Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a politikus...

Miért olyan fontos a politikusoknak (meg pár civilnek), hogy növekedjen a születési ráta?

Figyelt kérdés
Sose értettem. Persze, értem én, hogy minden országnak az a jó demográfiailag, ha sok a gyerek, meg ha több az aktív munkaerő, meg szinte minden téren pozitívan hat, hogy ha jó a születési ráta, de hát így is több mint 7 milliárdon vagyunk a földön, miért lenne szükség még több emberre? A föld már így is megsínylette ezt a sok embert. Az ilyen (közel) keleti országokban kéne inkább leszabályozni a születési számot, és nem kéne versenyezni emiatt, hogy kinek lesz jobb majd gazdaságilag.
2016. júl. 24. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a magyarok egyre fogynak, nem szeretnénk eltűnni a térképről. Nameg egyre nagyobb százalékban vannak MO-n a cigányok (hozzánk képest(, ami megint nem egy túl hízelgő adag
2016. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

adat*

Bocs mobilról vagyok.

2016. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csak a magyarokra értettem ezt, hanem így globálisan.
2016. júl. 24. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert ha egy adott országot nézel, ha kevesebb ember születik tartósan, akkor egy idő után ez visszaüt, és egyre kevesebb embernek kell eltartania a sok nyugdíjast. Igaz ez is gazdasági indok, dehát végső soron az életszínvonal rovására megy. Meg a térképről sem szeretnénk eltűnni. A probléma valóban a fejlődő országok népességnövekedésével van, és akkor itt most egy olyan határt feszegetünk, hogy inkább belőlünk legyen több mint belőlük ?! Ájáj rásszistá.
2016. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy Európa 500 milliós durván, USA 350. De India, meg Kína több milliárd, és ez nagyon nem egészséges, ő nekik kéne visszafogyniuk, és akkor mindenki egyenlő lenne. Ezt mesterségesen is fent lehetne tartani, hogy ne is haljon ki az emberiség, meg közbe normálisan lehetne élni, a gazdaság se omlana össze, kevesebb lenne a szegénység, többre értékelnék az embereket. Szerintem sokkal jobb lenne így az élet. Lehet, hogy csökkenne a társadalmi fejlődés, de ami már van az pont elég szerintem.
2016. júl. 24. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:

De hát hogy vennéd rá pl. a kínaiakat, hogy ne szaporodjanak? Az egy gyermekes modell nem vált be, most lazítottak a dolgon. Lehet két gyereket is szülni. Az egykék mind fiúk lettek a hagyományok miatt, és túl sokan lettek a férfiak, így nem egészséges a nemek aránya. És a kínai szokások szerint a gyermek gondoskodik az idős szülőjéről. Akinek valami történt azzal az egyetlen gyermekével, nincs aki gondoskodjon róla.

És gyakori ezen kívül, hogy a szegényebb népek szaporodnak erőteljesebben. Őket hogy bírnád rá, hogy hagyják ezt abba?

2016. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez lenne a demográfusok meg a politikusok dolga, hogy kitalálják erre a megoldást. Nem lenne nehéz kitalálni valamit erre, csak a sok mohó ember mindig a saját érdekeit nézi.
2016. júl. 24. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

A 2. világháborúban a fasizmus rengeteg honfitárunkat kiirtotta. Ráadásul fiatalokat. A Ratkó-korszakban ezért jóléti intézkedéseket vezettek be, és támogatták a gyermekvállalást, mert tragédia lett volna, ha nincs generáció, aki eltartsa az elöregedő társadalmat.


A fasiszták által borzalomnak beállított Kádár-korszak idején olyan létbiztonság volt, hogy az emberek több gyermeket mertek vállalni, ezért a magyarság létszáma elérte a maximumuát.


Aztán jött a kapitalizmus, ami hirtelen sok embert elnyomorított, és 25 év alatt durván csökkentette a gyermekvállalási kedvet, és nincs az a fideszes csok, ami ezen egyhamar segítene.


Viszont a szocializmusban fogant embertömeg most öregszik el, akiket dolgozóknak el kell tartani. Ezért kellenének új gyerekek.

2016. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!