Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a lényegi különbség az...

Mi a lényegi különbség az anarchista és a terrorista között?

Figyelt kérdés
Ez a kettő szinte ugyanaz nem?

2016. okt. 27. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Az elsőnek véleménye van, a másik embereket gyilkol. Ugyanaz...
2016. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anarchista egy politikai ideológia követője. Nem kell semmit csinálni ahhoz, hogy egy ember anarchista legyen. Csak abban hinni, hogy állam nélkül jobban élnénk. Pár anarchista:

https://www.youtube.com/user/ThatLibertarianT

https://www.youtube.com/user/hxcrocker75

Nem csinálnak semmi rosszat, befizetik az adót, vásárolnak a közeli kisboltban, stb. Csak nem értenek egyet a jelenlegi állami beavatkozás mértékével. Azt minimálisra szorítanák, végül megszüntetnék. Tehát a MAGÁNegészségügyben, -rendőrségben, -infrastruktúra fejlesztésben, stb. hisznek.


A terrorista azt jelenti, hogy valaki erőszakot alkalmaz, hogy félelmet keltsen a népben, és így érje el a politikai céljait. A terroristák túlnyomó többsége nem anarchista. Általában épp valamilyen államot támogatnak, csak nem az épp hatalmon levőt. Pl. az Iszlám ÁLLAM az anarchista eszmék tökéletes ellentéte. Anarchista indíttatásból nagyon régen követett el bárki is terrorcselekményt.


Szóval az anarchizmus egy vélemény, a terrorizmus pedig egy módszer. És a terroristák a legritkább esetben anarchisták. Persze fordítva is igaz, az anarchisták a legritkább esetben terroristák, de ez talán magától értetődő minden csoportra nézve.

2016. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Bocs hogy kérdeztem...

Nem értem miért kell a gúnyolódás.

Töriből nemrég vettük hogy Erzsébet Magyar királynőt egy Olasz anarchista ölte meg. Tehát Terrorcselekedet hajtott végre ez miatt feltételeztem hogy túl sok különbség nincs köztük de a 2. válaszoló felvilágosított amit köszönök :)

Amúgy simán lehet valaki terrorista anélkül hogy bárkit is megölne. Pl ha én bevinnék egy bombát egy helyre amit valamilyen úton módon kiüríttetek mondjuk benyomom a tűzjelzőt és csak az evakuálás után robbantok pánikot keltettem és kárt okoztam de nem öltem meg senkit azaz terrorista vagyok de nem gyilkos, a kettő nem feltétlenül ugyanaz. Persze nyilván az átlagos terrorista üvölt egy Allahu akbart és bumm,de nem csak ilyen iszlám bolondok vannak.

2016. okt. 27. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
A terror lényege a megfélemlítés, az emberölés ennek csak eszköze, például egy diktátor is terrorizálhatja a népet.
2016. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!