Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fontos és pozitív történelmi...

EagleHUN kérdése:

Fontos és pozitív történelmi eseményeket mint a Nándofehérvári Diadal (Júli 22. ) vagy a Pozsonyi csata (Júli 7. ), Buda visszafoglalása (Szept.2) miért nem ünnepeljük országosan és tesszük meg piros betűs üneppé?

Figyelt kérdés

Szinte az összes mostani saját ünnepnapunkhoz negatív dolgok kötődnek:

Márc 15 - elbuktuk a forradalmat.

Okt. 23. - elbuktuk a forradalmat.

Egyedül talán az Augusztus 20. a kivétel ezek közül.

Ráadásul közgazdaságilag is indokolt lenne!

Ugyanis az ilyen ünnepnapokon főleg ha az olyan időpontban van amikor jó az idő, rengetegen kimennek és kimennének. Fesztiválokra rendezvényekre. Túristékat lehetne fogadni. És mindez rengeteg bevételt hozhatna az országnak.

Az sem lehet igazán ellenérv hogy így több ünnepnapot kellene az ide jött cégeknek kifizetni.

Ugyanis kb Európában a legkevesebb ünnepnappal mi rendelkezünk!

Az viszont melette szól hogy így akik amúgy is nyáron mennének szabadságra, kevesebb szabadság felhasználásával tudnának 1-1 hetet kivenni.

De pl még akár Júni 7-et is hozzá lehetne csapni ehhez a listához.

Júni 7 a Rákóczi szabadságharc indulása. És legalább annyit elért ha nem többet, bukása ellenére, mint a márc 15-ei.

[link]


[link]

[link]

[link]


Tehát igenis lenne mire büszkének lennünk, lenne mit ünnepelnünk, bővel lenne rá igény is, sőt még sok pénzt is hozhat a "konyhára"!

Mire várnak a regnáló kormányaink?

Miért nem lépik meg?

Legyen róluk népszavazás?

Lehetne tartani ezekben az ügyekben népszavazást?

Legyen tüntetés ezekért?

Egyetértetek az érveimmel?



2016. szept. 3. 17:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Na, ma is tanultam valami újat.


De egyébként igen, az előző válaszolónak még igaza is van. Március 15. és október 23. mindkettő a magyar nacionalizmushoz erősen köthető. Ilyenek, hogy nándorfehérvári csata, meg pozsonyi csata, csak két feudális uralkodó egy-egy újabb küzdelme volt - mit akarunk ezen ünnepelni?


Meg amúgy is, minek kell "csak azért is" új ünnepeket bevezetni, amelyekre igény nincs, és senkit nem is érdekelnek?

2016. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Azt nem is vitattam hogy a forradalmaink kitörése nem lenne pozitív vagy hogy nem voltak szükségesek és ezek nélkül "rosszabb" sorsra jutunk! Ez tény.

De ez tény igaz a Rákóczy szabadságharcnál is! Csak azért mert régebben volt feledjük el?

Viszont az is tény hogy a levert forradalmainkon túl melyek ilyen módon kettős természetűek, vannak tiszta győzelmeink is, melyeket felsoroltam.

A Nándorfehérvári diadal 70 évnyi békét és Magyarország egyik utolsó aranykorát hozta el!

A Pozsonyi csata függetlenségünket és az államalapítást. Az ott aratott győzelemnek legalább annyi köze van az államalapításhoz mint Istvánnak (Augusztus 20.) sőt a puszta itt létünkhöz. Ugyanis kiirtásunkra jöttek a megállított seregek ellenünk!

Ezt ne lenne pozitív ünnepelni?


Buda visszafoglalása már kicsit árnyaltabb és kevésbé fényes ezekhez képest!

Lényegében csak "úrváltás" történt a török alól való felszabadulásunkkal. Viszont azt ne feledjük, hogy a 3 részre szakadtság véget ért, újraeggyesült az ország! Azt se feledjük hogy a török álltal uralt területek gyakorlatilag kihaltak! Rabszolgának vitték a Magyart.

Míg az új uraink azért hagytak annyit hogy gyarapodhassunk! így újabb fellendülés kezdődhetett. Bár az elvesztegetett 150 évet sosem pótoltuk be!

2016. szept. 3. 18:21
 13/18 A kérdező kommentje:

De térjünk inkább rá a gazdasági oldalára ha mondjuk ezeket az ünnepeket bevezetnénk. Milyen pozitív és milyen negatív hatásai lennének gazdaságilag?

- Turizmus, költségvetés, cégek na és persze az emberek "jóléte" a plusz szabadnap miatt...mert hát nem csak az fontos hogy halálra dolgozzuk magunkat, pihenni szórakozni is kell néha, azaz élvezni annak a hasznát hogy dolgoztál.

Szóval nem baj ha nem mégy el a hivatalos rendezvényre, hanem inkább strandolsz, vagy épp leszeded a cseresznyéd...

2016. szept. 3. 18:25
 14/18 anonim ***** válasza:
Buda visszafoglalása külföldi segítséggel történt, ráadásul a fél ország még török uralom alatt volt, ez csak egy állomása volt a felszabadításnak, így legfeljebb regionális ünnep lehet. Akkor már inkább a karlócai békét lehetne ünnepelni.
2016. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen. elég fontos állomása. De a teljes felszabadulásunk pontos napját nem ismerjük. Így ez pont jó is lenne erre a célra. Vagy ahogy az egyik előző mondta a békekötés napja is lehetne. De ezt a Török alól felszabadulási ünnepet inkább ne erőltessük.

A másik kettőt viszont annál inkább.

2016. szept. 4. 18:32
 16/18 anonim ***** válasza:

Rákóczi idejében még a főurak marakodtak a húsosfazékért. Március 15 és október 23 az, amikor a nép kelt fel a szabadságért.


Én egyébként egy honfoglalás-emléknapot szívesen ünnepelnék, igaz, hogy nem lehet konkrét naphoz kötni, de az se zavar senkit, hogy Jézus nem december 25-én született, mégis akkor ünneplik. Lehetne pl. Árpád napkor egy honfoglalás-emléknap.

2016. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16-os igazat kell hogy adjak neked a válaszod mindkét részére.
2016. szept. 5. 16:37
 18/18 anonim ***** válasza:
A honfoglalás nem biztos hogy megtörtént ezért ünneplik inkább az államalapítást ami persze nem államalapítás volt csak a kereszténység felvétele bár ez is kakukk tojás mert nem nemzeti ünnep. A piros betűs nemzeti ünnepek nevében nem véletlenül van benne a nemzeti szó. Magyar nemzetről pedig a 19. század óta beszélhetünk.
2016. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!