Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Itt van két kép és két dal,...

Itt van két kép és két dal, ami szerintem jól ábrázolja a különbséget Obama és Trump Amerikája között? Mi a véleményetek róla?


2016. nov. 9. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Még pár hónapig nincs olyan, hogy Trump amerikája, mert csak valamikor márciusban iktatják be. 4 év múlva térj vissza a kérdéshez
2016. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Hogy milyen is lesz "Trump Amerikája", azt szerintem, talán még ő maga sem tudja, nem hogy te.
2016. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan, mint Reagan Amerikája. Kemény, menő és hazafias.
2016. nov. 9. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
#3: Mondod te. Már csak az a kérdés, hogy mit "mond" majd Trump? Ahogy mondani szokták, más a kampány és más a kormányzás.
2016. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Miért, Obama szerinted meleg? Szerintem Obama az USA történelmének egyik legjófejebb elnöke. Trump egy suttyó akit csak azért választottak meg, mert ő nem Clinton.
2016. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Azért azoknak is lesz pár szavuk Trump elképzeléseihez, akik a hatalomra juttatták. Kennedy óta nem nagyon van saját elképzelésük az elnököknek, inkább bábok.
2016. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Trump egyelőre zsákbamacska. Az Obama-Clintonné kormányzat által kirobbantott arab tavasz túl sok vérébe került az emberiségnek, ezt viszont már tudjuk.


Ha Trump nem akar majd az arab tavasz után egy arab nyarat csinálni, akkor máris jól járt mindenki.

2016. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A zenéket nem hozza be a telefonom, de a képekről azt lehet következtetni, hogy úgy gondolod, háború lesz az ő elnöksége alatt vagy olyan döntést hoz, ami valahogy a háborúhoz fog vezetni. Nos, itt van 5 db ok, amiért nincs igazad:

1.Trumpnak, úgy tudom, nincs szabad keze, ugyanúgy, mint ahogy más elnöknek se volt. Például az amcsi elnök nem üzenhet háborút, ez a kongresszus feladata. Ha netalántán mégis harci egységeket küldene idegen országogba, akkor is 90 napos határidőn belül kérnie kell a kongresszus jóváhagyását.

2. A háborúval kapcsolatban: Bár az elnök rendelheti el az atomfegyverek bevetését és ő birtokolja az indítókat is, a védelmi miniszter és a vezérkari főnök ezt megakadályozhatja.

3. A parlamentben az elnök vétója és törvényjavaslata (amihez joga van) kétharmados többséggel felülbírálható. Vagyis ha a szenátus és a képviselőház döntést hoz (vagy az elnöki javaslatot elutasítja), akkor azt az elnök nem ellenezheti.

4. Trump politikája egyébként is háborúellenes, éppen hogy békét akar. (Úgy hallottam, az oroszokkal is jobb viszonyt akar ápolni.)

5. Amerika nem hülye. Nyilván oka van, amiért őt választották és nem Clintont. (Mert én nem tudok angolul, és nem értem a kampányait.) Hogyha ők úgy gondolják, hogy jó elnök lesz, akkor vagy az lesz, vagy max négy éven belül leváltják.(Azért azt ki lehet bírni.)

Hát, ezek miatt sem értem, hogy az embereknek miért van ilyen "világvége" hangulatuk, amiért ő lett az elnök. Persze bármi előfordulhat, ezt nem mondtam, mégis (a felsoroltak miatt) úgy érzem, nincs mitől félni.:)

2016. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!