Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a bolygó jövője a gépuralomban van?

Figyelt kérdés

Nézzünk szembe a történelemmel és az általa tanított tényekkel: Az ember túl korrupt és öncélú ahhoz, hogy felelősségteljesen végezzen el olyan feladatokat, ahol a legkisebb korrupció is katasztrófába torkollik, mert a vágyai, az ösztönei erősebbek. De fejlett technikával létre tud hozni egy lényt, ami ugyanolyan okos mint ő, de nincsenek korrupt vágyai és ösztönei: A mesterséges intelligenciával működő gépet.


A jövőben ilyen gépek lennének a bolygó domináns élőlényei és két céljuk lenne: Fenntartanák az infrastruktúrát és a bolygót, valamint gondoskodnának róla, hogy az emberek boldogok legyenek, élvezzék az életüket, és ne legyen a vállukon semmilyen felelősség.



Az embereket mesterséges méhekben hoznák létre DNS mintából való klónozással, önálló szaporodásra nem lennének képesek a létrehozott emberek, de a szexualitásuk ugyanolyan lenne mint a normális embereké. Mivel a mesterséges méh korrigálná a biológiai méh hibát, az ember 4 éves koráig fejlődne benne, aztán kivennék. Genetikailag benne lenne a tudás, amivel felkapcsolódhat az internetre, ahonnan minden szükséges információt megszerezhet magának. Ha valamit kívánna, a gépek hoznák neki. Mindig csak annyi embert hoznának létre, amennyinek biztosítani tudják az élvezetes életet, anélkül, hogy a bolygó készletei hiányt szenvednének. Minden emberbe lenne ültetve egy ciánkapszula, és egy megfigyelő rendszer, amivel állandó kapcsolatban lenne a fő mesterséges intelligenciával, ami a bolygó összes gépét figyeli és emberét ellenőrzés alatt tartja. Ha rendellenes viselkedést tapasztal, aktiválja a kapszulát. Ezáltal a bűnözés, a rendbontás és a lázadás lehetősége 0% lenne.


Mindeközben úgy lenne az fenntartható, hogy a gépek se térjenek le az útról, hogy a gépek is vágy és ösztön alapúak lennének, csak nekik az okozna örömet ha az embereket szolgálhatják és az infrastruktúrát építhetik. Mivel így nekik is az ösztön és a vágy határozná meg a viselkedésüket a dolog hibamentesen működne. Hamár egyszer tudnánk olyan fejlett mesterséges intelligenciát létrehozni, ami emberi szinten tud gondolkodni, nem lenne nehéz átírni, hogy így működjön.


Mindeközben a gépek gondoskodnának a tudomány és technika fejlesztéséről, a világűr felfedezéséről, a környezetvédelemről, a Mars betelepítéséről, ilyesmi.



Szerintem ez logikus jövőkép lenne. Ha az ember nem elég felelősségteljes lény ahhoz, hogy élhető világot teremtsen magának és fajtársainak, teremtsen valakit aki képes lesz ezt biztosítani.


2010. máj. 2. 22:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
73%

"gondoskodnának róla, hogy az emberek boldogok legyenek, élvezzék az életüket, és ne legyen a vállukon semmilyen felelősség. "


Nagyon gyerekes vagy, fogadjunk hogy nem lehetsz több 18nál (agyilag semmiképp.)


Nézz utána Maslow szükségletpiramisának, te kb azt állítod hogy pusztán szexxel, kajálással kéne az emberek tölteni az idejüket de mivel ezek a vágyak a legalapvetőbbek, pusztán ezek kielégítése rövid ideig okozna boldogságot az embereknek, mert nem ezek a fő motivációk az életben


Nézd meg a piramist, és rájössz hogy minden olyan dolgot elvennél az emberektől ami boldoggá teszi őket. (csak megsúgom, hogy szextől elégedett leszel, nem boldog)

Nézd meg a piramist és rájössz hogy miért nem jó amit írtál.

2010. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
34%
Ki akarna élni egy Nagy-Testvér rendszerű világban, hát még ha gépek vezényelnének, amik nem ismerik se az empátiát, de a könyörületet. Nem akarnál te egy ilyen világban élni, kérdező. A jövőt az emberi szabadságjogok nélkül elképzelni nem szabad.
2010. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
62%
Am szerintem te a zigejsztet vagy mi a lof@szt néztél, ami nagyon megfogott, mert becumiztad az összes hülyeséget, ami benne volt.
2010. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

A Maslow-piramis egy olyan korból származik, amikor még nem volt megfelelő technika az emberi agy működésének racionális megismeréséhez.


