Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Magyarországot ennyien...

Ha Magyarországot ennyien szegény országnak nevezik, akkor ha élnek egy évet a Fülöp-szigetek különböző helyein, továbbra is így gondolnák?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól, hogy a szigetországban sokkal kedvesebb az átlagember, nyugisabb az élet. Most csak a gazdasági különbségekre, életkörülményekre gondoltam.

2016. okt. 31. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is éhezel, ha kétnaponta ehetsz, meg akkor is, ha négynaponta. Akkor nem éhezel, ha (normális) igényeid szerint ehetsz.

Egyébként Magyarország alapvetően nem szegény, hanem a benne élő emberek 50-60%-a szegény. Ez egészen mást jelent, mint ha az ország szegény. Ugyanez a helyzet a Fülöp szigeteken, csak talán ott nem 50, hanem 80-90%-ról beszélhetünk.

2016. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy hogyan érezné magát valaki a Fülöp-szigeteken egy évet ott élve, az attól függ hogy alkamazott lenne-e vagy az ott szokásos önellátó kis birodalmában tevékenykedne. Alkalmazottként ugyanazt érezné mint Magyarországon. Sokat dolgozna, hátha a több pénzből vehet szabadságot. De nem vehet, hanem mégjobban elveszíti ha olyan munka rabja lesz amivel másokat gazdagít. Ezért azt mondaná hogy ott szegénység van, akár idehaza.

Más a helyzet aki egy önellátó saját farmon tölti el a kísérleti egy évét. Ő nyaralásnak érezné. Reggel felkel mikor kialudta magát és nem vekkerre. Kényelmesen ellátja az otthoni teendőit, ami kizárólag a saját életét gyarapítja és nem uraságokét. Közben játszik a gyerekeivel. Majd este nem azt mondja nekik hogy kuss legyen mert holnap korán kell kelnem és mennem kell pörgetnem az értelmetlen és sehova nem vezető mókuskereket, vagyis pénzt kell keresnem a gazdagoknak.

Ugyanez a helyzet Magyarországon is. Én mindkét életmódot próbáltam. Önellátó gazdaságban hazámat gazdagnak éreztem, életem kiegyensúlyozott, egészséges, boldog és sikeres volt. Hogy milyen volt városi diplomás alkalmazottként, azzal senkit nem akarok untatni mert mindenki ismeri milyen az.

2016. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy vannak tőlünk szegényebb országok, attól mi még nem lettünk gazdagabbak. Nem jó dolog a rosszabbhoz hasonlítani, mert az nem ösztönöz semmire.
2016. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, na de nem is arra tartanak az "elvándorlók", hanem a világ azon országaiba, amelyekhez képest, valóban szegények vagyunk.
2016. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BlodDrunk ***** válasza:
83%

Attól,hogy vannak ennél szegényebb helyek,nem azokhoz kell hasonlítani.

Igaz valamivel vigasztalnia kell magát a magyar embernek,és mégis könyebb ezzel,mint belegondolni mi lenne ha összekapná magát és végre kiállna magáért az összes ember és nem a langyos szarban úszkálna.

2016. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!