Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha földönkívüliek adnának az...

Ha földönkívüliek adnának az országoknak pénzt, annak lenne értéke?

Figyelt kérdés
Ezt soha nem értettem mitől van értéke. Mondjuk ha Németország ad Magyarországnak, annak van értéke, de akkor ha nem lenne, akkor miért nem lenne értéke az űrpénznek? Mondjuk teszem azt utalnának nekünk pénzt, megjelenne mindenki bankszámláján. Akkor most annak nem lenne értéke? Én ezt az egészet nem értem, mitől van a számoknak értéke.
2017. jan. 31. 23:01
1 2
 11/14 Szimeon ***** válasza:
Ha azért a pénzért - az űrzlotyiért - lehetne venni tőlük olyasmit, amire az embereknek szükségük van, akkor lenne értéke. Ha az űrzlotyiért semmit sem lehetne venni, mert csak lenne, akkor olyasminek számítana, mint a játékpénz.
2017. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 macska101 ***** válasza:

Kedves kerdezo,

"PENZ"-ha en okosabb lennek akkor Bill Gates es W. Buffett nekem kapalna....:-)))

1.- Az evolucio segitett rajtunk "kileptunk az allatok sorabol"

2.- Ha Isten-Istenek (Foldonkivuliek) segitettek rajrunk akkor elofordilhat , hogy adnak meg egy utolso eselyt !!!! (Ha csak ugy penzt kapnank akkor meg hamarabb kipusztulnank ).

2017. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha csillagport, aranyat akkor igen.
2018. júl. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 TappancsMancs ***** válasza:

A pénz értéke elsősorban az azt kiadó gazdaság erősségétől függ. Egy kis sziget kagylópénze azért nem érték mert alig költhető bármire is, max náluk párszor 10 kiló halra, de évi 50-100 ezer tonnára már nem költhető. Nem nagy dolog, semmire sem nagyon mennek vele.


USA-val lehet üzletelni ezért értékes a pénze. Nyilván függ egyébtől is és trükközni is lehet árfolyamokkal, de a kis sziget kagylópénzét nem lehet az USA dollár fölé trükközni, sehogy sem.


Tehát ha nem lehet lekölteni nincs értéke. Amennyire költhető annyira értékes. A HUF viszonylag kisebb mértékben költhető, nemzetközileg se nagyon fogadják el. Sőt a hazai/külföldi üzletekben is sokszor USA dollár vagy egyéb valuta használatos.

2018. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!