Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor Pripjaty, meg...

Most akkor Pripjaty, meg Csernobil is szellem város?

Figyelt kérdés
Most akkor mind a két város radioaktív? Vagy most Pripjatyba is átment a radioaktív cucc? Nem értem mert kb 500km-re vannak egymástól..valaki elmagyarázná?

2017. febr. 15. 17:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Maga az erőmű Pripjaty mellett állt,és 18 km-re Csernobiltól.(Wikipédiáról szedtem,csak engem is érdekel a téma,és nem tudtam,hogy kb.milyen messzire vannak egymástól,szóval utána néztem)Hozzá teszem persze nem csak ezt a két várost érintette,hanem a közelben lévő többi várost is,csak ott nem volt olyan súlyos,mint Csernobil és Pripjaty:)
2017. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Én hallottam valami olyasmit, hogy arra fele van valami turizmusos dolog.
2017. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
"Én hallottam valami olyasmit, hogy arra fele van valami turizmusos dolog." Ezt az agyf-szt kapok oldalon nézted?
2017. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Haha, utolsó nagyon vicces voltál. Még régebben olvastam erről egy cikket...

[link]

2017. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szellemváros, de még ma is élnek arrafelé emberek.
2017. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

A szellemváros, amit általában képeken-videókban mutatni szoktak, a sok panellal és szocreál épülettel, uszodával vidámparkkal, az mind Pripjaty. Ott van az atomerőmű is, amire most kerül fel az újabb szarkofág.

Google földet ajánlom, jól látható műholdképekről, hogy mi hol van, képeket lehet nézni, stb...

És Csernobil is szellemváros, igen, meg még a közeli falvak is mind, egy nagy rádióbigyó is (ha megvan még, nem tudom lebontották-e), és sok-sok más érdekesség :)


Az, hogy nálunk miért csernobili katasztrófaként híresült el, nem értem, mert Pripjaty tényleg nagyobb is, meg az erőmű is ott van... érthetetlen :)

Pripjaty központja 3km-re, Csernobilé 15 km-re fekszik az erőműtől. Az az 500 km helytelen.

2017. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

,,Az, hogy nálunk miért csernobili katasztrófaként híresült el, nem értem, mert Pripjaty tényleg nagyobb is, meg az erőmű is ott van... érthetetlen :)

Pripjaty központja 3km-re, Csernobilé 15 km-re fekszik az erőműtől. Az az 500 km helytelen."

Én úgy tudom, hogy a hivatalos szovjet dokumentumban is Csernobili atomerőműként, illetve Lenin atomerőműként szerepel.


Amúgy érdemes elolvasni az akkori sajtót, meg az MR dokumentumokat is az atomkatasztrófáról.

2017. febr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pripjaty szellemváros, Csernobil nem az.

[link]

2017. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Csernobilban 500-an laknak. A környékbeli falvakba visszaköltözhettek az öregek. Pripjaty már lakatlan marad.
2017. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Maga az erőmű Pripjaty mellett állt,és 18 km-re Csernobiltól."


1,8km-re. A 18km kissé sok volna

2017. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!