Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Dacia ország létezett? Vagy...

A Dacia ország létezett? Vagy csak a román politika találta ki?

Figyelt kérdés

2016. szept. 26. 15:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Semmi köze a románokhoz, ők Észak-Keletre vándorolt albán kecske pásztorok.

2016. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De a románok miért besélnek egy latin nyelvet és az Albánok nem?
2016. szept. 26. 15:23
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Latin? Hallottál mår románt beszélni?
2016. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igen. En roman vagyok, es par barattal fel szoktunk ide jonni es jokat nevetunk a magyarok valaszain :))

Nu stiu scrie perfect ungureste, dar cat de cat ma descurc :))

2016. szept. 26. 15:44
 5/24 anonim ***** válasza:

Olyan fura, hogy latin nyelvet beszélsz, (tanultam latint) mégse értek belőle kb egy szót se :D

Egyébként én nem tudok ilyen országról, de lehet csak azért, mert műveletlen vagyok és se törin, de föcin nem esett még róla szó...

Nem tudom, mi szokott vicces lenni, de a politika rovat engem speciel mindig elszomorít és frusztrálttá tesz, mintsem annyira vidámmá :D

2016. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mink csak szorakozunk, nem szabad szomorkodni... csak fel jovunk ide es jokat nevetunk azon hogy az altlag magyar miken agyal... bocsi ha nem jol irok magyarul
2016. szept. 26. 16:22
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban létezett Dák Királyság.


Egyéb kérdés?

2016. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Letezett olyan orszag hogy Dacia. Egy dak nevu barbar pasztor nep lakta akiket a hodito romaiak irtottak ki szinte az utolso szalig. A helyukre pedig a Birodalom kulonbozo reszeibol latin telepeseket telepitettek. A roman tortenetiras szerint a dakok egy csoportja tulelte a dulast es delre koltozott a Balkanon ezek a dakok a mai romanok utodai. Na marmost ezt a teoriat nem lehet 100%osan cafolni viszont ezer sebbol verzik pl:

1. Ha a latinok tudatosan meszaroltak le a dakokat (pedig Traianus leirasaban ezt olvashatjuk) akkor hogy tudtak a balkan deli reszere menekulni amikor az is romai fennhatosag alatt volt?

2. A dakok nem latin nep, nem is romanizaltak oket, akkor a dak tudatu romanok miert tartjak magukat osi latin nepnek?

3. Hol van az a nagyjabol 500 ev ami dak es roman kapcsolatokat bizonyitja? Ha a dakok egy resze tenyleg tulelte a pusztitast, hova tunt? Mit csinaltak? Merre mentek? Miert nem asszimilalodtak?


Az a helyzet hogy a dak-roman elmelet egy modern korban keletkezet tortenelem hamisitas, illetve idealizalt tortenelem kep. A roman nacionalistaknak szuksege volt jogalapra Erdelyhez, e kore epitettek fel az egesz dolgot.


A romanok vlachok nem dakok, egy Albaniabol bevandorolt pasztornep volt. Albaniaban meg ma is elnek az osromanok maradekai ok a megleno romanok es az isztro romanok. Valoszinuleg a mai Del Olaszorszag teruleterol vandoroltak at, ugyanis a roman nyelv nagy hasonlosaagot mutat a del olasz dialektussal. A 19. szazadi roman nyelvujitas elott a roman nyelv inkabb ilyen alban/szlav/latin kevereknyelvnek szamitott, a mai latin szavak 60%a csupan a 19. szazadban kerult bele a roman nyelvbe.


A jelenlegi romansag meg a magyarhoz hasonloan kevereknep. A delrol bevandorlo latin/alban/szlav kevert nepcsoport (vlach) ratelepult az ekkoriban Havasalfoldon es Moldvaban elo turk kunokra, ugyanis ezek a teruletek ekkoriban Kunorszaghoz tartoztak. Ekkor olvasztottak magukba a ciganyok egy nepcsoportjat is (olah cigany) akik atvettek a roman nyelvet es kulturat, kesobb szetszorodtak Europaban, ok is a roman etnikum reszei voltak. A jelenlegi latin romanoknak semmi kozuk a dakokhoz,e nyelvi, se genetikai se kulturalis ertelemben. A latin nyelvu nepek csoportjan belul az eurazsiai ortodox kulturahoz tartoznak.

2016. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Utolso, 90% ban egyet ertek amivel irtal... no coment
2016. szept. 26. 17:11
 10/24 anonim ***** válasza:

8-as nagyon jól leírta, dákokra már én is emlékszem. Egyébként kérdező, ha meghallgattok egy olasz szöveget (akkor pl dél-olasz dialektusban), értetek belőle valamit? Csak kíváncsiságból, eddig nemigen volt lehetőségem románt beszélő embereket a nyelvükről faggatni.


Amúgy nem miattatok szomorkodom kérdező :D az itt feltett kérdések alatt menő időnkénti kommentháború az, ami felhúz. Na meg ha kérhetek egy szívességet, ne a legabszurdabb kérdésekre és mentalitásra gondoljátok, hogy az átlag magyart jellemzi. Nem írtad így konkrétan, csak biztosra szeretnék menni, remélem érted ^^


De szerintem ez volt az utolsó hozzászólásom, mert a végén szétoffolom a kérdést.

2016. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!