Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi költsége volt a holokau...

Mennyi költsége volt a holokausztnak, ha 6 millió áldozattal számolunk és 3 millió túlélővel? Mennyibe került az ellátás, szállítás és a halottak elhamvasztása, plusz az egyéb költségek?

Figyelt kérdés
Nem kell a pontos összeg, csak a körülbelüli árak érdekelnének.
2010. máj. 2. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Hát nem tudom de ma már a tudományosan elfogadott az az hogy Aushwitzban ,,csak" 1,1 millió zsidó halt meg 4 millió helyett, szóval összesen is 3 millió halt meg 6 helyett. (Bocs ha a helységnevet rosszul írtam, mindössze 15 éves vagyok.)
2010. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet összeszámolni. A szövetségesek lebombázták a vasútvonalat ezért akadozott az élelmiszerellátás a foglyok lerágták a leveleket a fákról. Az 1.1milliós Auswitzi áldozatszámmal nem értek egyet tudtommal az összes táborban összesen 300ezren hunytak el. Ezt igazolja hogy erdőirtásoknak nem volt nyoma a környéken olajjal meg aligha hamvaszthattak mert irtó nagy hiány volt belőle. Szénből nem tudom mennyi fogyhatott és hogy volt e nekik egyáltalán. De hát ugye mindannyian tudjuk hogy egy ember elhamvasztásának költsége semmi a fenntartási költségeihez képest. Tehát inkább ezzel kéne számolni.
2010. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A gyilkolás módját igyekeztek minél olcsóbbá tenni, igazából az táborok kiépítése (amit gondolom a rabokkal végeztettek) került nagyobb összegbe, a "méreg" az elég olcsó volt. A hamvasztást szintén a rabok végezték.

Az ellátás lehetett még egy nagyobb összeg, de azért tulajdonképpen megdolgoztak :(

2010. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Hülyeség már maga az üzemszerű irtás is. Ha tényleg ki akarták volna őket irtani, akkor megmérgezik a tábor ivóvíz készletét és két hét alatt megvan. Másrészt miért tartottak volna fenn egészségügyi részleget, tisztálkodási lehetőséget, ha nem számított az életük? Táborokba gyűjtötték őket, volt aki meghalt fertőzésben, volt aki az éhségtől és igen, volt akit megöltek. A fenntartási költségnek pedig szerintem inkább levéltárakban nézz utána hivatalos dokumentumokben, mert amit itt kapsz, az csak találgatás.
2010. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 22:32


ott a pont

2010. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy mi motivált a kérdés feltevésében?
2010. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
22:32 akkor én most istenítem a nácikat,mert amellett, hogy gyilkolták az embereket még egészségügyi központot is nyitottak. Egyem a drága lelküket. Véletlenül se a saját katonáiknak csinálták.
2010. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem azért kérdeztem, mert szeretnék egy újabbat. Csak érdekelt a dolgok anyagi háttere. Főleg amiatt az ellentomondás miatt, hogy miért költenének valakikre x összeget az ellátásra, szállításra, stb-re, akiket meg akarnak ölni?
2010. máj. 3. 14:02
 9/10 anonim ***** válasza:

engem is foglalkoztat a kérdéskör...

valóban kicsit ellentmondásos ez a hatalmas gázkamrák, és úgy füstölt mint a kelenföldi erőmű 2x... és naponta égettek el 10 000 embert. ha kiszámoljuk, h működés ideje alatt, ha minden nap elégetnek 10 000 embert, akkor már jócskán kiirtják a következő 5 nemzedéket is...


de közel az igazság, csak vannak emberek, akiknek érdekükben áll elhallgatni...

de lehet, h mindjárt jön az ÁVH, mert ilyet le merek írni...

kb az 50-es években érzem magam...

2010. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

05-03 11:54


Igen, volt a fogjok számára fenntartott egészségügyi hely is. Csak ezt ugye nem reklámozzák, mert nem illik bele a véreskezű nácikról alkotott képbe.

2010. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!