Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy ha lenne alapjövedelem, akkor senki sem akarna dolgozni?

Figyelt kérdés
Hiszen az csak arra lenne elég, hogy életben maradjunk, nem vehetnénk belőle okostelefont, autót, nem mehetnénk el nyaralni, stb. abból csak vegetálni lehetne, igazán élni nem. Szerintem az emberek 99,9 %-a ennél többre vágyik. Ráadásul valószínűleg a bűnözés mértéke is csökkenne, mert akkor sem halnál éhen, ha épp nincs munkád (de ugye valószínűleg keresnél, mert ennél többre vágynál).

2016. dec. 28. 22:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%
Az alapjövedelemnek nem az a szerepe, hogy vegetálj. Nálunk nincs olyan cél, amiért erre lenne szükség.
2016. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 meszike91 ***** válasza:
69%
Sokaknak a vegetálás is elég.
2016. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem sok bűnözőt ismersz. Nagyon sokan nem ételért és albérletért lopnak, hanem azért, mert ilyen a kultúra. Az utcai rablások, a szétvert hétvégi házak legtöbbször alkohol/drogpénzre mennek el. Én úgy látom, hogy az oktatás és a (humánus) kiemelés lehetne megoldás, de az rengeteg pénzbe kerülne és nem lenne rövidtávú látszata.


Nagyon sokan elvegetálnak manapság is gyesből és támogatásokból, és akik eddig sem dolgoztak, ezután sem fognak. Én a megoldást abban látom, hogy rendes felfogófelülete legyen azoknak, akik elveszítették az állásukat vagy munkát keresnek aktívan, de figyelve rá, hogy ne legyenek visszaélések. Emellett felbontani a nagy földbirtokokat és segíteni a vidéki vállalkozásalapítást.


Azért nem értek egyet az alapjövedelemmel, mert tüneti kezelés, gazdasági szempontból pedig az infláción dobna egy hatalmasat, ráadásul morálisan is megkérdőjelezhető.

2016. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
30%
te bizonyára valami nyugat-magyarországi gyerek lehetsz kérdező..
2016. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
10%

Nehogy azt hidd, nagyon sok tróger ember van, elég csak az erősebben pigmentált honfitársainkra gondolni, de őket leszámítva is akad nem kevés.


A mostani rendszer sokkal igazságosabb, aki dolgozik az boldogul is.

2016. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
14%

Az értelmesebbje már most sem dolgozik, jövedelem ide vagy oda, az jön másból is.

Csak az egyszerű ember azt ismeri hogy munka.

2016. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
32%
Elég megnézni, hogy a segélyezés milyen hatással van a munkamorálra. Az alapjövedelem ugyanez lenne, csak az igazságosság látszatának keltése érdekében mindenki megkapná, rászorultságtól függetlenül. Hatalmas baromság lenne. Amúgy a segélyezésre szükség van, csak már cikivé lett a fogalom, ezért akarják új köntösbe bújtatni.
2016. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, előző, én például szeretem a munkám, szóval ez a kategória is létezik. :)
2016. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Bocsánat, #6-osnak szólt
2016. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
37%
Hülyeség már a közmunka is elég alapjövedelemnek. Felénk van munka bőven mégse mennek el sokan rendes munkahelyre mert jó az az ötvenezer a közmunkáért.
2016. dec. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!