Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit csináltak / csinálnak a...

Mit csináltak / csinálnak a szabadkőművesek?

Figyelt kérdés

Tény, hogy léteztek, méghozzá elég régóta, a 16-17. században jelentek meg. Az is tény, hogy még az 1930-as években írtak ellenük ( valamelyik náci vezető, nem tudom a nevét ), hogy milyen károsak és hogy el kell pusztítani a szervezetet, tehát akkor még léteztek.

De mégis mit csináltak / csinálnak? Miért jött létre a szervezet?


2016. okt. 19. 23:29
 1/10 anonim válasza:
100%
Töri óra szerint a felvilágosodás korában alapultak ezek a szabadkőműves egyletek. Elvileg a világot akarták jobbá tenni és a felvilágosodás eszméit terjeszteni. Vannak források amik szerint rossz szándékkal alapultak. Több híres ember is tagja volt, pl Mozart meg valami császár. Ezt fejből toltam még én is meglepődtem:D 16l
2016. okt. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A valódi céljaikat ugyanúgy nem tudni, mint hogy mik a nemzetek vezetőinek szándékai. Az viszont elég nyilvánvalóvá vált, hogy ők afféle háttérhatalom, és gyakorlatilag maximálisan az ő kezükben van a reális hatalom, a pénzpiac, a bankvilág, ők szó szerint élet és halál urai. És jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy inkább a halál urai, elnézve az aktuálpolitikát és a nagyhatalmakat, jobban elhiszem az Érmelléki Kuglófember létezését, mint azt, hogy ők jószándékúak...
2016. okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De 2es, mégis hogy gyakorolják a hatalmukat?

Ezt nem értettem soha... Egy elnök, egy király, esetleg egy miniszterelnök oké, hatalom van a kezükben, de egyébként?

És hol vannak?

Reggel Józsi bá' felkel, bemegy a világuralom irodába, vagy mi?

2es, nem gúnyolódok, de tényleg nem értem, nem tudom elképzelni az egészet, ha van ötleted, írd már le, régóta akarom tudni

2016. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szabadon falaztak.
2016. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ókorban is léteztek , eredetileg fejlett mértani is filozófiai természet ismeretekkel rendelkező tudós csoport volt . Kizárólag nemes célokkal foglalkoztak és terjesztették a tudást. Az évezredek alatt kiépült rendszerbe szivárogtak be felforgató csoportok ( maffia, bankárok,uralkodók ellen lázadók ) . Melyeket magánemberek mozgattak felforgatási és hatalom megszerzési célokkal aljas népírtó mozgalmakat forradalmakat szponzorálva . Ez a felvilágosodás hazug eszméje volt , valóban a titkos politikai vonal kiépítése a cél . Koponyák és csontok páholy ölték meg a német trónörököst Kaspar Hauser is . Különbséget kell tenni az eredeti rózsakeresztesek és szabadkőművesek meg a modern mozgalmak és az illuminátusok között . Egyik építő másik romboló és megszünteti vagy átalakítja a konkurensét . Jelenleg külföldi alapítványok védenek bűnözőket és kábszert akarnak legalizálni , szavazat reményében ostoba rétegeket ingyenélésre és alapjövedelem bevezetésével szédítenek . Az igazi vezetők ritkán lépnek színre , ők a nevető harmadik fél .
2016. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

00:07, a befolyásukkal. A kapcsolati hálóik, a vagyonuk, az összeköttetéseik. Gondolj bele, pénzzel minden megoldható a mai világban. Sok pénzzel méginkább. Ha pedig a világgazdaság az ő kezükben összpontosul, akkor számukra nem létezik lehetetlen.

Az egész hatalmi apparátus nagyon összetett, és egy átlagember számára átláthataltan, ezt nemigen lehet kifejteni csak úgy pár sorban egy ilyen oldalon. A lényeg az: bármit tesznek is, az átlagember csak vesztesként kerül elő belőle. Nem csodálom, ha üldözték és irtották a fajtájukat.

2016. okt. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Huszonnyolc európai szabadkőműves páholy írt alá egy közös nyilatkozatot, amiben felszólítják az európai kormányokat, hogy fogadják be az összes, Európába tartó bevándorlót. Nemleges válasz esetére azzal fenyegetnek, hogy újabb konfliktusokat szítanak Európában.


A francia Médias-Presse által közölt nyilatkozatban a szabadkőműves páholyok felszólítják az európai kormányokat, hogy engedélyezzék a korlátlan bevándorlást Európába, hogy ezzel “felülemelkedjenek a nemzeti egoizmuson”:

[link]

2016. okt. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Középkori mesteremberek voltak, akik szabadságlevelet kaptak, így vándoroltak egyik helyről a másikra.

nem voltak megkötve, mint a többiek.

2016. okt. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek ajánlom eleovasni dr. Raffay Ernő történész ebben a témában íródott köteteit.
2016. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma is léteznek hazánkban is, mint legrégibb civil szervezetek:


[link]

[link]


Az emberiség testvériségéért, szellemi és erkölcsi felemelkedéséért, és szabadságáért munkálkodó jóhírű polgárok, főként értelmiségiek. Humanitárius segítségnyújtással, kulturális programokkal, jótékonysággal, hagyományőrzéssel foglalkoznak.

2016. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!