Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett akkor a Tolvajkergetők...

Mi lett akkor a Tolvajkergetőkkel végleg?

Figyelt kérdés
A FB oldal nincs, a weboldal inaktív, és YT-n is csak 2015-ös videóik vannak.

2017. febr. 2. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Megszívták, tomi cicát meg elitélték. Nagyon helyesen.

Amit ők műveltek, az már nem tolvajkergetés volt, hanem önbíráskodás, mocskosság és bűn.

Mélyebbre süllyedtek, mint azok, akiket kergettek.

2017. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

"Mélyebbre süllyedtek, mint azok, akiket kergettek."


Azt hogy?

Akiket kergettek, ártatlan emberektől loptak.

Ők meg bűnözőket bántottak.

Ne sajnáljam már meg szegényeket, mert fejbe lettek rugdosva.

2017. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
#1, #2. Mindkettőtöknek igaza van.
2017. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Az átlag paraszt csak annyit lát, hogy "há' az mocskos tolvaj, verjük szít a pcsába", de ez nem így működik. Ha valakit tetten érnek, akkor az eljárásnak megvan a jogszerű folyamata, ami alapján szankcionálható. Érdekes mód, amíg az "eredeti" tevékenységüket folytatták, addig semmi gond se volt velük. Még a rendőrség is gyakran közreműködött az akcióik során.

Aztán egyszer csak valami elpattant, ezek után elkezdték saját kezükbe venni az "igazságszolgáltatást".

2017. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vonFromm ***** válasza:
93%

Sosem pattant el semmi. Ha bármiféle kivetnivalót találna akárki a tevékenységükben, akkor már régen elmeszelték volna őket korrekt eljárás során. Helyette olyan eljárás folyik ellenük, ami hemzseg a szabálytalanságoktól. Csak meg kell nézni az 'Igazság a tolvajkergetőkről' sorozatot, hogy ezt elhiggyük. Ha ebbe belegondol az ember, akkor máris világossá válik a számára, hogy semmi rosszat nem tettek.


Tomcatben viszont elpattant valami. Fél évet töltött ártatlanul előzetes letartóztatásban. Az 180 nap. Ártatlanul.


A tolvajkergetők bizonyos esetekben 90%-kal csökkentették a biciklilopások számát. A Corvinuson napi 1-2 lopás bejelentésből csináltak have 2-3-t. Mindezt saját időből, energiából, pénzből. Szemben a rendőrség hivatalként fizetést kap a tevékenységért, technikai ellátottságukhoz a tolvajkergetők soha fel sem érhetnek, és még így sem sikerült hosszú évtizedekig tenni akármit az ügy érdekében. A tolvajkergetők megoldották 1-2 év alatt. Természetesen a tolvajkergetők nem csak biciklitolvajokat kergettek. Egy vak kislányt molesztáltak az iskolájában, és senki nem tett érte semmit. A tolvajkergetők poligráfos vizsgálatra gyűjtöttek neki, jogi segítséget nyújtottak. Egy idős asszony házát elfoglalta egy bűnöző, és még a rendőrség sem segített rajta. A tolvajkergetők odamentek, és helyretették a dolgot. És nem csak ennél a lakásfoglalásnál segítettek. Olyan facebook csoportot hoztak létre, ami szó szerint órák alatt képes volt beazonosítani bűnözőket. Példátlan.


Mikor már a rendőrség sem tud rajtad segíteni, akkor elkezded feladni a reményt. De megjelent ez a civil csoport, és olyan dolgokat tett, amiről már mindenki lemondott. Vissza adta a reményt, hogy a biciklitolvajokat is meg lehet fogni. Vissza adta a reményt, hogy a lakásfoglalókat is meg lehet baszni. Vissza adta a reményt, hogy a civil is tud tenni valamit, nem csak a rendőrségre hagyatkozni. Ez volt a tolvajkergetők legnagyobb érdeme. Visszaadták a reményt. Erre a magyar társadalomnak hatalmas szüksége lenne. Aki pedig félinformációk alapján könnyelműen elítélő kommentet ír, az egy kétség kívül példás szolgálatot tett csoport áldozatos munkájának tönkretételében segédkezik.

