Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok a magyar vendégsze...

Mit szóltok a magyar vendégszeretethez? Már a határnál jól megverik a menekülteket.

Figyelt kérdés

[link]


Ráuszítják a kutyát, ha a kerítésen átmászik. Ha még pofázik is néhány tockost is kap. Vajon sikerül így elijeszteni őket a kerítéstől? Megfelelő ez a bánásmód egy nemzeti, keresztény országban?



2017. márc. 5. 22:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Aki annyira fogyatékos hogy a keritésből nem esik le neki hogy ő itt nem kivánatos személy azt verjék csak.
2017. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%

"lopni, rabolni, erőszakoskodni. Kíváncsi vagyok miként vélekednél, miután megerőszakolták édesanyádat és még a torkát is elvágták utána"


Mondá az egyszeri kommentelő, de az ilyen válaszolók szoktak a leghangosabban sikongatni,ha valaki ki meri mondani, hogy a magyarok xenofóbok, akkor jön, hogy "az csak libsi hazugság"

2017. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hát ez is egy vélemény. Egyébként nem Magyarországra jönnek, hanem csak átutaznának. Amikor még nem volt kerítés és tömegek jöttek, akkor nem nagyon hallottam, hogy valakit is megerőszakoltak volna.
2017. márc. 5. 23:04
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Ki nem sz*rja le, hogy csak átutaznának?

Illegálisan akarnak belépni az országba, ilyenkor mégis mi a tökömet kéne csinálni? Svédasztallal várni őket?

2017. márc. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Pro Patria ***** válasza:
71%

Igen. Van aki a 444 képein keresztül tájékozódik, és van olyan, aki kiröhögi, mert tudja, hogy a média mennyire ferdíti a valós képet, főleg, ha azt látja is ő maga épp egy adott esetben.


Senkit nem kell megverni. Az 50-60 kilós kis afgán testüket ezer kilométer óta vonszolják már, nincs olyan, hogy egy üvöltés ne váltaná ki belőlük például azt, hogy hasaljanak le. Még értenie sem kell a szavakat, a hangból értik. Ez sem valami passzív-agresszív kéjelgés a feladatteljesítés közben, hanem mindenkinek tanított pszichológia. És működik. Olyantól sem hallottam erre vonatkozóan ellenpéldát, aki többedik alkalommal volt lent. Egyszerűen nem keresik maguknak a bajt. Ráadásul egy átlag európai számukra hatalmas termetű, egyszerűen ez az ember természetes viselkedése elnyűtt, fáradt állapotában. Nem fog ellenállni. Sosem kell elmenni még egy homlokpöckölésig sem, egyszerűen nincs rá szükség - akkor meg minek? Enélkül is lehet teljesíteni a feladatot. A cél pedig ez. Esetleg, ha letenné a kezét, vagy egyebek, akkor gumibottal odaböködni, de azt is figyelmeztetésként. És csak akkor, ha előtte valamilyen okból megnyerték maguknak, hogy csak tarkóra tett kézzel mehetnek, mert alapból még ez sincs így. Gyorsbilincs meg sosem kerül elő.


Akármennyire is furcsa, nem elmebeteg vadállatok vannak a határon, akik élvezik az erőszakot, hanem olyan emberek, akik a feladatukat teljesítik, és a rendet tartják be. Aki illegális ponton lép át - mert azt mindig "kifelejtik", hogy a legális határátkelőpontokat kikerülve szöknek a zöldhatáron -, azt elfogják, és elkísérik a legközelebbi átjáróponthoz. Ennyi. Nem kell ehhez semmi egyebet mellétenni. Van, akit nyolcadik alkalomra is.

