Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a hatalmat...

Hogyan lehet a hatalmat gyakorolni? Mit értünk ez alatt? Tudtok példát? Vagy párbeszédet amiben látszik hogy épp azt gyakorolja az eggyik? Hogyan tehetünk különbséget? Miről lehet fel ismerni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 05:22
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
A "gyakorolni" szót ebben az esetben nem úgy kell érteni, mint a másodfokú egyenletek megoldásának a gyakorlását.
2015. febr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kormány hatalmat gyakorol, amikor pl. törvényeket hoz. A főnök hatalmat gyakorol, amikor utasít valamire. A szülő hatalmat gyakorol, amikor tilt vagy követel valamit a gyerekétől.
2015. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A beosztott hatalmat gyakorol, mikor hazalopja a munkahelyi budi papírt klotyóból és titkon beleköp a kávéba mielőtt alázatosan felszolgálja a főnöknek, akinek a kommunikációs képessége csak a parancsok kiosztásáig terjed.


Arról lehet felismerni, hogy az önbizalom hiányos, úrhatnám semmittevők szeretnek feladatokat osztogatni, bírálgatni.Mert nem tudják, hogy hatalmat lehet gyakorolni építő jelleggel, támogatólag is, illetve ehhez nincs tehetségük.Így általában csak verik a seggüket a padlóhoz és visítanak, aztán csodálkoznak, hogy nem boldogulnak, viszont szép számmal gyűjtenek ellenségeket.De ahogy mondtam ezek a hataloméhes pitiánerek 99%-ban önbizalom hiányos senkik, vagy valami vaj van a fülük mögött, többnyire alkoholisták, vagy egyéb problémás jellemek és a hatalom köntösébe bújva próbálnak elérni valamit.Igen, szánalmas, de ez van...

2015. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt gyakorolják hogyan kell törvényeket be vezetni? meg utasítani és feladatokat ki osztani meg gondolom az ezekkel kapcsolatos poroblémákat mint az ellenkezés tipusai ésakkor melyiknél mi a te endő stb meg a motiválás és így tovább nem igaz?
2015. febr. 6. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a gyakorolni szó azt jelenti, hogy birtokolni, nem valamilyen képesség edzését.
2015. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de hogy lehet azt gyakorolni?xD
2015. febr. 6. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Te gyökér vagy? Épp azt mondtad, hogy birtoklást jelent, nem tényleges gyakorlást. Ha én gyakorolom a hatalmat az nem azt jelenti, hogy én valamit csinálok, hanem szimplán azt, hogy én birtoklom a hatalmat.
2015. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség szerintem az alkalmazását jelenti!
2015. febr. 6. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!