Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Strasbourghoz más EJE-országbó...

Strasbourghoz más EJE-országból is lehet fordulni magyar üggyel vagy egy kúriai határozat megtámadása csak Magyarországról lehetséges?

Figyelt kérdés
pl én Németországból is beküldhetem nekik a kérelmet egy német ügyvéddel?
2017. febr. 28. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Strasbourg NEM egy Nemzetközi FELLEBBEZÉSI FÓRUM!!!!


kizárólag CSAK A RÓMAI EGYEZMÉNYBEN (Emberi jogok és Alapvető szabadságok védelméről szóló Egyezmény) BIZTOSÍTOTT jogok megsértése esetén lehet kérelmet benyújtani hozzá, és csak tagállamból.


Magyar Kúriai határozatot sehogy sem támadhatsz meg.

Legfeljebb perújítani tudsz, ha a feltételek fennállnak.



egy ügyvéd

2017. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már hogyne. ha az a kúriai döntés olyan, ami sérti az EJT több pontját is, akkor dede igen, tekinthető egy amolyan végső felülvizsgálati fórumnak. és a jelen helyzetben ugye, ami nálunk van, egyre inkább azt kell mondani , hogy sok esetben az első érdemi fok tulképpen, hiszen addig az érdekek mentén halad (vakvágányon) egy ügy pl
2017. márc. 2. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, amennyiben a Kúria ítélete sérti valamelyik EJEE - ben és a kiegészítő jkv - ekben írt jogot, akkor lehet menni Strasbourgba.


De csak akkor.

2017. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

így van. vagy ha a Kúria nem tette helyre az első és másod fok által sértett/semmibe vett EJE-jogot. azt hiszem h a tisztességes eljáráshoz való jogot pl eléggé sérti a folamatos jegyzőkönyv-hamisítás, főleg hogy még bizonyítani is tudom. színtiszta korrupció, így érthető talán.

Csak annyi a baj h költöznék külföldre és ez a nagy kérdés, hogy német ügyvéd is képviselhet-e engem magaro-val szemben ,.,

2017. márc. 2. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!