Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnak egymáshoz...

Hogyan viszonyulnak egymáshoz a nemzetek/országok?

Figyelt kérdés

A minap egy érdekes kérdésre bukkantam egy külföldi oldalon, valaki kérdezte, ha kitörne egy újabb világháború mely országok lépnének szövetségre egymással és kik lennének azok akik semmiképpen nem egyeznének ki még ha közös érdekük is volna?


Ez engem is érdekelne és bár a történelem sosem volt a gyengeségem erre azért mégsem tudnék tiszta választ adni. Ti hogy vélekedtek erről?

Persze ez egy borzasztó helyzet lenne, és istenments hogy megtörténjen, de kíváncsi vagyok a válaszokra, és aki tud részletes okfejtést az nyugodtan írja le.



2016. jún. 15. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a Távol-Keleti régió és Délkelet-Ázsia.


Kína vs mindenki más lenne a felállás.

Kínát szívből utálja mindenki a környéken még India és Vietnám is. Japánról, Tajvanról meg Koreáról meg inkább ne is beszéljünk. Szingapúr és Oroszország lehet, hogy semleges maradna.

2016. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár vannak Európában is nemzeti ellentétek ( magyarok-szerbek, magyarok-románok, magyarok-szlovákok, lengyelek-szlovákok, franciák-németek, stb ), Európa egységes maradna. Attól függően hogy ki támad szövetségre lépne az USA-val vagy Oroszországgal ( az USA sokkal valószínűbb ).

Háború Kína környékén törhet ki, mert Kínát az összes környező ország utálja vagy az USA és Oroszország között.

2016. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erdekesseg, pl most Izrael, es Szaud Arabia egyarant utalja az iszlam allamot, meg talalkozo is volt, hogy mit csinaljanak, pedig orok ellensegek.
2016. jún. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!