Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a Hitler vezette...

Szerintetek a Hitler vezette Németország vagy a Sztálin álltal vezetett Szovjetúnió volt jobb?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom egyik sem volt tökéletes sem jó.

Németországban eluralkodott a zsidók iránti gyűlölet és több millió ember halála írható Hitler számlájára. Valamint a koncentrációs táborok.


Sztálin éhínséget és nyomort okozott saját népének. Egyesek szerint millióak mások szerint tízmillióak halála (Szovjetúnión belül és kívűl)írható a számlájára. Valamint a Gulágok.


Ugyan a mai tankönyvek Hitlert szeretik démonizálni és nem tesznek említést a Gulágokról sem. Szerintem Hitler azért volt egy fokkal jobb,mert haza szerető ember volt. Úgy értem a hazájáért harcolt.

Félre értés ne essék egyiküket sem támogatom (épp ezért írtam hogy egy fokkal)


Szerintetek?


Kérlek a korokat is írjátok oda a válaszhoz hogy melyik korosztály hogyan vélekedik erről.

Remélem sok kifejtős válasz jön!



2016. aug. 3. 10:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" a naci Nemetorszagot valasztanam, mert a haboru elott jol mukodott a gazdasag es jolet volt." -írja kedvesen a #6-os. -- Mert ma már ezt tanítják az iskolában, és ezt nyomatják a hatvannégyvármegyések is.


Ehhez képest a kortárs így írt a náci Németországról: [link]

2016. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A Szovjetunió megbukott, így következtethetsz arra hgoy nem volt jó. A náci Németország pedig vesztett, de azt nem tudhatjuk hogyha nyer meddig bírta volna, illetve hogy a mai napig megállta volna e a helyét. Egy biztos. Gazdaságilag és nemzeti összetartás szempontjából Németország volt jobb.
2016. aug. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xierah válasza:
54%
Érdekes, hogy arra senki nem gondol, hogy milyen világot élnénk ma (ami így is sz*r), ha Hitler nem mészárolta volna le a millió zsidókat, több százezer cigányt. Talán mi nem is élnénk, talán mi is zsidók, vagy épp cigányok lennénk. Lehet hogy szerinted baromság, de ha az a pár millió zsidó szaporodott volna, milyen világban élnének az emberek ma. :)
2016. aug. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 Nagyon egyet értek! Valószínű ha Hitler nem írtotta volna ki a cigányokat/zsidókat ma túlnépesedés lenne. Lehet mi is azok lennénk? Mert már így is Magyarországon például mennyi kissebbség van? Mindenkinek a saját hazájában kellene élnie. Ha Hitler nem tette volna amit tett túlnépesedés lenne stb. Lehet Hitler sok rosszat tett de segített a mai világnak valamelyest. Ha mindenki bele gondol megláthatja. De ez is egy vélemény ahogy a többi is:) Köszönöm a véleményeket!
2016. aug. 5. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!