Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon, az álláshirdet...

Magyarországon, az álláshirdetéseknél miért nem írják ki a fizetést?

Figyelt kérdés

Olyan lúzungokat írnak, hogy "versenyképes fizetés".

Csak, abba sokmindent belelhet látni.


Ausztriában, szinte minden álláshirdetésnél kiírják, hogy mennyit fizetnének.Kiiírják, hogy bruttó 1900 eurótól, de a tapasztalat növelheti a bért.



2016. szept. 7. 09:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
"versenykepes" az indokinai munkaero araval
2016. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
Hát mert nem a fizetésért kell dolgozni, hanem hogy épüljön a munkaalapú magyar államunk.
2016. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
A magyar munkáltatók sz@ralakok.
2016. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A fizetések egy időben többé kevésbé nyilvánosak voltak. Aztán amikor elkezdtek nem az elvégzett munka arányában és főleg nem a minőségében fizetést megállapítani, amikor a fizetések túlzott mértékben elkezdtek eltérni egymástól, zavaró lett volna az ellentmondás, a hamisság felismerése.

Ezért kitalálták az egyéniség szabadságát, az egyén jogai közé sorolták ismeretét, újabban a versenyképesség a bűvös fogalom. De a lényeg az elfedés. Mindaddig, míg a jövedelem nem a ténylegesen elvégzett munka ellenértéke nem lesz (vigyázat, a munkát ehhez rendkívül fontos értelmezni, mert ma ahány ember, annyiféle elgondolás erről. Márpedig a nézetek különbsége nem indok a fizetés megállapításához).

2016. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A versenykepes azt jelenti hogy a tobbi ceg is versenyben marad.
2016. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13: ez lehet, de nelkuluk meg nem lenne munka...
2016. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekik is van elképzelésük, de az interjún ez is megegyezés tárgyát képezheti, hogy te mégis mennyiért vállalnád. A versenyképes azt jelenti, hogy amennyit nagyjából abban az ágazatban abban a térségben meg lehet kapni, ez is egy tól-ig tartomány, és a cég lehetőségeitől és a jelentkezőtől is függhet, hogy azon belül te mennyit fogsz kapni.

Persze, van, ahol meg is mondják, hogy ennyit tudnak fizetni és pont, nem alku tárgya.


De mondok még valamit. Van olyan álláshirdetés, amire azért nem jelentkeztem, mert kiírták, mennyit fizetnek és az túl alacsony összeg, többet is megkerestem már, és meg is lehet keresni többet abban a szektorban az én tapasztalataimmal.

De volt, ahova meg a magasabb bérigényemmel is behívtak (kérték a jelentkezéshez, én meg ennek megfelelően adtam be a pályázatot), ez pedig azt jelenti, hogy az a cég hajlandó valahol az általam elképzelt tartományon belüli bérezést biztosítani, és értékelik a tapasztalatot. Egy pályakezdőnek kevesebbet is lehet fizetni, mert nincs olyan munkatapasztalat mögötte, ami többet ér. Van, ahol az alacsony bérezés mellé még ezt is szerepeltetik, hogy pályakezdőket várnak, vagy végzősöket.

2016. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, de azért én sokszor láttam kiírva is. Nem hiszem, hogy a fizetés megegyezés kérdése szokott lenni, mindenki ugyanannyit kap azonos munkakörben azonos cégnél, legfeljebb a végzettsége, prémiumok, és a cégnél eltöltött idő miatt különbözik picit. Gondolom, azért kérdezik meg, mennyi fizetést akarsz, mert ha túl sokat, akkor esetleg nem vesznek fel. De így is, úgy is ugyanannyit kapsz, mint a többiek.
2016. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Mert,ha kiírnák,hogy minimálbér vagy 120 ezer forint a kutya se jelentkezne. Kikell írni mert felesleges köröket futunk. Nekem is volt,hogy átutaztam a fél várost és közölték 90 ezer. Kösz,hogy ennyit utaztam feleslegesen.
2018. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!