Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok egy hatalmas...

Ti támogatnátok egy hatalmas "lehallgatórendszer" létrehozását, ha a segítségével meg lehetne akadályozni a terrorcselekményeket és az erőszakos cselekmények egy részét?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, a mostani terrortámadás után jutott eszembe. Nem tudom ki ismeri a Person of Interest című sorozatot, az erről szólt. A lényeg röviden, hogy 2001.szept.11. után egy programozó az USA kormány támogatásával létrehozott egy olyan gépet, ami hozzáfért az összes kamerához az országban, lehallgatott minden telefonbeszélgetést, e-mailekhez, meg lényegében mindenhez hozzáfért.

Ez így durvának tűnik, de a fickó úgy tervezte, hogy zárt volt az egész rendszer vagyis senki nem fért hozzá, nem tudtak öncélúan lehallgatni senkit.


A gép figyelt bizonyos szavakat, kapcsolatokat, ki mit vett stb. és így az előre tervezett gyilkosságokat, terrorcselekményeket fel tudta ismerni és ezeknek az elkövetőknek a nevét küldte el a kormánynak és az azzal kapcsolatos bizonyítékokat. Vagyis ártatlan emberekről semmilyen információt nem tudtak szerezni a gép segítségével.


Ha ezt garantálni tudná mondjuk az EU vagy USA, hogy konkrétan figyelik minden lépésünket, de nem élnek vissza vele, szerintetek elfogadná az emberek nagy része? Vagy a személyes szférát többre tartanák a biztonságnál és úgysem hinnék el, hogy a kormány(ok) nem élnének vissza egy ilyen géppel? (egyébként a sorozat részben erről szólt, hogy a kormány próbált hozzáférést szerezni a géphez :D)



2016. júl. 15. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már létezik ez a lehallgatórendszer, és mégsem tudják megakadályozni a terrorcselekményeket, ellenben rólad azt is kiderítik, ha akarják, hogy mikor mentél el szarni.
2016. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
A mindemtlátó szem na jah a diktatúra alapja ellenben robbantgatni akkor is tudnak de téged moccanni sem enged a rendszer mint a kommunizmus hightech verzió
2016. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Te is érzed rajta, hogy mennyire megvalósíthatatlan, és a valóságban ez mennyire máshogy működik.

Először is tudatosítani kéne, hogy a legjobb hackerek, hacker csoportok soha nem a kormánynak dolgoznak, és ezen felül a valóságban vannak fegyverek, pénz, és bármit megtennének egyesek egy ilyen rendszerhez való hozzáférésért.

Elkerülhetetlen lenne, hogy illetéktelenek hozzáférjenek, ezen felül lehetetlen lenne annyi emailt, videót átnézni, és hatalmas összegeket emésztene fel.

Azt hozzávéve, hogy egyedileg kialakított titkosított nyelveken megy a kommunikáció, olyan területeken találkoznak ahol még áram sincs, nemhogy kamera, stb.

Bombákhoz soha nem 1 ember vásárol össze mindent, mert azt már az eladó is jelentené. Pl. kell hozzá valamilyen sav, vagy puskapor, bármi. Kutassák át az összes olyan embert aki olyat vett?

Vagy csak direkt a bevándorlóak? A média azonnal felkapná, hogy kipécézte Őket az állam 1 gyujtózsinór miatt, és azonnal egy nagyobb bomba robbanna a nyakukba.


Szóval a valóságban ez megvalósíthatatlan lenne, ezen felül ha csak annyi a kérdés, hogy megengedném-e személy szerint a válaszom: NEM

Mivel tudom, hogy mások kihasználnák, és több a kár, mint a haszon.

2016. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válaszom: nem nem támogatnám. Még akkor sem, ha ilyet létre lehetne hozni, de nem lehet.


"A lényeg röviden, hogy 2001.szept.11. után egy programozó az USA kormány támogatásával létrehozott egy olyan gépet, ami hozzáfért az összes kamerához az országban, lehallgatott minden telefonbeszélgetést, e-mailekhez, meg lényegében mindenhez hozzáfért. "


Programozó vagyok, nem a világ legjobbja nyilvánvalóan, de annyira igen, hogy tudjam, hogy ilyen maximum a filmekben lehetséges. Ez fikció.

2016. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, tudom, hogy valójában nem nagyon lehetne ilyet megvalósítási, lényegében az a gép egy MI volt, saját maga tudott mérlegelni és így felismerni bizonyos fenyegetéseket, kicsit összetettebb, mint hogy 3 mondatban el tudjam magyarázni, de nem feltétlen ez a lényeg. Ezért írtam, hogy elméletben.


Csak mert, anno az NSA botrányba is sokan úgy voltak vele, hogy ha nagyobb biztonságban lehetnek, akkor lesz..rák, ha lehallgatják, úgy sincs semmi rejtegetnivalója. Egyik ismerősöm akkor azt mondta, hogy úgyis ezt csinálják mindenhol, meg nyilván komolyan vissza lehet élni vele, de ennyi erővel tiltsuk be a rendőrséget meg a katonaságot, mert sok olyan időszak volt, amikor zsarnokok, diktátorok visszaéltek vele. Amiben részben igazat adok neki, de szerintem én se támogatnék egy ilyen rendszert, ami valószínűleg soha nem fog létrejönni. :) Még ha naivan elhinném a kormányoknak, hogy nem élnek vissza vele, simán lehetne, hogy valaki egyszer csak feltöri a rendszert és eladja annak, aki többet fizet. De ez már nagyon sci-fi kategória. :)

2016. júl. 15. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!