Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Városliget körüli "felhajtás"?...

Városliget körüli "felhajtás"? valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

szóval természetesen már hetek óta látom én is facebookon hogy ez meg az történt, naponta új "hírek" (index,444) satöbbi???? de eddig soha nem éreztem késztetést arra, hogy megnyissak egy ilyen cikket, mostanra meg már hiába olvasom el az egyiket, egyszerűen nem értem, hogy kik mik ezek, mit akarnak? ( mármint mit akarnak konkrétan a "tüntetők", és a kopasz fickók a kordon túloldalán)? a lényeg, hogy megkérnék néhány embert, aki figyelemmel követte az eseményeket, írja le nekem a történet lényegét, hogy a két fél (tüntetők, biztonsági őrök) mit akarnak, mik az érdekeik? ki az a fehér inges faszi, aki a zsarukkal ordítozik? tudom, én is megnyithatnám xy hírportál oldalát, csak ez kb olyan mint amikor egy sorozatot a 10. résztől kezdek el nézni. szóval kérlek titeket írjátok le hogy kb mi ez az egész? :)

előre is köszönöm szépen



2016. júl. 16. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
ugyanazt akarják csinálni, mint a régi Moszkva térrel: mindent lebetonoznak, minden fát kivágnak, ami a helyükre ültetnek (már ha ültetnek), fél - egy éven belül kihalnak, mert nincsenek gondozva, vagy mert olyan körülmények közé ültették a fákat, amit nem tudnak túlélni (lásd Kossuth téri bebetonozott fák...), így is már 3000 fa hiányzik Budapestről, a légszennyezettség pedig egyre nő...
2016. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

orbán a várba akar költözni. ez azzal jár, hogy rengeteg épületnek változik a funkciója.

az a zseniális megoldási ötletük támadt erre a problémára, hogy bezsúfolnak egy csomó múzeumot a ligetbe és így felszabadulnak épületek a városban.


Azonban ez a terv azzal járna, hogy a liget elvesztené jelenlegi park jellegét, és böhöm nagy betonkolosszusokkal lenne telerakva.

Ez a budapesti polgárok 81%-nak nem tetszik (közvéleménykutattak is) ennek ellenére ezt erőltetik.


Lehetne építeni barnamezős beruházás keretében is múzeumot máshol, de valamiért ez a jelenlegi terv van becsípődve a kormánynak és nem akarnak engedni belőle.


Ez a lényeg.

2016. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat
2016. júl. 16. 18:06
 4/6 Pro Patria ***** válasza:
47%

Ide is leírom.


"ugyanazt akarják csinálni, mint a régi Moszkva térrel: mindent lebetonoznak, minden fát kivágnak, ami a helyükre ültetnek (már ha ültetnek), fél - egy éven belül kihalnak"

- Téves felvázolás. A most kialakított tervek olyan épületek helyére kerülnek felújítással és/vagy építéssel múzeumok, amelyek jelenleg romos, lelakott állapotban vannak a Városligetben, nem pedig a zöldterület rovására.


"orbán a várba akar költözni. ez azzal jár, hogy rengeteg épületnek változik a funkciója.

az a zseniális megoldási ötletük támadt erre a problémára, hogy bezsúfolnak egy csomó múzeumot a ligetbe és így felszabadulnak épületek a városban."

- A miniszterelnöki hivatal a volt karmelita kolostor épületébe költözködik - innen semmi nem kerül át a Városligetbe. Később a Sándor-palotába kerül át, amely jelenleg a köztársasági elnök rezidenciája (és a miniszterelnök lakhelye volt a '45-ös elpusztításáig), ahonnan értelemszerűen semmilyen múzeum nem költözik ki.

A Királyi Palotából csak a Magyar Nemzeti Galéria költözése merült fel egy új múzeumi épületbe a Városligetbe - elvetették.


Amik most felállnak, mint múzeumok, azok már meglévő épületek helyére kerülnek, közülük a Néprajzi Múzeum nem a Várból, hanem a Kossuth térről költözik (nem zöldterületre, hanem egy ma még álló parkoló helyére, ami jelenleg hatalmas, egybefüggő betonplacc), illetve a Közlekedési Múzeum most is ott található, kiterjedtségében kisebb lesz, mert elbontanak mellőle egy későbbi toldást, viszont magasságában nagyobb, mert eredeti állapota szerint emelkedni fog (azaz itt több lesz a zöldfelület körülötte, mint korábban).


"Ez a budapesti polgárok 81%-nak nem tetszik (közvéleménykutattak is) ennek ellenére ezt erőltetik."

- Nem láttam ekkora számot adó közvéleménykutatást, azt viszont enélkül is mellé tudom fűzni, hogy egy eredmény nagyban függ attól, _hogyan_ fogalmazzák meg a kérdést, és ez már a kutatás célirányos manipulációja, hogy az állítását alátámasztó véleményt adjon ki.

Lásd lentebb, milyen kevés is elég volt két ember belátó lenyugvásához:


Éppen néhány napja jött ez elő nálam, budapesti rokonlátogatás után.

Az asszony végig az út alatt meg tudott jegyezni valami odapörkölést a kormányzás felé, például néztük a Várhegyet, és a karmelita kolostorba való költözésre mondta, hogy: "Azért, hogy le tudja nézni a népét." És ahhoz minek kell a kolostor épülete? "Na, majd meglátod! Megéled te még azt, hogy itt kell térdepelned majd a téren." Anyám mondta, nehezen, mert ő Budapesten nem talál el, úgyhogy hacsak nem küldenek buszt - "Majd, majd itt fogsz hajlongani!".

