Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a Hitler vezette...

Szerintetek a Hitler vezette Németország vagy a Sztálin álltal vezetett Szovjetúnió volt jobb?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom egyik sem volt tökéletes sem jó.

Németországban eluralkodott a zsidók iránti gyűlölet és több millió ember halála írható Hitler számlájára. Valamint a koncentrációs táborok.


Sztálin éhínséget és nyomort okozott saját népének. Egyesek szerint millióak mások szerint tízmillióak halála (Szovjetúnión belül és kívűl)írható a számlájára. Valamint a Gulágok.


Ugyan a mai tankönyvek Hitlert szeretik démonizálni és nem tesznek említést a Gulágokról sem. Szerintem Hitler azért volt egy fokkal jobb,mert haza szerető ember volt. Úgy értem a hazájáért harcolt.

Félre értés ne essék egyiküket sem támogatom (épp ezért írtam hogy egy fokkal)


Szerintetek?


Kérlek a korokat is írjátok oda a válaszhoz hogy melyik korosztály hogyan vélekedik erről.

Remélem sok kifejtős válasz jön!



2016. aug. 3. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

A nácizmus és a kommunizmus a leggonoszabb idea.

Ezek fényében elég hülye a kérdésed.

Mind a két rendszer borzalmas volt, milliók halálát okozta.

A második világháborúban 7 millió német halt meg+ sok millió más országból való ember halálát is ők okozták.

A szovjetunió fenállása alatt(főleg Sztálin idején) is milliók haltak meg.

A saját polgáraikat írtották, éheztették halálra.

Milyen "jó" lehetett ezekben a rendszerekben szerinted?

ne kérdezz ilyen butaságokat, inkább olvass, és az olvasott infók alapján képzeld el milyíen lehetett akkor Europában élni...

Reméljük egyik sem ismétlődik meg.

2016. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem Hitler azért volt egy fokkal jobb,mert haza szerető ember volt. Úgy értem a hazájáért harcolt. "


Melyik hazájáért? Mert hogy osztrák származású volt. De ettől függetlenül, ki támadta meg Ausztriát vagy Németországot, hogy harcolni kellett volna érte ??


20+

2016. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

A nácik és a kommunisták között annyi a különbség, hogy a nácik a saját népüket nem tartották ellenségnek, a kommunisták viszont igen.

Ebből kifolyólag szerintem a nácik egy fokkal jobbak voltak.

2016. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Molyember ***** válasza:
55%
Hitler nem hazaszeretetből tette, amit tett, csak az egyszerűbb emberek hazaszeretetét használta ki. Érdekes, hogy hetven évvel később ezt még mindig magyarázni kell. Mindkettő hulladék ember volt, remélem, van pokol a halál után, mert az egyszerű halál számukra nem büntetés.
2016. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam hogy valamelyik jó volt. Mindkét ember milliókat gyilkolt. Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Csak a véleményetkre voltam kíváncsi hogy ki hogy látja az itt történteket. Az már az én saram hogy rosszul tettem fel a kérdést és ezért bocsánatot is kérek. Mindketten öltek és mindkettejük "gonosz" volt ez tény. Elnézést a rossz fogalmazásért én tényleg csak a véleményeket akartam látni.

De mindenkinek ment a zöld kéz!


18L

2016. aug. 3. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

2# A szekelyek is hazaszeretoek Magyarorszag iranyaba. Az osztrakok es nemetek kozott meg kb annyi a kulonbseg mint a magyarok es szekelyek kozott, joforman semmi par kulturalis dolgot leszamitva.


5# Miert ne lett volna Hitler hazaszereto? Egesz eletet a nacionalista dolgaira, Nagy Nemetorszag stbre tette fel, Sot Hitlerben a hazaszeretet elegge tulcsordult.


A kerdesre valaszolva: a naci Nemetorszagot valasztanam, mert a haboru elott jol mukodott a gazdasag es jolet volt. Valamint Sztalin sokkal paranoiasabb volt mint Hitler.

2016. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 De Hitler haza szeretetből tett amit tett. És lehet csöppet túl haza szerető is volt. De természetesen mindenkinek megvan a saját véleménye amit tiszteletben is tartunk (már aki). Én már ahogy említettem a véleményetekre voltam kíváncsi.


#7 Egyet értek ment a zöld kéz.

2016. aug. 3. 12:12
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Kinek?


