Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a föderáció és...

Mi a különbség a föderáció és a konföderáció között?

Figyelt kérdés
2016. okt. 6. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A KON.
2016. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Föderáció-Megállapodás


Konföderáció-Az amerikai polgárháború idején ugye Észak és Dél ellentéte igen éles volt.Északon ipar volt Délen rabszolgatartás ez is fokozta köztük a viszályt amely egyre véresebbre fordult végül 11 déli állam kilépett az "UNIÓ"-ból(Nem az európai:))Eztésza érvénytelennek nyilvánította.És ez robbantotta ki a polgárháborút.A háború előtt megalakították az Amerikai Konföderációt.És ennek a 11 államnak a szövetsége volt a konföderáció.

Remélem segítettem.:)

2016. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# ezzel tisztában voltam, persze ment a zöld.

De én arra voltam kíváncsi, hogy miben különbözött a konföderáció az uniótól, ami egy föderáció. Nem gazdaságilag, hanem az államok szövetségében.

2016. okt. 6. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Az EU most meg csak konfoderacio, mindenkinek van onallo kulpolitikaja, hadserege, sokminden van kulon okoglkulon. A federacio, pl az usa, ahol csak helyi erdeku dolgok tartoznak a helyi allami szintre.
2016. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!