Most két dolog lehetséges: Vagy én vagyok a kivétel, vagy egy csomó piramis által felsorolt dolog nem szükséglete az embernek, csak azért válik azzá, mert hisz bennük.


Van ez például: Tisztelve lenni mások által. Az én kedvemet nem az befolyásolja, hogy mások mit gondolnak rólam.


Biztonságban lét: Na ez megint olyasmi ami sohasem létezik. Bármit is mond az állam, bármit is mondanak mások, valójában mindig anarchia van. Bármikor lelőhetnek az utcán, bármikor történhet veled valami, bármikor balesetet szenvedhetsz. De engem ez nem érint, mert nem félek meghalni. Tulajdonképpen semmitől sem félek.


Előítéletek hiánya: Na ez is olyasmi ami sohasem lesz, engem állandóan előítéletek érnek a nézeteim miatt, de nem foglalkozom velük.


Önbizalom: Na ez is egy konstruált dolognak tűnik. Én egyszerűen csinálom amit tudok és kész. Félelem nincs bennem, nem hátrálok meg semmilyen társasági feladattól.

A beszéd nem más mint különféle frekvenciákon modulált hangadás, aminek bizonyos jelentései vannak az ember számára. Félni egy másik élőlény által kibocsájtott hanghullámoktól, és rettegni olyan hanghullámokat kibocsájtani felé amit akarsz?


Egyébként nemtudom miért a második oldalon jött valaki azzal, hogy ez nem demokratikus. Persze, hogy nem demokratikus. Itt az embernek nem lennének jogai, a gépek csak gondoskodnának a vágyairól, és ha más ember bántaná, azt az embert likvidálnák, ha meg ő bántana más embert, őt likvidálnák. Az embernek itt nem lenne beleszólása semmibe, úgy tartanák a gépek, mint mi tartjuk a házikedvenceket.

2010. máj. 3. 18:21
 25/45 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok SCI-FI-t nézel. Ha ez a világ valósulna meg az ember elveszne embernek lenni, és pont az szűnik meg, amiért érdemes élni. Ez a "mesterséges méh" kicsapta a biztosítékot. Szerintem az élet legcsodálatosabb dolga életet hozni létre, és a testedből adni neki, hogy élhessen. Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag beltenyésztésről beszélsz. Ezt pedig a középiskola 12. osztályában megtanulja az ember, hogy mért nem jó (halmozódó, beteg allélok, jön egy vírus, és a diverzitás elvesztése miatt kihalna az egész emberiség). És mégis mért jó nekünk az, hogy a gépek házi kedvenceként éljünk? A gép csak eszköz valami jobbat alkotni, de ez egy lelki beteg világ lenne. És szerintem nem csak én gondolom így.
2010. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező kommentje:

"A Maslow-piramis egy olyan korból származik, amikor még nem volt megfelelő technika az emberi agy működésének racionális megismeréséhez"


Frued korában talán voltak? Azok a tanok a mai pszihológia alapja, (első tévedésed a kommentben)


Most két dolog lehetséges: Vagy én vagyok a kivétel, vagy egy csomó piramis által felsorolt dolog nem szükséglete az embernek, csak azért válik azzá, mert hisz bennük.


Te vagy a kivétel. (jobban mondva annak hiszed magad, de megnyugtatlak attól hogy azt hiszed hogy más vagy még nem leszel az.)


"Van ez például: Tisztelve lenni mások által. Az én kedvemet nem az befolyásolja, hogy mások mit gondolnak róla"


Ha a kedved nem befolyásolja, mások mit gondolnak rólad, miért kéred ki az elméletedről mások véleményét? Valamilyen módon fontos(mindegy hogy mennyire, milyen irányba), különben nem írnád ki a kérdést. (második tévedésed a kommentedben)



"Biztonságban lét: Na ez megint olyasmi ami sohasem létezik. Bármit is mond az állam, bármit is mondanak mások, valójában mindig anarchia van".


nézz utána a szótárban az anarchiának, miután megcsináltad a házi feladatodat (3. tévedés)


