Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a menekültek tényleg a...

Ha a menekültek tényleg a háború és a halál elől menekülnek, akkor miért csak férfiak jönnek? A nőket ott hagyják meghalni?

Figyelt kérdés

A menekültek között ~90% férfi. A magukkal hozott gyerekek 98%!-a fiú gyerek. Ez utóbbi hivatalos statisztika, a híradóban hallottam.

Ez miért van így? Ez valami X-Akták részbe elmenne, csak nem "történetek az FBI titkos ügyeiből", hanem "történetek a migrációval kapcsolatban elhallhatott tényekről".


2017. jan. 7. 19:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ahogy látom könnyebb lepontozni a válaszokat mint érvelni.
2017. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%

#11:én nem vagyok a csendben lepontozós nem reagálós fajta..


szóval megkérdezném tőled


1)sok bangladesi is szeretne idejönni,most akkor mivan,hogy szűrjük ki őket,ha egyszer más nemzetiségűnek mondják magukat,mert ugye itt csak így mennek a dolgok hogy bemondasz x y adatot és kész.jéé én valahogy ilyet nem tehetek meg amikor csak TURISTAKÉNT pl az Egyesült Államokba szeretnék belépni


2)mégis mennyi ember jöhessen a kontinensre?ha csak férfiak jönnek,az is óriási szám,de mégis mennyi? 10 millió- 20 millió? 100 millió? mennyi?

2017. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

12, azért annyira nem bemondásra alapszik, mert mondhatod te afgánként, hogy szír vagy, de ha nem úgy nézel ki, nem azt a nyelvet beszéled, akkor esélyed sincs... márpedig ezek különböző helyről jönnek, különböző nyelvet beszélnek


Egyébként Szíriában háború van. Ez azt jelenti, hogy a sorköteles férfiakat behívják. Sorköteles eleinte minden nem-elsőszülött férfi.. viszont ha nagy szarban vannak (és úgy tudom már elértek erre a pontra) akkor behívják az elsőszülött férfiakat is.

Akinek volt egy csepp esze, az elsőszülöttként, amíg még szabadon mozoghatott, elhagyta az országot. Akkor ugyanis nem tudják besorozni. Én konkrétan ismerek ilyen srácot (bármily meglepő, Alinak hívják:D miért hívnak ennyi arabot Alinak?:D)

Akinek van egy csepp esze, az nem löveti le magát a semmiért


És ez például okozhatja azt, hogy sok egyedülálló férfi is elvándorol.. De aki a valóságban is rájuk nézett, nem csak a király csatornák kameráin keresztül, az láthatta, hogy sok nő és gyerek van velük, szóval fölösleges azon kapálózni, hogy csak a férfiak jönnek.

2017. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%
vannak,na de elsöprő többségben fiatal férfiak.én itt Gyálaréten,szegedi kertvárosi részen elsőkézből láttam még 2015 nyarán..rengeteg férfi kevés nő és gyerek.de ami a leglényegesebb hogy nem menekültek.jogilag nem azok,a genfi menekültügyi konvenció értelmében,egy szír sem jöhetne el Norvégiáig.de még Görögországig sem.szóval nem menekültválság van hanem bevándorlóválság.az meg egyenesen nevetséges hogy marokkóból is sok menedékérő érkezik.ahova pl magyarok nyaralni járnak.és még el is fogadják a kérelmet..kitalál valami üldöztetés sztorit.
2017. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
ki is pontoz le kit? mert olybá tűnik a bevándorlásellenesek válaszait szokták sunyiba..most a fenti válaszomra ha vetünk egy pillantást.
2017. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
2017. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

Hagyd a lepontozást, mindenkit lepontoznak itt, mivel két ellentétes vélemény van jelen... mint mindig, mindenki lepontoz mindenkit. Jelzi a politikakultúránkat, de ez van:D


Amúgy az országok számolgatása szerintem nem célravezető.

Ki tekinthető menekültnek, és ki tekinthető elvándorlónak?


Ha valaki otthon üldögél, egyszercsak egy bomba elviszi a házát, a romok közül kiás egy hátizsáknyi felszerelést és nekivág a világnak.. Ő menekült? Szerintem megegyezhetünk abban, hogy igen.


Az ország másik felén házakat lőnek szét, de nálad csend van. Emberünk úgy dönt, nem várja a csodát. A boltokban nehezen kaphatóak a termékek, mert a kereskedelem akadozik.. az áram sokszor kimarad...stb.. Nem vár tovább, összepakol mindent ami mozdítható és el akar jutni külföldre.

Ez már egy összeszedettebb indulás, abszolút nem indokolt már, hogy csak a szomszédig menjen el, ahol azok a csórók is vannak, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy messzebb, jobb helyre menjenek, így ő messzebb is eljuthat.

Ő menekült? Vagy migráns? Szerintem már kevésbé egyértelmű... jogilag biztos egyszerűbb, hisz mindkét felvázolt helyzet ugyanabban az országban történik, de a két szituáció különbözik, de emberileg, helyzetileg, felkészültségileg és anyagilag ég és föld... de jogilag ugyanaz


Aztán tudható, hogy a török menekülttábor nem túl... összkomfortos..


Ami azt illeti, egy háború esetén én sem Romániába menekülnék...

2017. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%

Vannak szállítós készenléti rendőr ismerőseim.

Szerintük a 90% férfi(persze itt a gyakorin jobban tudja mindenki, hogy mennyi család volt), család, nők, gyerekek alig.

Bár a felvételeken is ez látszik.

2017. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

18, te is csak egy vagy a gyakorisok közül, akik jobban tudják:DD

Én csak annyit tudok amennyit láttam: a Keletinél rengeteg család volt.

2017. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy ez mennyire van így, mert azért a menekültekről készült felvételeken, videókon én láttam nőket, gyerekeket is. Persze, fogalmam sincs, hogy hány százalékuk, de hát, erről mindenki mást hazudik. Én csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisítottam.
2017. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!