Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a választójogo...

Miért nem lehet a választójogot adózáshoz vagy felső korhatárhoz kötni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nyugdíjasellenes, de felháborítónak tartom, hogy sok kérdésben a nyugdíjasok mondják ki a végszót, amikor őket vagy nem is érinti az egész, vagy amire kibontakozik az adott dolog negatív hatása, addigra ők már nem is fognak élni.


Két jelentősebb példa:

- Ausztriában a sorkatonaság eltörlését is a nyugdíjas szavazók hiúsították meg, mert ha már nekik muszáj volt, nehogy már a fiataloknak könnyebb legyen.

- A Brexitnél is a nyugdíjas szavazók döntötték át a mérleget. Mire érződni fog a tényleges negatív hatása ennek, a 90%-uk már a temetőben lesz.


Ugyanígy Magyarországon is sajnos iszonyat sok az olyan nyugdíjas (tisztelet a kivételnek, mert sok kivétel is van!), akit egyáltalán nem érdekel az ország helyzete, ha valamelyik párt nyugdíjemelést ígér, már mennek is arra húzni az X-et.


Nem provokálni szeretnék, szó sincs erről, de ha a választójognak van egy alsó korhatára, akkor felső korhatára miért nem lehet? Miért lenne tapasztaltabb és jobb választó mondjuk a 80 éves Marika néni aki csak az M1-ből tájékozódik, mint egy 15-16 éves gyerek?

Tudom, hogy a nyugdíjasok a legnagyobb szavazótábor, na de pont emiatt van az, hogy a pártokat sem érdeklik a fiatalok, akik a jövőt fogják alakítani, inkább a nyugdíjasokat kenyerezik le, mert őket könnyebben le lehet.


Miért nem lehet bevezetni, hogy mondjuk a választójog felső korhatára 60-65 év legyen?

Vagy bevezetni azt, hogy csak az szavazhat, aki adózik. Mindjárt kiesnének a segélyen élők is a rostán, és itt most nem a magyarokról beszélek, hanem a kisebbségünkről.



Vagy én látom rosszul? Csak szerintem igazságtalan, hogy a fiatalok 18 éves korig nem szavazhatnak, de a nyugdíjasok nyugodtan eldönthetik, hogy mit akarnak 40-50 év múlva, amikor azt már úgysem élik meg? Demokrácia ide vagy oda.


Nektek mi a véleményetek?

Ti kötnétek valamihez a választójogot, hogy "igazságosabb" legyen az ország fejlődése számára?



2016. júl. 18. 10:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10 es


A fidesz szavazói is főleg nyugdíjasok ám.

A szavazásra elballagó emberek kb 70% nyugdíjas:)

2016. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Benne vagyok, hogy a nyugdíjasoknak elveszik, de csak akkor, ha a liberálisoknak, és 1-2 kissebségnek is elveszik a választójogát.
2016. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A Fidesz szerint a nyugdíjasok a baloldal szavazói. Akkor hogy van ez?
2016. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
De mi van, ha a fiatal holnap meghal, akkor minek szavazott arról, ami őt nem érinti. A nyugdíjas meg lehet, hogy még 20 évig is él. A nők manapság 50-es éveikben mennek nyugdíjba, ha 40 évet ledolgoztak, nem is beszélve a korkedvezményes nyugdíjasokról. Azok meg még 40-es éveikben is elmehetnek.
2016. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mindenki hozzon egy igazolást egy "látótól", hogy kb. meddig fog élni, és csak akkor szavazhasson, ha x időt túl fog élni. (Tudom, hogy hülyeség, de a kérdés is az)
2016. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

# 6/15 Időpont ma 11:39


Azért pl. a Brexit, vagy az itteni eltalicskázott párbillió nem épp 4 évre szól.

2016. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Elméletileg ez jó ötlet, de ha bevezetjük, egyből elkezdődne a (nemzetközi) vergődés
2016. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#11:Ja,hát azért már ne hibáztassuk a nyugdíjasokat,hogy ők elmennek szavazni.Ha nem tetszik a választások eredménye(mondjuk,a 40%-nyi nem szavazónak),talán venni kellene a féradtságot és elmenni szavazni.Ha meg azért nem szavaznak(ahogy sokan mondják),mert teljesen mindegy,hogy ki nyer,akkor végképp nem értem mi a gond azzal,hogy a nyugdíjasok szavaznak.Bár ez is érdekes:ha a nyugdíjas szavazatok megoszlanak a baloldal és a Fidesz között,akkor nem "áll meg" az az állítás sem,hogy arra szavaznak,aki a legtöbbet ígéri nekik.
2016. júl. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#4:A 18év a nagykorúság "határa".Ahhoz,hogy a fiatalabbak is szavazhassanak,csak lejjebb kell ezt vinni.Csak akkor az nyilván más "következményekkel" is jár a fiatalabbak számára,nem csak szavazati joggal.
2016. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!