Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért háborodnak fel sokan,...

Miért háborodnak fel sokan, ha az iskolai szegregáció kerül szóba?

Figyelt kérdés

A származási vagy vallási alapú szegregációt én se tartom teljesen jónak, mert a cigányok között is lehetnek értelmes gyerekek, meg a magyarok között is civilizáltan viselkedni képtelenek.

Ám olvastam olyat, hogy viselkedés alapján kellene szegregálni, aki rongál, szekálja a csendesebbeket, nem tiszteli az osztálytársait és a tanárokat, az legyen elkülönítve. És ezen is felháborodtak. Pedig ennek az lenne a célja, hogy az értelmes, civilizált diákok számára ne tegyék pokollá az iskolát a "nagyon menő" hülyegyerekek, és a tanárok is tudjanak normálisan órát tartani.


2017. jan. 8. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én ilyen fajta szegregációról még nem halottam.
2017. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Most is ez van. A zavarodott hülyegyerekeket intézetbe dugják.
2017. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es, tényleg? Én több olyan esetről is tudok, ahol nemhogy nem dugták intézetbe, de még ki se csapták az amúgy jó hírű iskolából, pedig nem tanultak semmit (épphogy átmentek több tárgyból is), rongáltak, szekálták egyes osztálytársaikat stb.
2017. jan. 8. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ilyenek általában nem tanítottak, vagy tanultak olyan osztályban ahol voltak ilyen "menő gyerekek".
2017. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Az nem jutott eszedbe hogy valakinek meg kellene probalni nevelni?
2017. jan. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert a liberálisokat nem az érdekli, hogy mi a jobb, hanem hogy mi illik bele az ő kis álomvilágukba. Ideológia a józan ész felett, akárcsak a szocializmusban. Na meg persze az is zavarja őket, hogy a viselkedési, illetve a származási alapú szegregációnak szinte teljesen ugyanaz az eredménye a gyakorlatban.

Mellesleg a szegregáció természetes és kívánatos folyamat. Lehet ellene harcolni, de nem érdemes, mert normális szülő úgysem járatja a gyerekét olyan iskolába, amelyik tele van cigánnyal.

2017. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Intézetbe dugják a viselkedni nem tudó diákot? Ez ugye csak egy rossz vicc akart lenni. Borsodban lakok, tudom mi a helyzet. Nem lehet kirúgni a diákot, nem tudnak mit csinálni. Először el kell küldeni pszichológiai vizsgálatra a diákot,hogy nem valami pszichés betegség miatt olyan a viselkedése, amilyen. Mivel azért viselkedik úgy, mert nincs megneveleve, így a pszichológiai vizsgálat nem hoz eredményt, emiatt az adott tanuló továbbra is az iskolában marad. Ne éljen senki álomvilágban, nem azért marad az iskolában az a 7-8 éves diák, aki nyíltan mondja megakarja dugni a tanárnőt, mert az iskola megakarja tartani, hanem azért, mert nem tudják kirúgni. Eltanácsolni is csak nagyon idnokolt esetben tudják (ha neki megy az egyik tanárnak, stb), így sokáig ott marad. Arról meg nem az iskola tehet, hogy a legtöbb ilyen problémás tanuló cigány származású.
2017. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!