Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Marx A Tőke című könyvét...

Marx A Tőke című könyvét érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Közgazdász hallgató vagyok és szeretnék elolvasni nagyobb közgazdászok műveit amiket az egyetemen nem kell vagy csak egy két dolgot tanulunk belőle és így Keynes, Friedman, Smith-re gondoltam és felmerült bennem h Marx is közgazdász volt és h ebből a művéből lehet e tanulni olyat amit hasznos a mostani kapitalista rendszerbe vagy abba csak a kommunizmusról ír?

Tehát főként közgazdasági értelembe érdekelne engem nem pedig politikai.



2016. szept. 3. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha akarod, olvasd!
2016. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden nagyobb ideológiai művet érdemes elolvasni, mely milliókat állított maga mögé és jelentős befolyással volt a világ alalkulására. Így a Meinl kapfot is, hogy lásd hol bújik meg a gonosz a sorok közt !
2016. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemes. A kommunizmusrol egyáltalán nem ir benne.
2016. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha akarod elolvashatod, de ennyi erővel olvashatsz egy mesekönyvet is, az is ugyanannyira megvalósítható dolgokat ír.


Sokkal jobban ajánlom Silvio Gesell: A természetes gazdasági rend című könyvét. Az megvalósítható, és még működne is ha használnánk a benne leírtakat.

2016. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Közgázon alapból nem kötelező olvasmány?
2016. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem.
2016. szept. 5. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes nekünk szociológián volt olyan tantárgy, ahol ajánlott volt elolvasni.
2016. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Papu41 válasza:
Ha nagyon érdekel, olvasd el hozzá Lenin, Sztalin és Rákosi összes műveit is, akkor rájössz, mivel hülyítettek minket évtizedeken át!
2017. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel Lenin, rákosi meg sztálin.
2017. jan. 5. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!