Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a feminizmust tudatosan tartják fenn?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha a nők ugyanannyi fizetést kapnának mindenhol ugyanazért a munkáért, ha ugyanolyan jól csinálják, mint egy férfi, akkor a feminizmus kérdése szinte teljesen megoldódna, csak hát ugye ez nem érdeke egyeseknek, mert "Oszd meg és uralkodj"...

2016. dec. 7. 19:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
Nem is tudod, mit jelent,csak vagdalkozol a levegőbe.
2016. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Annyira bírom amikor valaki csak ennyit képes írni... Igazából lehet, hogy igazad van, mert nem sokat tudok a témáról, de elmagyarázhatnád miért írtad ezt...
2016. dec. 7. 19:53
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
Ugyanannyit kapnak. A feminizmus már régen elérte az összes célját, ma pedig inkább átesett a ló másik oldalára és a férfiak elnyomását követeli.
2016. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Előző lehet, hogy te ebben hiszel, de én férfiként sem hiszek ebben. Legfeljebb azért lehet ezt hinni, mert a média azt sulykolja, hogy nyaljuk ki minden nő seggét csak mert nőnek született, főleg ha jól néz ki, csak azt elfelejtik, hogy a szépség önmagában legfeljebb egy egyéjszakás kalandra elég.
2016. dec. 7. 20:08
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

A fizetésekben valahogy nem vettem észre különbségeket. Nemtől függetlenül mindenki annyit kap amennyit ki tud bulizni magának vagy amennyit el tud érni. A nők többsége tovább tűri a problémákat és többet visel el amíg egy férfi hamarabb odalép és kéri a fizetése emelését vagy ha azt nem kapja meg akkor azonnal lelép oda ahol többet kap. De azok a férfiak is hátrányban vannak anyagi szempontból akik nem mulyák és nem állnak ki magukért. Talán ezt nem látják át egyesek. Ezért szerintem a fizetések között tapasztalható különbség már ahol tapasztalható ilyen a két nem eltérő természetéből ered. Nem abból hogy a cégnél a főnök úgy gondolkozna hogy ugyanarra a munkára felvettük Ádámot és Évát és akkor most Ádám kap 200 nettót és Évának csak 100-at adunk csak azért mert ő nő.

Most nem arról az esetről volt szó amikor elvárásokban és teljesítményben és a bevételekben is szerepe van annak ha valaki férfi vagy nő. Mert van olyan terület ahol a nők tudnak nagyobb teljesítményt nyújtani és ezzel a cégnek nagyobb bevételt hozni és ott ők keresnek többet de van ahol a férfiak hozzák be a bevétel nagy részét és ott ők kapják a nagyobb fizetést. Látható hogy elég árnyalt a kép. Egy időben szükségük volt a nőknek arra hogy ugyanolyan jogokat vívjanak ki mint amilyenek a férfiaknak vannak. De ma már ezek az egyenlő feltételek már adottak. Valami probléma mindig lesz a két nem között mert eleve másképp működnek és máshogy gondolkoznak egymásról.

2016. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, nézz utána kicsit, hogy a HR-es csajok mennyit kapnak havonta... Elállna a légzésed szerintem...
2016. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%
Te higgyél amiben akarsz kérdező, én tények alapján tudom hogy a fizetéskülönbség csak egy idejétmúlt mítosz. Elég sokan bekajálják, de ettől még nem igaz. [link]
2016. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak azért írtam-kár volt-, mert szted feminizmus az,h ugyanolyan munkakörben uannyi fizut kapnak a nők. Ez az egyenjogúság.
2016. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%
A feminizmus egész más, amivel nőként sem tudok azonosulni.
2016. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen, többek között az egyenlő fizetés is a céljaik közé tartozott. Mára már a legtöbb helyen elérték a céljukat, és a nők ugyanannyit kapnak ugyanazért a munkáért, mint a férfiak. Ha felveszik őket. Mert azért az még mindig él, hogy a gyerektervezéshez idejétől függően veszik fel, vagy nem veszik fel a nőt. Ez is tény. Ez sem korrekt azért.


Illetve a feminizmus a nők jogainak nagyjáboli egyenlősítése után célba vette a szexizmus eltörlését. Ebben még azért eléggé gyerekcipőben járnak.

Sajnos a szexizmus viszont elég kényes és nem mindig jól behatárolható téma, így gyakran vannak túlkapások, amik tényleg szánalmasak és mindenről szól, csak nem a nők és férfiak azonos (nem jogi) megítéléséről.


Hogy ezt tudatosan tartják fenn? Nos... véletlenül nehéz is lenne. De tudd: nem központilag tartják fenn, sokkal inkább az ambiciózus nők kérik ki maguknak.

2016. dec. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!