! :S
2014. júl. 23. 16:44
 3/8 A kérdező kommentje:
És esetleg van olyan lehetőség amikor nem kötelező személyesen jelenlenni? Szóval egy olyan opció amikor nélkülem nem dönthetne hivatalos ügyekben az ingatlannal kapcsolatban, esetleges eladásra gondolok itt. Haszonélvező vagy hasonló? köszi!
2014. júl. 23. 16:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha írna egy beleegyező nyilatkozatot?
2014. júl. 23. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden esetben az ajándékozónak és az ajándékozottnak közösen kell megjelennie a közjegyzönél, és elötte írni alá a szerzödést, minden más esetben érvénytelen.
2014. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kozjegyzo elott jelen kell lennie. Ez azesetben valthato ki, ha elotte egy meghatalmazast ad valakinek hogy kepviselje ot a kozjegyzo elott, de egyreszt ez nem lehetsz te, masreszt meg ezt a meghatalmazast is kozjegyzo elott kell adnia :)


de megbeszelheted a kozjegyzovel is hogy kijojjon.


egy haztulajdon atruhazasa azert komolyabb dolog annal, hogy egy sima ellenorizetlen alairassal menjen.

2014. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért akarod épp a saját apádat ilyen aljas módon kisemmizni a háta mögött?
2014. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, jogos. Belegondolva minden rosszindulatú ember, aki ki akarná forgatni valamelyik hozzátartozóját megtehetné ezt, ha ilyen egyszerű lenne. Jobb is, hogy ott kell lenni személyesen! :D
2014. júl. 23. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!