Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan kell elkezdenem,...

Dona kérdése:

Hogyan kell elkezdenem, ledolgozni a büntetésem?

Figyelt kérdés

Nem szabálysértésről van szó, sajnos csináltam egy kis hülyeséget, így btk-i büntetésként kaptam 240óra fizikai kozmunkát.

A papíron amit az ügyészségtől kaptam csak az szerepel hogy 240 óra kozmunkára ítéltek, azonban nincs feltüntetve hogy mikor kell kezdenem, az sem hogy hová kell mennem előszor és hogy hogyan kell intéznem. SEMMI ilyesmit, csak h le kell dolgozni.

A kérdésem a kovetkező lenne:


-Hová kell mennem megkezdeni ledolgozni a büntetést?

(munkaügyibe mutattam a papírom azt mondták kapok még egy levelet amiben pártfogóm lesz és ő mondja majd meg, azonban semmiféle pártfogó nem szerepel az ügyészségi papíron, lassan egy hónapja jott a levél, azóta várom a másikat de semmi, és kozben jott egy külfoldi munkalehetőség csak nem merek így kiindulni)


-Mik a kovetkező lépések? Tényleg kapok még egy levelet, vagy hülyeség? Arra mikor számítsak kb? Mikor kell kb elkezdenem? (A külfoldi munkám 20-án kezdődne és 1,5-2 hónapról lenne szó, elmernétek indulni, baj ha ezután kezdem meg ledolgozni mert semmilyen időpont nincs feltüntetve s mint írtam semmi egyéb papírom nem jott efelől.)


Előre is nagyon szépen koszonom a válaszokat.



2016. jún. 6. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Menj be egy ingyenes bírósági napra. Az a legbiztosabb. Lehet, hogy elzárnak, mert már elkellett volna kezdd... Ki tudja, lényeg, hogy érdeklődd meg egy hivatalos helyen.
2016. jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 PresidentEvil ***** válasza:
Semmi esetre se indulj el külföldre anélkül, hogy ne egyeztetted volna a bírósággal a dolgot. Én megnézném újra a papírokat és keresnék rajta egy telefonszámot, ahol kapcsolatba tudok lépni a bírósággal. Még a központi szám is jó, mert ha elkezded mondani a problémádat, úgyis kapcsolnak valakit. Érdeklődj, menj utána, mert attól, hogy ők nem lépnek, még lehetsz te a hibás, ha kiderül.
2016. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!