Mentünk el a Rudas Fürdő mellett, mondtam, hogy itt állítólag Lázár János főz. (Elrontottam a nevet, de nem is ezen van a lényeg.) "Mikor, ma?" - "Nem tudom, hogy éppen ma, vagy mindennap, de itt főz." - "Na, akkor nem megyünk oda, még a végén _megmérgez_ minket!" - "Nem, nem az a Lázár, a séf Lázár."

Ilyen megjegyzések nem racionalitást, hanem abszolút elutasítást mutatnak. Az Országház előtt állva mutattam rá, hogy egyébként a Karmelita ideiglenes hely, a mindenkori miniszterelnöki rezidencia, csakúgy, mint a modern magyar alkotmányosság óta végig, a hely második világháborúban való elpusztulásáig, a Sándor-palota lesz.

Csak hogy világos legyen. Országház, ahol a miniszterelnökség jelenlegi dolgozik:

[link]

A Sándor-palota:

[link]


Azután a Néprajzi Múzeumban láttuk a Városligetről kiállított látványterveket az előcsarnokban (nem ezért mentünk), és megjegyezte róla a véleményét.

Hiába mondtam, hogy de nem építik be az egész Városligetet. "Dehát hogy mondhatsz ilyet! Hát ha csak a felét beépítik, az is sok!" - "De a felét sem építik be, erről beszélek."

Azután az emeleti folyosón pont elkaptam félszemmel egy ismétlésre állított videót, odahívtam őt is, a férjét is, anyámat is (aki sokkal kevésbé volt indulatos ebben a témakörben):

https://www.youtube.com/watch?v=fFChXzvOX2c


Elmondom, hogy zajlott az alá narrálás:

00:05 - Ez a mai állapot, többek között ennek a helyére is épülnek majd a múzeumok.

- "De várjál, a Hungexpo az nem itt van; nem?" De innen ő nem szólt hozzá már, csak a férje.

00:19 - A férje: "Ez az, a Petőfi csarnok az."

00:35 - Hozzáfűzi: "Ez a Petőfi csarnok egy elég rossz állapotú épület."

Anyám: "Azért ilyen épületekért, azt mondom, nem kár."

Az úr is a feleségének: "Nem lesz ez rossz, anyjuk."

00:44 - Ismét én: "Ez a Közlekedési Múzeum, ezzel nem bővül semmi a zöldterület rovására, a meglévőnek építik vissza a háború előtti, eredetileg tervezett formáját."

00:53 - Az úr: "Aha, Kós Károly sétány, ez ott van."

01:03 - Anyám: "Szép lesz ez."

01:14 - Az úr: "Na, Petőfi csarnok, kíváncsi vagyok, mit kezdenek vele..."

01:22 - Egyszerre mondtuk mindannyian, hogy elég vacak, de az tényszerű, hogy a Petőfi csarnok romos jelenlegi állapotánál jobb, és hogy nem a zöldterületet betonozzák le, hanem haszontalan romépületeket bontanak le hozzá.

01:40 - Ismét az úr: "Na, ezzel a nagy parkolóval kéne kezdeniük valamit..."

Következő kép, 02:00 - Éppenséggel ide építik majd a Néprajzi Múzeumot. Ennyi.

02:15 - "Itt a Közlekedési Múzeum épülete, ezt építik vissza eredeti formájába." Az úr: "Igen, ezen volt egy torony, ez máshogy nézett ki."

02:20 - "És így fog kinézni." - Mutattam rá.

02:35 - Az úr: "Ez is egy szép épület, de elég romos."

02:40 - Én: "Így újítják fel a tervekben."

03:05 - Ismét én: "Ez a Magyar Zene Háza. Úgy alakítják ki a tetejét, hogy keresztül tudjon rajta hatolni a fa, így nem kell kivágni. Ezt sok helyen alkalmazzák."


És ennyi. Minden múzeum már meglévő, leromlott állapotú, bontásérett, vagy felújításra szoruló épület helyére kerül, vagy annak felhasználásával jön létre. _Nem építik be_ a Városligetet.

A hölgy szótlanul hallgatta végig, azután ugyanolyan szótlanul indult meg a videótól, és mi is. Szerintem, érezte, hogy visszavonulót kell fújnia.

Nem bántani akarom, egyszerűen csak ez a hírátadás ma. Kifejezetten hírt csinálnak, nem átadnak, és mindenhol a lehetőséget keresik az indulatok felkeltésére. Egy RTL-híradó erről sosem fog negatív felhang nélkül hírezni, hiszen a reklámadó.

Az embereknek pedig _nincs igényük_ teljes ismeretek megszerzésére. Én nem vagyok budapesti, mégis többet tudtam elmondani az ügyről, mint az ottani, tősgyökeres rokonaim.

És ez nem egyedi, ez rengeteg más esetre átvetíthető.

2016. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jártál már élőben azoknál az épületeknél, és láttad milyen kis területről van szó?


már az is ezerszer le lett írva, hogy azok a bizonyos látványtervek el vannak méretezve..., nyilván a beton is tök jól fog mutatni a zöld területen, nem mellesleg közterületet vesznek magántulajdonba, ezzel törvényt sértve

2016. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

úgy imádom, amikor egy vidéki mondja meg a tutit...

tényleg, ha nem laksz itt, minek szólsz bele?

2016. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!