Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a bolygó jövője a gépuralomban van?

Figyelt kérdés

Nézzünk szembe a történelemmel és az általa tanított tényekkel: Az ember túl korrupt és öncélú ahhoz, hogy felelősségteljesen végezzen el olyan feladatokat, ahol a legkisebb korrupció is katasztrófába torkollik, mert a vágyai, az ösztönei erősebbek. De fejlett technikával létre tud hozni egy lényt, ami ugyanolyan okos mint ő, de nincsenek korrupt vágyai és ösztönei: A mesterséges intelligenciával működő gépet.


A jövőben ilyen gépek lennének a bolygó domináns élőlényei és két céljuk lenne: Fenntartanák az infrastruktúrát és a bolygót, valamint gondoskodnának róla, hogy az emberek boldogok legyenek, élvezzék az életüket, és ne legyen a vállukon semmilyen felelősség.



Az embereket mesterséges méhekben hoznák létre DNS mintából való klónozással, önálló szaporodásra nem lennének képesek a létrehozott emberek, de a szexualitásuk ugyanolyan lenne mint a normális embereké. Mivel a mesterséges méh korrigálná a biológiai méh hibát, az ember 4 éves koráig fejlődne benne, aztán kivennék. Genetikailag benne lenne a tudás, amivel felkapcsolódhat az internetre, ahonnan minden szükséges információt megszerezhet magának. Ha valamit kívánna, a gépek hoznák neki. Mindig csak annyi embert hoznának létre, amennyinek biztosítani tudják az élvezetes életet, anélkül, hogy a bolygó készletei hiányt szenvednének. Minden emberbe lenne ültetve egy ciánkapszula, és egy megfigyelő rendszer, amivel állandó kapcsolatban lenne a fő mesterséges intelligenciával, ami a bolygó összes gépét figyeli és emberét ellenőrzés alatt tartja. Ha rendellenes viselkedést tapasztal, aktiválja a kapszulát. Ezáltal a bűnözés, a rendbontás és a lázadás lehetősége 0% lenne.


Mindeközben úgy lenne az fenntartható, hogy a gépek se térjenek le az útról, hogy a gépek is vágy és ösztön alapúak lennének, csak nekik az okozna örömet ha az embereket szolgálhatják és az infrastruktúrát építhetik. Mivel így nekik is az ösztön és a vágy határozná meg a viselkedésüket a dolog hibamentesen működne. Hamár egyszer tudnánk olyan fejlett mesterséges intelligenciát létrehozni, ami emberi szinten tud gondolkodni, nem lenne nehéz átírni, hogy így működjön.


Mindeközben a gépek gondoskodnának a tudomány és technika fejlesztéséről, a világűr felfedezéséről, a környezetvédelemről, a Mars betelepítéséről, ilyesmi.



Szerintem ez logikus jövőkép lenne. Ha az ember nem elég felelősségteljes lény ahhoz, hogy élhető világot teremtsen magának és fajtársainak, teremtsen valakit aki képes lesz ezt biztosítani.


2010. máj. 2. 22:59
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
élhessenek*
2010. máj. 17. 23:55
 42/45 anonim ***** válasza:
90%

Nem logikus.


"Ha az ember nem elég felelősségteljes lény ahhoz, hogy élhető világot teremtsen magának és fajtársainak, teremtsen valakit aki képes lesz ezt biztosítani."


Te azt hiszed, ezzel egy tökéletes világot hozhatnál létre, de ebben tévedsz. Akármilyen rosszak és felelősségtelenek vagyunk, azon nekünk kell javítanunk, nem gépeknek. Ha te jó ember vagy, akkor ösztönözhetsz másokat is arra, hogy változzanak, és ha ez nem sikerül? Legalább tiszta lelkiismerettel haltál meg, azzal a tudattal, hogy mindent megtettél,ami tőled telt, és ha szeretettel a szívedben élsz, akkor mások korruptsága nem okozhat akkora törést, hogy te boldogtalan légy.


Az, hogy nem lopsz, mert tudod, hogy úgyis lebuksz, nem azt jelenti, hogy nem is AKARSZ majd lopni. Az irányítás lehet, hogy jobb életkörülményeket teremt, de gátat is szab a belső fejlődésnek, hisz az embernek magának kell megtapasztalnia azt, mit okoz egy rossz döntés.


Én egy szabad ember vagyok, felettem ne uralkodjon egy gép, ne szabja meg, hogy mit tehetek és mit nem. Egy ilyen gépesítési szándék alapvetően eltüntetné a szabad akaratot, és ezzel a világ vallásainak alapját is.


Tehát, már nincs szabad akarat, vallás, fejlődési lehetőség - és még azt is elvennéd az emberektől, hogy maguk dönthessék el, mikor szeretnének szülővé válni? Az anyasághoz (szerencsés esetben) hozzátartozik a terhesség 9hónapja is - ettől fosztanál meg egy nőt?


Szerintem semmilyen gép ne játssza felettünk az Istent....

2010. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
az alapgondolat szép...kicsit én a robot, kicsit kyle, kicsit matrix...de mindben meg volt a hiba, és amég él az emberben a vágy a roszra, hogy ne rózsaszín burokban éljen, hogy legyenek konfliktusok, és hogy ő rendelkezzen az életéről (ciánkapszula) addig utópia elképzelhetetlen, vagy legalábbis tartalmazza a bűnt. a gépek gondolata tetszik, és egyre inkább szükségünk lenne rájuk, még akár egyenrangúként is, viszont se őket se az embereket nem lehetne korlátozni szabad akaratukban, és itt egy átprogramozás ezért szinte lehetetlen.
2010. máj. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

érdekes

de szerintem meg lehetne csinálni csak gondolkodni kéne.

nekem van ötletem :)

2011. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

am előző vagyok.

én az inteligens vagy olyan robot ami már veszélyes raknék bele gyenge pontott

pl.: ha ellenszegül az embereknek süljön ki az áramköre vagy ilyesmi.

szerintem ez.


de ez szerintem is barbárság.

rabszolgának akarnánk tartani :D

érző lények nem szeretik a rabszolgaságott és akkor lázangás lesz.


:)

2011. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!