(Jah... és a hosszú elbírálásról, a napi néhány átengedettről, mert ez mindig az ellenérv: Ennek van előzménye. Talán nem kellene széttépkedni az útleveleket a határhoz érve, ezzel lehetetlenítve el a visszakereshetőséget és az elbírálást. Ha valaki menekült, mi takargatnivalója van? Ez már eleve bizalmatlanságot ad. Ez mutatja, hogy ő is tudja, vaj van a füle mögött. És ne hivatkozzon senki arra, hogy rossz tapasztalataik voltak a katonákkal, míg ideértek, mert több országon keresztülhozták, csak épp a Schengenhez érve szabadulnak meg tőlük. Miért is? Miért nem hajlandóak ujjlenyomattal regisztrálni? Az érkezőknek elenyésző része szír. Volt, akit elfogtak, persze mondta, hogy szír, na, akkor melyik városból származol - kapásból rávágta a fővárost - oké, mondj még ezen kívül egy szír várost - hát azt nem tud. Jó. Mik a szír zászló színei? Hát ő azt csak franciuál tudja. Semmi baj, van itt közöttünk olyan is, értünk mi minden nyelvet, mondja csak. Kvarattyoltak egy sort. Na ne hülyítsük egymást. És ti betorkoljátok az egészet, ez annyira fájó. Minket egyszerűen hülyének néznek, és ehhez a saját társadalmunk egy része még asszisztál is - ez olyan szomorú.)


A "menekültekről" pedig csak néhány anekdota, nevek nélkül, helyszínek nélkül. Beszéltem egy emberrel, akitől még a lottószámokat is elhiszem, elmesélte, miszerint egy pasas ott járt a kerítéstől néhány lépésnyi távolságra a túloldalon, folyamatosan dumált, és mutogatta az ujjával, hogy el fogja vágni a torkukat. Nem csináltak semmit. Nézték. Aztán egyszer csak gondolt egyet, letolta a nadrágját, és elkezdett odaszrni a kerítés tövébe. Az illető személy odaszólt a rendőrkollégának, hogy ugyan adja már oda a családi kiszerelésű gázt, majd megfújta a pasast.

Az azonnal lement térdre imába, temeti a tenyerébe az arcát, odarohan egy másik srác, bele a gázfelhőbe, az is letérdelt mellé jajgatni meg hajolgatni.

Másik eset, másik személy elbeszélésében: amikor az összegyűlt emberekre elkezdték fújni a cségázt, konkrétan egy férfi felkapta(!) a mellette álló gyereket, és beletartotta(!) a gázfújásba. Náluk _semmilyen_ értéke nincs a gyermeknek. De azt tudják, hogy Európában ennek hatása van.

Egészen biztos, hogy utána ment rohanni a jogvédőkhöz, hogy ezekacsúnyahatárőrökhüpphüüpazénkisfiamat. És ez annyira visszataszító nekem. A gyermek a legkiszolgáltatottabb, a legnagyobb áldozata ennek. Ez dühít a legjobban az egész jelenségben! Fogalma sincs, mi történik körülötte, csak rángatják a szülei. Görcsöl miattuk a gyomrom.

Nem kerültem olyan helyzetbe, és nem is szándékoztam fizikailag bántani senkit, ezt előre tudtam. Viszont felhívták a figyelmünket, hogy senkinek ne osszunk semmit, mert például ha megsajnálsz egy gyereket, csatak koszosan, és adsz neki valamit, cukorkát, ásványvizet, bárakármit, mert mi is emberek vagyunk, és sokak szülők - egy férfi odamegy a tömegből mellé, elveri, és elveszi(!) tőle magának.

Azt tudtam, hogy ha ilyet fogok látni, akkor az adott illetőt végigverem mint a lovat, és a földön még meg is talpalom. Pedig alapvetően nyugodt természetű vagyok. De nem volt semmilyen esemény.

Hozzáteszem, hogy egyébként a verések - és ez nem felelősségáttolás - a Rendőrség részéről voltak panaszoltak. A Honvédség irányában ilyen nem volt eddig.

Volt olyan is, hogy mire a katonák kiérkeztek, a férfi már sírni sem tudott, mert úgy megverték.

Ebben a helyzetben is tudtam, hogy a honvédeknél keresné a biztonságot, akkor azt nálam meg fogja kapni, és ilyet nem fogok hagyni, akár a rendőrt is lebarmozva. De ilyen eset sem történt.


Ez sajnos abból ered, hogy a Honvédség sokkal szigorúbb képzésben működik, mint a Rendőrség. Ott a fegyelem elsődleges, és elképzelhetetlen az elöljáróval szembeni közöny. Amikor beszéltem róla, hogy minket simán egy óráig állíttattak a fehér falat bámulva, mérve, hogy milyen az önuralmunk, ha mellettünk felrúgnak valamit, vagy nevettetnek valakit, azt mondta a kr-es srác, hogy "hátőveleaztáneztsohanem". Amikor azt látom, hogy főtiszttől felfelé tisztelegnek csak... nekem az is megdöbbentő volt.

