Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád, hogy minden...

Támogatnád, hogy minden emberbe kötelezően műholdas helymeghatározásra is alkalmas mikrochip kerüljön beültetésre?

Figyelt kérdés

Sokan ellenzik a kérdésben feltett dolgot a személyes szabadságjogokra hivatkozva, azonban szerintem rendkívül sok előnye lenne, ha minden emberben mikrochip lenne. Amik eszembe jutottak:

- Relatíve megszűnne, az "eltűnt személy" fogalom, mivel a mikrochippel bárki négyzetméterre pontosan beazonosítható lenne.

- Nagyban leegyszerűsítené a rendőrségi és a bírósági bizonyítási eljárásokat, mivel tényszerűen rendelkezésre állnának olyan adatok, hogy adott személy adott időpontban pontosan hol tartózkodott.

- Az előző 2 pontból kifolyólag visszafogná a bűnözést.

- Megfelelő technika alkalmazásával az emberbe ültetett mikrochip kiválthatná a rengeteg személyazonosító okmányt, bankártyát stb., emellett idővel a hagyományos aláírást is helyettesíthetné.

- Lehetőség lenne vészjelző funkciót is telepíteni egy ilyen mikrochipre, így ha valaki vészhelyzetbe kerül (pl. megtámadják), azonnal pontos helymeghatározással tudna segítséget kérni.



2015. máj. 23. 17:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem olvastam végig, a válasz határozott NEM.
2015. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
NEM
2015. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
A lóf***z, már bocsánat. Oké, hogy most se nagyon vagyunk többek biorobotoknál, de az lenne a legalja.
2015. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Én támogatnám, de az elektronikai eszközök még a test közelében is okozhatnak egészségügyi problémákat, nem még úgy, ha közvetlen 0-24ben be van ültetve egy ilyen kütyü a testedbe. Mellesleg az állandó helymeghatározáshoz elég nagy állandó aktivitásának is kéne lenni. Honnan kapná ezt meg? Hátulról be kell majd dugnom WC-zés után egy kábelt, ami feltölti? :D


Túl mélyre nem ültethetik be, biztos láttál már kém filmeket, itt is lenne olyan, aki inkább kiszedné magának, vagy trükközne vele.


Amire lehet telepíteni, azzal újabb trükközési funkciók válnak elérhetővé, szintén nem biztonságos.


Szóval amíg ekkora hiányokkal rendelkezik a technológia, addig én nem szívesen hordanék egy ilyen cuccot magamban.


Azt viszont már jobban támogatnám, ha 1000 kártya helyett csak 1 lenne. Sőt, én egy ilyen rendszert el is kezdtem kiépíteni, de a felsőbb szervek közreműködése nélkül ez egy lehetetlen dolog. Főleg azért, mert ha mindenkinél 1 fő kártya lenne a sok 1000 helyett, akkor azzal nagyon sok dologtól elesnének az önkormányzatok. Többek közt a hibázási lehetőségek csökkennének, amik nem mindenkinek kedvezőek.

2015. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Aki ellenzi, érveket is írhatna!

Mert eddig csak én írtam mellette szóló érveket...

2015. máj. 23. 18:09
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban nem támogatnám, mivel akadályozhatja az embereket és vissza lehetne élni vele.

Viszont akik veszélyesek a társadalomra, bűnözők, háziőrizetben/próbaidőn lévők, akiknél nagy a visszaesés veszélye, ott támogatom a GPS nyomkövető alkalmazását, de csak bírósági jóváhagyással.

2015. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
4%
Aki meg nem támogatná, annak egyértelműen vannak olyan rejtegetnivalói, ami miatt nem akarja ezt támogatni.
2015. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Érv: magánügyem, hogy hol vagyok.
2015. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem, nem. Ha el akarok tűnni, eltűnök. Ugyanígy pl. az emberrablók is nyilván onnantól a chip kivágásával indítanának.

A személyazonosító okmányokból nem véletlenül van többféle, korlátozott adattartalommal. Btw a chippel ellátott igazolvány tervben van és az elektronikus aláíráson is dolgoznak már.

A vészjelző ok, de erre biztosan lenne humánusabb megoldás is.

2015. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem érezném magam szabadnak, ezért nem. Úgy érezném folytom követnek. Egyértelmű nem.
2015. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!