Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogyha a...

Mit lehet tenni, hogyha a munkaügy állandóan kötelezően elvállalandó (főleg közmunka) munkaajánlattal megbombáz valakit?

Figyelt kérdés

A erősen kiemelik, hogy munka visszautasítása esetén egyből törlik az embert nyilvántartásból.


Munkaügy miért közmunkára közvetíti ki állandóan (pl technikus + nyelvvizsgás végzettségűeket)?


Hogy lehet ennek elejét venni, mert ez tisztességtelen, megalázó és emberi méltóságban megszégyenítő?

Miért nem a képzettségnek és a kvalitásnak maximálisan megfelelő munkát ajánlanak fel?



2016. aug. 17. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Majd 2018-ban elmész szavazni és másik pátot választasz.

Ha azok győznek, akkor majd megszűnnek ezek az őrültségek.

2016. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem kötelező vállalnod. Ha annyira nagyra vagy magadtòl, majd a versenyszféra felszív. Mert ugye aki ennyire kiemelkedőnék èrzi magát, hogy holmi alantas munkàt nem végez el, azèrt biztosan sorba allnak a cégek.
2016. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Aki nem dolgozik, ne is egyék.
2016. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Tisztességes munka nem lehet megalázó. Segélyből élni megalázó. De ha neked ennyire ciki, akkor fogadj el valami bankigazgatói állást, elvégre arra vagy hivatott.
2016. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Feltételezhető, hogy nem arról van szó, hogy a munkaügyisek zsúfolásig meg vannak rakva a te végzettségednek megfelelő állásajánlatokkal, de úgy döntöttek, hogy inkább szívatnak téged is, meg az állást ajánlókat is, és nem oda közvetítenek ki.


A munkaügy nem teremti az állást, csak közvetít. Ha nincs mit közvetíteni, akkor max. közmunkát tud adni. (Egyébként azt se teremti...)

2016. aug. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Kaptam közvetítőlapot olyan közmunkára, ahol elvárás volt a diploma, nemcsak iskolázatlanoknak vannak közmunkák. Elmész, meghallgatod, nem kötelező elvállalni, csak meg kell indokolni és akkor nem fognak törölni.
2016. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
A munkaügyi központok mostanában csak közmunkára közvetíti ki az embereket, a diplomásokat is, és még a 16 éves gyerekeket is.Magadtól keress munkahelyet mert a munkaügy mem fog adni csak közmunkát, csak közmunkát nyomatják mert nekik az a előirás hogy minél több embert rakjanak bele, legyen akár hány szakmád is, ők,ezt leszAják.Nem hiába van a vállalkozásoknak munkaerőhiánya.A dunántulon van nagyobb munkalehetőség, szatmárban pl csak közmunka van , olyan helyre menjél ahol munkalehetőség van ebbe a közmunka nem tartozik bele mert a fizetés 0hoz közel és utcákat kell nyalni
2016. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Az "anyázóknak" üzenném, hogy Ők is lehetnek még köz(rabszolga)munkások. És egyben kérdezném: Szüleiteket, egyéb családtagjaitokat is kiküldenétek szemetet és kutyapiszkot gyűjteni? Akkor is ez lenne a véleményetek?

Mert bárkit kivezényelhetnek köz(rabszolga)munkára -iskolai végzettségtől függetlenül.



Kérdező!


Nagyon jól átlátod a helyzetet. A köz(rabszolga)munka ebben a formában a megalázást, és azt a célt szolgálja, hogy minél több embert lehessen törölni a munkaügyi nyilvántartásokból. Vagy azért, hogy ne vállalja el, de ha elvállalja akkor azért. Ezzel kozmetikázzák a statisztikai adatokat.


És, hogy mennyire a megalázás az elsődleges cél?


A németek előszeretettel alkalmazták az utcaseprésre vezénylést, utcakő tisztítást, mint megalázási formát.

Itt vannak a képek róla:


[link]


[link]


[link]


És itt az egész pogrom (amely 6-8000 áldozatot követelt):


[link]


Mikor korábban bemutattam a képeket az egyik kerületi vezetőnek, -és párhuzamot vontam a mai közmunkával- szinte visítva kérte ki magának a feltételezést/párhuzamot. De elértem, hogy beírta a "beteltet".



Korábban már sikerült elintéznem egy ilyen "szemétszedés-utcaseprés" tematikájú "értékteremtő" köz(rabszolga)munka dolgot.

Kiküldték a levelet, utána vagy 4-5 vezetőhöz mentem, hogy elérjem: vagy adjanak normálisabb munkát vagy ikszelje le a "beteltet".

Végig jártam a hierarchiát először mentem az ügyintézőhöz aki küldte a levelet, utána az Munkaügyi K. osztályvezetőjéhez, majd a közmunka-hivatal vezetőjéhez.

Elég emelkedett hangon számon kértem, hogy mégis, hogy a francba képzelik ezt. (Nevezetesen, hogy felsőfokú végzettséggel utcaseprésre akarnak vezényelni)

Ezután bementem a Polgármesteri H. jegyzőjéhez aki másnapra adott időpontot egyből a "performanszom" után.

Itt fél órát beszélgettünk politikáról, meg arról, hogy miért csinálnak ilyen undorító lépéseket. Illetve kilátásba helyeztem, hogy ha mégis ki tesznek szemetet szedni akkor odacsődítem a komplett médiát, illetve valamelyik ellenzéki pártot megkérem, hogy példámon keresztül sajtótájékoztatót tartson az embertelen eljárásról.


Ezután letelefonált a közmunka-hivatalba, hogy ikszeljék le a "beteltet", mert mást nem tudtak volna adni.

Szóval erélyes fellépéssel azért el lehet intézni. :)


-Mondjuk Én tiltakozásképpen inkább azt találtam ki, hogy fehér ingeben kiöltözve jelennék meg a "közterületi" munkán. Plusz a szégyen mellényre (vagy a ruházatra) ki lehetne tenni a kerületi vezetők, és O. V. portréját illetve tiltakozó jellegű feliratokat. Ezt nem tiltja semmilyen törvény.



Kétdiplomás tanárnőt is küldtek már ki utcátseperni-szemetet szedni.

Itt vannak a cikkek róla:


[link]


[link]

2016. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!