Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kommunizmus...

Mi a különbség a kommunizmus és a szocializmus között?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Bolsevikok

Kommunisták

Szocialisták


Ezek ugyanazt jelentik csak a kommunizmus napjainkra szinte teljesen eltűnt , addig a szocializmus nem.

2016. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A kommunizmus jó, a szocializmus meg csak majdnem jó.
2016. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Volt erről valami vicc is annak idején:


Valahogy így hangzott:


A szocializmus vonata robog a kommunizmus felé, az utasok: Lenin és a nép. Már közel járnak a kommunizmushoz, de fogyóban a szén.


Sebaj, fel kell áldozni más tárgyakat is, bútorok, bőröndök, egyéb éghető dolgok. A vonat még robog, de van némi lassulás, mindazonáltal a kommunizmus már közel.


Lenin elvtárs kiadja a parancsot az utasoknak:


- Minden ami éghető, a kazánba!


Ruhák, mindenféle használati eszközök, végül a vagonok fa alkatrészei, tető, az oldala, deszkák (ez még olyan régi fajta kocsi), padló, kapaszkodók, minden ami ami hővé, és így hajtóerővé alakítható.


Végül, a vonat csak megáll, kifogyott minden szóba jöhető üzemanyag. Ott áll a nyílt pályán a mozdony és a vagonok csontváz szerű, lecsupaszított váza, benne az anyaszült meztelen utasok és Lenin.


- Lenin elvtárs, hogy érjük el így a kommunizmust? - így a nép.


- Megérkeztünk! - válaszolja Lenin.

2016. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Például: szocializmust már próbáltak építeni, működtetni - sikertelenül, kommunizmust még senki se látott.
2016. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kommunizmus egy osztály nélküli társadalom, ahol a közösség tagjai együtt vesznek részt a javak megszerzésében mindenki a képességei szerint, a megtermelt javak elosztásából mindenki szükségletei szerint részesül.

A szocializmus egy átmeneti állapot a kommunizmus felé vezető úton, proletariátus diktatúrája fokozatosan lerombolja a burzsoá államot és leépíti a társadalmi osztályokat. Itt is a közösség tagjai együtt vesznek részt a javak megszerzésében mindenki a képességei szerint, viszont az elvégzett munka szerint részesülnek a megtermelt javakból.


"A kommunista társadalom felé vezető út a kapitalista rend forradalmi lerombolása, majd proletárdiktatúra létrehozása, mely elvezet később a kommunista társadalomhoz. A kapitalista rend lerombolása és a kommunista társadalom megteremtése közti időszakot Marx a kommunizmus első fázisának nevezte, később Lenin ezt nevezte el szocializmusnak, ellentétben a megvalósult kommunista társadalommal, melyet Marx a kommunizmus magasabb fázisának, Lenin pedig jelzőnélküli kommunizmusnak nevezett."

[link]

2016. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még egy kis adalék. Kisebb méretekben sokszor sokan próbáltak a történelem folyamán létrehozni hasonló elvű társadalmakat különböző ideológiák nyomán. Pl. az izraeli kibucok. Általában nem voltak hosszú életűek. Egyetlen ellenpéldát ismerek, a hutterita testvérközösségek 400 éve sikeresen működnek. Ehhez nyilván kell a tagok vallási meggyőződése és a rokoni kötelékek.

[link]

2016. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a szocializmus a kommunizmus (ami mellesleg elérhetetlen, lehetetlen, egy b@aromság) felé vezető út. De mivel a cél elérhetetlen, tkp. a szocializmus maga a kommunizmus, a létező kommunizmus. De lehet, hogy van más megközelítés is.
2016. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

7.


Létező szocializmusról beszéltek a múlt rendszerben.


Erről is volt egy mi vicc:


- Mi a különbség a létező és a működő szocializmus között?


- A létező szocializmus nem működik, a működő szocializmus meg nem létezik.

2016. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 egész jól leírta. De azért kiegészíteném-pontosítanám egy Marxtól származó idézettel: "A kommunizmus szemünkben nem állapot, amelyet létre kell hozni, nem eszmény, amelyhez a valóságnak hozzá kell igazodnia. Mi kommunizmusnak a valóságos mozgalmat nevezzük, amely a mai állapotot megszünteti. E mozgalom feltételei a ma fennálló előfeltételből adódnak."

Bővebben itt: [link]


U.i.:

Kedves #3-asnak és #8-asnak pedig további jó mulatást kívánok!

2016. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Komplikato ***** válasza:
44%

"kommunizmust még senki se látott."

Voltak próbálkozások, pl. az izraeli kibucok, amik nagy slágerek voltak a 70-es, 80-as években, aztán nagy kuss lett körülöttük. Röviden szólva irgalmatlan bukta volt. Ugye a sok hippi lelkületű egyén megcsinálta a kis saját zárt közösségét, akinek nem jött be a "mindenkinek szükségletei szerint" azok leléptek, eddig ok. De asztán az ott felnővő generációk léptek meg.

Hogy keresztény konzervatív tanáromat idézzem, az eszme alapjában szép, de teljesen megvalósíthatatlan, mivel teljesen kívül hagyja az emberi telhetetlenséget és egyéb gyarlóságokat. Ennyi.

2016. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!