"Bármikor lelőhetnek az utcán, bármikor történhet veled valami, bármikor balesetet szenvedhetsz. De engem ez nem érint, mert nem félek meghalni. "


Ha nem félnél a haláltól nem akarnál olyan jövőt látni magad előtt amiben biztoosítva van a szerinted maximális jólét és biztonság, mert ez a szó hogy biztonság nem jelentene neked semmit (4. tévedésed(


Tulajdonképpen semmitől sem félek"


Attól félsz pl hogy senki sem hallgat meg. Ha nem így lenne nem írtál volna ki kérdést (5. tévedésed)


"Előítéletek hiánya: Na ez is olyasmi ami sohasem lesz, engem állandóan előítéletek érnek a nézeteim miatt, de nem foglalkozom velük"


Fiatal vagy még és gyerek. Ha majd az érvényesülésben akadályoznak az előítéletek (nem lesz minkád emiatt,éhezni fogsz stb) igen csak fontos lesz(6.!)



"Önbizalom: Na ez is egy konstruált dolognak tűnik. Én egyszerűen csinálom amit tudok és kész."


Magadból áltlánosítasz másokra. Nem mindenki ilyen, a rendszereknek a lényege hogy a domináns tényezőkből indulnak, a deviánsa kisebbséget elutasítják.

Attól hogy neked szerinted nincs önbizalmi problémád arra jutni hogy senkinek se fontos mert neked nem az az 2 dolgot jelenthet: 1 hülye vagy

2 csak egy taknyos nagypofájú kölyök (a döntést rádbízom) (8)


"Félni egy másik élőlény által kibocsájtott hanghullámoktól, és rettegni olyan hanghullámokat kibocsájtani felé amit akarsz"


Egyre hülyébb vagy.

Senki sem a hanghullámtól fél hanem ami hozzá tartozik.

(tudod intelligensebb lények rájöttek jhogyha üvölt egy ragadozó a közelükben akkor jobb félni de cáfolj meg)

2010. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont a 71%-kosnál :D
2010. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

"

Frued korában talán voltak? Azok a tanok a mai pszihológia alapja, (első tévedésed a kommentben) "


Egyre jobban azt veszem észre, hogy a mai pszichológia tanai eléggé elavultak.



"Ha a kedved nem befolyásolja, mások mit gondolnak rólad, miért kéred ki az elméletedről mások véleményét? Valamilyen módon fontos(mindegy hogy mennyire, milyen irányba), különben nem írnád ki a kérdést. (második tévedésed a kommentedben) "


Azért kértem ki, mert kíváncsi voltam, hogy az átlagot mennyire fogja sokkolni egy ilyen elmélet. Puszta társadalomkutatás.


"nézz utána a szótárban az anarchiának, miután megcsináltad a házi feladatodat (3. tévedés) "


Itt az anarchia szóval arra hivatkoztam, hogy attól, hogy állam van még mindenki azt csinál amit akar, mert az állam nem az agyukat irányítja. Nem az anarchia utópisztikus, anti-multi, anti-kapitalista jelentésére gondoltam.



"Ha nem félnél a haláltól nem akarnál olyan jövőt látni magad előtt amiben biztoosítva van a szerinted maximális jólét és biztonság, mert ez a szó hogy biztonság nem jelentene neked semmit"


Ez nem halálfélelem. Egyszerűen nem szeretem azt látni, amikor emberek nem érzik jól magukat, mert társadalmi gátlások és vallások irányítják őket.


"Attól félsz pl hogy senki sem hallgat meg. Ha nem így lenne nem írtál volna ki kérdést"


Ez nem igaz. tulajdonképpen akkor se érzetem volna máshogy, ha senki se válaszol a kérdésre. Meglepett hogy ennyi értelmesen érvelő válasz jött. Azthittem csak vulgáris beszólások fognak jönni.

2010. máj. 3. 19:19
 29/45 anonim ***** válasza:
80%

"Egyre jobban azt veszem észre, hogy a mai pszichológia tanai eléggé elavultak. "


Sorolj már fel párat, nem vagyok pszichológus, csak egy tárgyam volt belőle, de gondolom te azt tanultál/tanulsz, különben nem mondanál ilyet (mert ahhoz hogy ezt mondd behatóan kell ismerned a témát)

2010. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Például, hogy a szexuális fétiseket "hibának" tartja, és trauma általi okot ad nekik, nempedig genetikait.
2010. máj. 3. 19:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!