Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok,...

Melyiket választanátok, büntetés, vagy rehabilitáció?

Figyelt kérdés

Ha a nagyon súlyos bűncselekmények elkövetése után (pl. pedofília, erőszak, gyilkosság) két lehetőség lenne, melyek 100%-os hatékonysággal működnének, melyiket választanátok?

1, Az elkövető élete végéig börtönbe kerül, elkülönítve a társadalom többi tagjától

2, Valamiféle rehabilitációs eszközzel "megjavulna", és többé nem bántana senkit, sőt, segítene az embertársain, viszont semmiféle büntetést nem kapna a tettéért

Ha mindkét lehetőség 100%-os hatékonysággal működne (tehát börtön esetén csak a bűnösöket zárnák be, ártatlanokat sosem, rehabilitáció esetén pedig mindig, kivétel nélkül megjavulna az elkövető) melyiket választanátok?


A kérdés elméleti, kérlek, ne azt írjátok, hogy "ilyen úgysem lehetséges".


2017. márc. 1. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az igazságszolgáltatásnak kettős szerepe van, az egyik a rehab, a másik a bosszúvágy kielégítése ("igazság"). Súlyos bűncselekmény esetén ezért a börtönt választanám.
2017. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A herélős hülyeséged "B" változata?
2017. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi az a "herélős hülyeség"? Ezt nekem írtad, vagy félre értem?
2017. márc. 1. 12:32
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es, tehát a bosszúvágy kielégítése jelenti az igazságot?
2017. márc. 1. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Idézőjelbe tettem, de tulajdonképpen annak kielégülését érezzük annak, nem? Ha egy brutális gyilkosságért valaki kap pár évet, azt mindig felháborodás követi, mert nem elégíti ki az "igazságérzetünket".


Persze ha én lennék a tettes akkor nyilván máshogy gondolkoznék :D

2017. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lenne olyan bűncselekmény, amire azt mondanám, hogy inkább börtön, bármennyire is tökéletes a rehabilitáció. Tetszik, vagy sem, az áldozatok hozzátartozóinak nehezen lenne elviselhető a tudat, hogy a tettes, rehabilitáció után, büntetés nélkül élheti tovább az életét. Ráadásul, a visszatartó ereje sem lenne esetleg ugyanolyan.
2017. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 2. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!