A népnek, azaz a teherviselő rétegeknek nyilvánvalóan Sztálin rendszere volt a jobb, az élhetőbb. A sztálini alkotmány ma már csak álom az egykori Szovjetunió népei számára. [link]


Viszont a polgárnak, azaz a tőkés osztály tagjának, és vele együtt a mai, véleményformáló értelmiségnek egyértelműen Hitler rendszere az idea - akár felvállalja, akár letagadja ezt a tényt. Adolf Hitler a """polgári demokrácia""", magyarán a burzsoázia diktatúrájának egyik leghatékonyabb formáját alkotta meg, ami széles teret adott kizsákmányolásnak (rabszolgamunka, nagyvállalatok feltőkésítése, a zsidó versenytársak likvidálása, a meghódított terület forrásainak rekvirálása, stb.). Kijelenthetjük, hogy Dolfi maximális szabadságjogokat biztosított a polgárnak - azaz a (-z ária) burzsujnak, kuláknak és a bürokratának. Hitler mögött valóban (dollár)milliók-milliárdok álltak, úgy mint Henry Ford, vagy az "ária" német tőke.


Így aztán a náci Németországban már nyoma sem maradt az olyan VÉRKOMCSI DIKTÁTUMOKnak, mint: társadalmi szolidaritás, munkásjólét, igazságosság, teljes foglalkoztatás, alanyi jogon járó EÜ ellátás, közösségi termelés, stb. Ugyanis a klasszikus kapitalizmusban ezek foszlányai hellyel-közzel felfedezhetőek VOLTAK, úgy mint: szabadság, egyenlőség testvériség (1789).


Térségünk népi demokráciáit 1988 és 93 között megdöntötték és ennek egyik következménye, hogy az iskolában és TV-ben egyre inkább elfogadottabb Hitler, ha másért nem, hát azért, mert ő is a szocializmus, a népi demokrácia ellen harcolt. Sztálinból pedig farkos ördögöt csináltak, részben, mert ellenállt a Komintern, és a Szovjetunió ellen indított agressziónak, és azért is, mert a Szovjetunióban nem működött a tőkefelhalmozás, az ember ember általi kizsákmányolás - ahogy ma cinikusan mondják: a polgári szabadságjogok.


A tankönyveket a rendszerváltó, azaz a polgári érteliség írja, akik ma már egyben tőkések is, ezért az ő óhajukat és ideájukat: azaz a burzsoázia diktatúráját [link] - sulykolják a felnövekvő generációk fejecskéjébe. (Amit ezek arrogánsan polgári, vagy színtiszta demokráciának neveznek.) Ez a folyamat az SzKP XX. kongresszusával (56.02) kezdődött, amely először ítélte el hivatalosan Sztálint. (Lásd még:Capitalist roader, Mao.) Majd később, a peresztrojka idején, a "sztálini terror áldozatainak száma naponta nőtt" (Rozsnyai), végül a rendszerváltás után gyakorlatilag átvettük a kapitalista világ antikommunista propagandáját.


Ennek kapcsán illő (többek közt) az ukrajnai éhezést is a Sztalinjóska nyakába varrni, még akkor is, ha az a helyi kulákság szabotázsakcióinak a következménye volt. Az egy ilyen környék: ma Euro-Majdan, 1986-ban az atomreaktor gyulladt ki, a 2.vh. idején Petljura gyilkolászott -, a harmincas évek elején pedig a búzatáblák borultak lángba...


...


Ez nem korosztály-kérdés, hanem (társadalmi) osztály-probléma. 1988.11.24-e óta már nem a proletár, hanem (ismét) a POLGÁR (a kapitalista, a tulajdonos) DIKTÁL, ebből következően A Gulág (Szolzsenyicin után), a vörösterror nem lehet elfogadott. Ami elfogadott: Putyin munkatáborai, a fehérterror, vagy előtte a Romanovok katorgái (Csehov után). ELFOGADOTT továbbá Tarnabod, a különböző polgárőrségek, köztük a parasztpolgárok Betyárserege és befolyásos körökben a Köves Slomo TEV-je is az. Nem elfogadott: Recsk vagy a Munkásőrség és í.t. Ez a folyamat még messze nem ért véget...


Sztálin a marxizmus-leninizmus elfajult változatát működtette, ami azért alapvetően megőrizte proletárdiktatúra-jellegét. Ő a kommunisták körében is vitatott figura: olyan húzásai miatt, mint a népi szovjetek likvidálása (1928 körül), a cári tisztségek vissza-hozatala (hadsereg, ügyészek) vagy a nacionalista himnusz. - Valamit viszont biztos hogy nagyon jól csinálhatott, ha az osztályellenség - a polgár - ennyire gyűlöli Őt.

2016. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8. jav: Petljura természetesen az 1. vh-s polgárháború alatt gyilkolászott. Elgépeltem - bocs.
2016. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De véleményem szerint.Szálin kőkemény realista, minden cselekedete mögött személyes érdek húzódik meg. Sztálin azért gyilkoltatott le milliókat, mert veszélyeztetve érezte hatalmi pozícióját. És igen Hitlernek is piszkos volt a keze de Hitler nem csupán személyes érdekek miatt tette amit tett. Vannak dolgok amiket igen, vannak amiket nem.



Köszönöm az eddigi válaszokat! Még várok

2016. aug. 3. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!