2017. febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elítéltek volna? Engem? Pláne "nagyon helyesen?"


Te szedsz valamit, vagy magadtól vagy ilyen okos? Vagy már elmúltál hetven, és te mondod be a híreket a tévének?


Ha bármi törvénytelen lett volna a Tolvajkergetők tevékenységében, már évekkel előbb feloszlatta volna az ügyészség az egyesületünket. Nem tették, mert nem tudtak belekötni. Helyette kitaláltak egy büntetőügyet, aminek a liberális lakájsajtó készségesen bokázott, és sietett világgá kürtölni, hogy lám, igazuk volt a mindent előre tudó, európai értelemben vett kifinomultaknak, és a Tolvajkergetők igenis hogy erőszakos, önbíráskodó banda, csak idő kérdése volt, hogy majdnem embert öljenek. És persze, hogy Tomcat bűnös, ezt előre leszögeznénk, pedig még végig se mondta a rendőr a gyanúsítást, de mi már tudjuk az ítéletet is. Mint ahogy előre tudták 2007-ben is, amikor állítólag bombákat gyártottam és tömegmészárlásra készültem, vagy amikor Fekete Pákó bemakogta, hogy megtámadtam őt az utcán, vagy amikor egy aspiráló újságíró-palánta akart hírnevet szerezni hasonló mesével, vagy amikor állítólag én voltam a 2006-os zavargások titkos vezéralakja, és így tovább...


Több mint egy órányi videót tettünk közzé, amiben megcáfoltuk az összes, a sajtóban megjelent állítást videófelvételekkel, hivatalos dokumentumokkal, vagy éppen azok ellentmondásaival. Jelenleg úgy vádolnak bennünket súlyos bűncselekménnyel, hogy azt egy pszichiátriai osztályon kezelt, intoxikált drogos elmebeteg vallomására alapozzák. Az ügyészség szerint mi megtámadtuk ezt a szegény, ártatlan mintapolgárt, aki csak véletlenül volt szarrá anyagozva, és az ilyesminek természetesen nem lehet olyan hatása, hogy a csávó egyik pillanatról a másikra megvadul, ugyan már, sokkal valószínűbb, hogy mi vadultunk meg, és minden ok nélkül lefogtuk és összerugdostuk. Természetesen csak azután, hogy kihívtuk a rendőrséget. Mert hát régi vágyunk volt börtönbe menni.


Nemcsak előzetes letartóztatásban voltam fél évet, hanem házi őrizetben is. És az ügyészség arról álmodozik, hogy még további évekre börtönbe juttat. Hiszen megígérték az elvtársaiknak. Megírták előre az újságban, most már nem lehet lacafacázni.


Ez az ország menthetetlen, mert intézményesítve van a társadalmi öngyilkosság. Ahol ártatlan embereket tönkre lehet tenni, be lehet zárni, míg a drogos tolvaj vígan fosztogat (azóta vagy féltucat alkalommal kapták el kórházakban), ott nem lehet mit kezdeni. Forradalmat sem.


De hogy a kérdésre válaszoljak, nem vagyok elítélve, és ha rajtam múlik, nem is leszek. Elég komoly bizonyítékaink vannak a vád ellen, míg a vád csak feltételez és kombinálgat, mint valami féltékeny barátnő. Azt nem tudom, mikor lesz vége az ügynek, mert még csak most akarják elkezdeni a tárgyalásokat. Azt sem tudom, hogy képzelik, hogy egy kb. 10 másodpercig tartó eseményről két év után kezdik el faggatni a tanúkat, hogy mire emlékeznek. Ilyen a világon nincs, csak nálunk.

2017. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!