Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen lenne a világ ha...

Milyen lenne a világ ha politikai nézetek szerint rendeződne az emberiség és nem népcsoportok alapján?

Figyelt kérdés
Az emberek közötti leggyilkosabb ellentét mindig is az ideológia. Ha alapítanának valahol egy országot ahol csak konzervatívok vagy liberálisok élhetnek elköltöznétek a békéért? (Nyilván olyanok akik egyébként is élnének más országban.)
2016. nov. 29. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Hamar kialakulna mindegyik csoportban ismét a liberális, konzervatív, stb., stb. csoport.


Mondjuk pont hogy ritkán latni, hogy liberálisok és konzetvatívok gyilkolják egymást, nemzetiségi és vallási alapon sokkal gyakoribb az ilyesmi...

2016. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ellenzékek hiányában minden országban totalitariánus duktatúra alakulna ki pár év alatt. Mivel az országok nem működnének együtt, egyesek összeomolnának, mások agresszorokká válnának.
2016. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Hamar kialakulna mindegyik csoportban ismét a liberális, konzervatív"


Ebben nem vagyok biztos. Az emberiség nagyobbik hányada ma is olyan társadalmakban él, ahol ezek a fogalmak ismeretlenek. És semmi jel nem utal arra, hogy valaha is közelebbről meg akarnák ismerni őket.


Tehát a játék kedvéért tegyük fel, hogy létrejön egy olyan társadalom, amelyik pont ezen konfliktusokat akarja kiküszöbölni, akkor valószínűleg nem teremtené újra ezen konfliktusok okait. Hiszen vannak bőven egyéb alternatívák a társadalmi berendezkedésekre.


Lehet, hogy a konzervatívok valami merev, fáraó-szerű istenkirályságban fognak élni, a liberálisok meg lazán szervezett hordákban és boldog promiszkuitásban. :)

2016. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2es, szerintem azonos ideológiát követve is lehet ellenzékben lenni

Mármint... ha konzervatív vagy, ha liberális vagy, ugyanúgy meg tudod mondani, hogy "najó, de ez így nem jó".. pl egy gazdasági tervezetre.. Talán közelebb lenne az együttműködés a megoldáshoz, mert nem arról szólna, hogy "azért nem jó, mert lipis, azért nem jó mer komcsi" hanem "azért nem jó, mert a mutatók nem igazolják a működését"...

bár semmi garancia nincs rá:D

2016. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi különös. Egy idő után, valamilyen "nézeteltérés" úgyis kialakulna és megindulna a "pártosodás". És szerintem, ez így jó, mert ahol nincs komoly ellenzék, ott a hatalom azt csinál, amit akar. Meg azért, kicsit egyhangú is lenne, ha mindenki, mindenben egyetértene.
2016. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vazul1972 ***** válasza:
Legalább ilyen problémás, mint a most.
2016. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3:

Attól, hogy nem így nevezik, minden társadalomban vannak konzervatívok és liberálisok. Csak a társadalom értékrendjéhez relatív értelmezhetően. Ha egy társadalomban az a szokás, hogy nyáron az asszonyokat elküldik a hegyekbe pasztorkodni, addig a férfiak egymás kamaszodó fiúgyermekeivel hálnak (valós példa, létezett ilyen törzs), akkor az adott társadalom konzervatívjai az ilyen hagyományt ápolni akarják, és a társadalom liberálisai megkérdőjelezik. Jó, lehet a progresszív jobb szó lenne a liberális helyett.

2016. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt már én is felvetettem:)


Én szívesen élnék egy liberális országban,ahol erős szociális háló van,kis társadalmi különbségek.


A kozervatív,népnyuzó és mazochista emberektől távol,akiknek a rabszolgatartó,biorobot társadalom az alternatíva,

2016. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy a konzervatívoknak ez nem tetszik,mert akkor kevesebb ember lenne,akiket ki lehet használni.


Pl sok nygdíjas ember nyugodt szívvel szavaz a konzervatívokra,mert nekik már nem kell dolgozni.

Másokból nem a lelket is kihajtanák.

2016. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes felmérés lenne, hogy egy ilyen társadalmat mennyi libsi és mennyi konzi választana? Kik lennének többen, mekkora lenne a különbség? Az a csoport aki nem választaná ezt a harmóniát mivel indokolja?
2016. nov. 29. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!