Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lelkivilága...

Szerintetek milyen lelkivilága lehet annak, aki gyűlöli a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

Itt a gyk-n bizonyos baloldali és liberális user-ek rendszeresen tesznek fel olyan kérdést, illetve adnak olyan választ, ami alkalmas határon túl élő magyarok elleni uszításra, illetve gyűlöletkeltésre.

Általában ugyanezek a kérdezők-válaszolók más kérdésekben viszont mégis tudnak toleránsak lenni, hiszen pl. a migránsok terror akcióival és egyéb bűncselekményeivel (nők elleni erőszak) kapcsolatban rendszerint amellett foglalnak állást, hogy segíteni kell őket, és nem szabad gyűlölni senkit, mert az elítélendő dolog.


A határon túli magyarokkal kapcsolatos kérdéseknél viszont rendszerint azt látom, hogy szidják és gyűlölik őket a kettős állampolgárság lehetősége miatt, megvonnák tőlük az évi négy(!) alkalomra szóló 90%-os utazási kedvezmény lehetőségét (vajon hányan veszik igénybe?), és a szavazati joguktól is szívesen megfosztanák őket, (a magyarországi magyarokéhoz képest ez amúgy is csökkentett, hiszen csak listára szavazhatnak) már ha van olyan szerencséjük, hogy olyan országban élnek, ahol lehetnek kettős állampolgárok...


Mit ártottak a határon túli magyarok bárkinek is az anyaországon belül? Tehetnek ők arról, hogy szülőföldjük a jelenlegi határainkon kívülre került? Azzal, hogy szülőföldjükön máig őrzik a magyar nyelvet és kultúrát, nem érdemlik meg, hogy a nemzet részeként tekintsünk rájuk? És hogy lehet, hogy akik más kérdésekben lelkes jogvédők, azok ebben az esetben habzó szájjal gyűlölködnek? Nem veszik észre, hogy kettős mércét alkalmazva ellentmondásba keverednek önmagukkal? Egyáltalán, milyen ember lehet az, aki magyarokat gyűlöl?



2016. aug. 1. 13:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%

"Mit ártottak a határon túli magyarok bárkinek is az anyaországon belül?"


Mondjuk azt, hogy mind Fidesz-szavazó.

Meg azt, hogy általában buták, nyomulósak és primitívek. Legalábbis azok, akiket én ismerek.

2016. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
10%
Ja jó, egyet azért ismerek, aki normális közülük, de ő már a 90-es évek közepe óta itt él a családjával.
2016. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 tetro ***** válasza:
80%
Szerintem alapvetően aki egy társadalmi vagy etnikai csoport ellen gyűlölködik ott van valami frusztráció. De ha én azt mondom, hogy szerintem a határontúli magyaroknak nem kellett volna szavazati jogot adni, attól én nem gyűlölöm ám őket. Egyszerűen csak nem vagyok híve annak a hatalmi játszmának, ami az országban zajlik, és amire ezeket az embereket használják.
2016. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%
Röviden? fos lelkivilága lehet nekik - csak az gyógyítaná meg őket, ha egy napon úgy ébrednének az otthonukban, hogy egy másik országba kerültek, ahol gyűlölik őket.
2016. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
41%

1. Azt, hogy mind Fidesz-szavazo, azt nem hinnem, de ha megis, annak az lehet az oka, hogy ez a kormany magyarkent, emberkent tekint rajuk, ellentetben az elodjevel. Majd ha a masik oldal legalabb annyira emberszamba veszi oket, mint feltve ovott migransokat, akkor elgondolkoznak rajta, hogy kire is kellene szavazni.


A madodik mondatoddal pedig csak a sajat primitivsegedet bizonyitod.

2016. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ezt a privátot az egyik szavazati joggal kapcsolatos kérdésnél adott válaszomra pl. milyen ember írhatta? Ő sem gyűlöli őket ugye?


[link]

2016. aug. 1. 13:53
 7/30 anonim ***** válasza:
57%

"annak az lehet az oka, hogy ez a kormany magyarkent, emberkent tekint rajuk"


Igen? És ránk mikor fognak emberként tekinteni itt Magyarországon? Vagy mi csak annyit érünk, amennyink van?


Amúgy rájuk sem tekintenek emberként, csak kell a szavazatuk.

Te meg hihetetlen nagy veréb vagy, hogy bekajálod a fideszes maszlagot.

Ezért kell innen elhúzni, mert tele az ország olyanokkal, mint te.

2016. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%

Ha már a baloldaliak és liberálisok ellen uszítasz, írhatnál példát az ilyen vádakra.

Egyébként nem indokolt a gyűlölet, az okuk meg többek közt az lehet, hogy a határon túliaktól sokszor hallják, hogy az országot szidják, magukat magyarabbnak tartják az itthoniaknál, vagy éppen más lenéző véleményt fogalmaznak meg velük szemben stb.

2016. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem meg érjen a határon túliak szavazata 3 szavazatot! Na?

(Aki nem támogatja az ötletet, az egy mocskos hazaáruló és gyűlöli a határon túliakat! Azt azonnal ki kell végezni!)

2016. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
27%

"Általában ugyanezek a kérdezők-válaszolók más kérdésekben viszont mégis tudnak toleránsak lenni, hiszen pl. a migránsok terror akcióival és egyéb bűncselekményeivel (nők elleni erőszak) kapcsolatban rendszerint amellett foglalnak állást, hogy segíteni kell őket, és nem szabad gyűlölni senkit, mert az elítélendő dolog."


Na ez meg már megint egy teljesen logikátlan baromság.

Ha én nem bírom a románokat a primitívségük miatt, akkor miért védenék olyan embereket, akik még náluk is rosszabbak? Hmm?

Te ilyenkor amúgy felfogod logikailag azt, amit mondasz?

2016. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!