Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen veszélyeket rejtene...

Milyen veszélyeket rejtene magában az, ha a köztársasági elnök szabad belátása szerint mérlegelhetné a miniszterelnök személyi javaslatait, és kizárólag azokat nevezné ki, akiket maximálisan alkalmasnak tart a miniszteri posztra?

Figyelt kérdés
ez egy beadandó feladat kérdése, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

#miniszterelnök #kinevezés #köztársasági elnök államfő
2016. nov. 7. 13:40
 1/5 anonim válasza:
közigazgatási tanulmányok szakirányú továbbképzési szak :)
2016. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez megbontaná a hatalmi ágak felosztását. Bár ez is kétséges lehet, hiszen az Egyesült Államokban a köztársasági elnök egyben a miniszterelnök is, ott működik a rendszer. Azonban egy ilyen jogosítvány visszaélésre, illetve a hatékony kormányzás ellehetetlenítésre adhat okot, hiszen mi van akkor, ha különböző pártokból kerül ki a köztársasági elnök és a miniszterelnök.

Magyarországon az államfő leginkább protokolláris szerepet tölt be, és az ilyen ember, akinek ha nincs se politikai, se más olyan szakirányú, államigazgatáshoz szükséges képzettsége, akkor egy esetleges szakértői vagy szakértőkből álló kormány felállítását megnehezítené a laikus hozzáállása. Persze abból a szempontból is érdemes vizsgálni, hogyha a kormányfő kétes hírű (pl. korrupcióval vádolt) személyt kíván miniszteri pozícióba ültetni, akkor ez esetben a köztársasági elnök erkölcsi-etikai indíttatásból megvétózhatná a miniszterelnök javaslatát.


Nekem hirtelen ez jutott eszembe, remélem, segíthettem valamit.

2016. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést én is valami hasonlóra gondoltam.
2016. nov. 8. 08:11
 4/5 anonim válasza:
Az e heti kérdéshez mi a vélemény?
2016. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem volt még időm foglalkozni vele :( ha van valami elképzelésed, örülnék, ha megosztanád velem.
2016. nov. 15. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!