Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha földönkívüliek adnának az...

Ha földönkívüliek adnának az országoknak pénzt, annak lenne értéke?

Figyelt kérdés
Ezt soha nem értettem mitől van értéke. Mondjuk ha Németország ad Magyarországnak, annak van értéke, de akkor ha nem lenne, akkor miért nem lenne értéke az űrpénznek? Mondjuk teszem azt utalnának nekünk pénzt, megjelenne mindenki bankszámláján. Akkor most annak nem lenne értéke? Én ezt az egészet nem értem, mitől van a számoknak értéke.
2017. jan. 31. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ahhoz elég idős hogy tudjam, ha hülye kérdés, ha nem lehet rá válaszolni. Vagy van rá egy teljesen evidens, a hülyének is világos válasz, vagy egy másik kevésbé egyszerű. Így vagy úgy, de sok neked ez a kérdés.
2017. jan. 31. 23:16
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért kérdeztem, hogy milyen forrásokat adhatok, milyen nyelvezetre van szükség és mennyire kellene értened a pénz, a deviza és a valuta fogalmát, valamint törénelmi szinten mennyire lehetsz képben, de tudod mit? Googlezd ki magadnak..
2017. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ügyesen hazudsz:)
2017. jan. 31. 23:21
 5/14 anonim ***** válasza:
#4! Már sejtem, hogy te miért nem érted?
2017. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:
Ha Németország ad pénz (euró) az azért értékes mert minden eurót használó vagy elfogadó országgal el lehet üzletelni. Míg pl ha Argentína adna argentin peso-t azt csak velük lehet elüzletelni, meg tőzsdén. De argentin peso Ausztrál ügyletben nem elfogadott, nem fog kelleni vagy nyomott áron. Magyar forint is igazán itt költhető el, Ausztráliában nem, talán pár bank beváltja de üzletkötésre alkalmatlan náluk. A pénz értékét főként az adja, hogy amelyik ország pénze azzal érdemes e üzletelni. Nyilván ezt bonyolítják egyebek.
2017. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezt a south park feldolgozta. Az űrpénznek akkora értéke volt, amennyit a társadalom adott neki.

Valóságban viszont a pénz értékének van arany és más egyéb fedezete is. Ha a földönkívüliek arany/gyémánt/ezüst pénzt adnának nekünk vagy egy eddig teljesen ismeretlen anyagot, amiből csak 10.000 DB van és gyógyíthatná a rákot vagy más egyébb pozitív tulajdonsága van, akkor lenne értéke. -természetesen a nemes fém alapúaknak az lenne a hátránya, hogy az értékük lecsökken egy picit..

2017. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg az is számít, hogy mi van a pénz mögött, mit tudsz venni belöle. Mondjuk ha adnak 1 millió ürpénzt havonta és késöbb be tudsz váltni mondjuk 100 millió ürpénzt egy fasz.a kis ürhajóra, amit tölük veszel majd meg akkor érdemes összegyüjtögetni.
2017. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A földönkívüliek inkább hiperhajtóművet adjanak.
2017. febr. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Attol van erteke hogy elhisszuk hogy van erteke. Ha elhinnenk hogy az urpenznek van erteke, akkor lenne neki, ha nem hinnenk el akkor csak annyit erne mint a jatekpenz a monopolyban.
2017. febr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!