Nekünk meghatározott kezdeti, és záróidőponttal lehetett elhagyni a szálláshelyet, és csak napi két órára. "Hátőtaztánpróbálnákmegbenttartani", mondta.

Nekünk a műveleti területen való kihelyezés teljes időtartama alatt tilos volt az alkoholfogyasztás.

A rendőrök otthonról jöttek, és volt hogy az esti buliból másnaposan - lányok!

Volt, hogy egy rendőrsrác segített kereket cserélni egy elöljárója autóján, ő pedig egy óra múlva hozott neki sört - oda, a sátorba! Annyi szóval, hogy majd szolgálat után igya meg. Nálunk ez elképzelhetetlen.

És igen, a rendőrök azt mondják, hogy nálunk minden "kocka" még ma is, mi pedig azt, hogy a rendőrök szertelenek.

Viszont szerintem ez az oka annak is, hogy nálunk nincsenek ilyenek, hogy brutális verések miatt panaszkodnának az állományra. Teljesen más a személyi állomány a két szervezetben. Ezt kívülről nem is lehet látni, és a két szervezet is csak most, összetalálkozva ismerte meg egymást ilyentéren. Abból a szempontból jó, hogy a közös munka oktat.

Egyébként _ez sem_ általános, és hangsúlyozom megint, hogy nem a Rendőrség tekintélyét akarom rombolni, mert összességében is elenyésző az aránya a kint lévő személyi állományhoz képest az ilyen eseteknek, és például én egy olyannal sem találkoztam, akinek ne lett volna normális arca. Akivel együtt voltam, harmincas, tiszta jámbor, halkszavú, megnyugtató kisugárzású srác volt, szintén kr-es. Szóval mielőtt ez menne végig futótűzként, egy nem általános jelenséget írtam le, hanem rá akartam mutatni az eltérő szintű szűrésre, ami miatt a rendőrök esetén, egyénileg, egyes megnyilvánulásokban tényleg ilyen szintű agresszió megjelenhet.

Azért ezt láttuk már korábban is, más események kapcsán.


Folytatva tovább a tapasztaltakat, hogy mindenki képben legyen: Volt olyan, amikor a kirendelt busz a túra után belülről ki volt kenve(!) szrral. Nem csak bepiszkították, hanem mint tényleg a majmok az állatkertben, erre már szavak sincsenek!

Ezt nem a kultúra, vagy a szükség okozta. Ez tudatos viselkedés, a gyűlölet kifejezésére Európa iránt. Bemutatása annak, hogy mik az érzelmek.


Tudatosan építenek fel egy képet kifelé. Volt olyan, hogy elfogtak egy csatangolót, aki mezítláb járt, számítva arra, hogy majd eladhatja magát nincstelen menekültnek, ha találkozik a médiával, miközben a táskájában márkás sportcipő volt.

Volt olyan, hogy valahogy megtudták, hogy ellenőrzés lesz, és a szálláshelyen előtte egy órával(!) elkezdtek szétdobálni minden szemetet, halmokba gyűjtötték.

Ez tudatos használata a médiának, fegyverként, átgondolt keretben, ellenünk. Ennek szerepe van. Aki ezt nem veszi észre, az egyszerűen bántó nekem.

Az sem nagyon állt össze előttem, hogy hogyan lehet az, hogy olyan hőfogó lepleket vesznek el az elfogottaktól, amit civil piacra nem is gyártanak, teljesen katonai felszerelést képeznek. Nekünk nincsenek ilyeneink! Sem olyan hőkamerák, amik a levetett ruha(!) hőképét is mutatják a fűben eldobálva.


Közben a Honvédség olyan felkészítést ad, hogy az mindenre kiterjed a kultúrát, a tömegek kezelését, a mentális tényezőket értendően, még a csillagok járását is a Közel-Keleten, nehogy bármilyen konfliktust is generáljon valaki. Tilos beszélgetni, a nőnemű családtagokat külön megszólítani férfi jelenlétben, megjegyzéseket tenni rájuk, vagy kézzel megérinteni őket, a családokat a tömegben különválasztani, nem lehet vallási kérdéseket felvetni (ami amúgy sem lehet, hiszen a beszélgetés már eleve tiltott pont), oktatják a tömegpszichológiát, a a tömegcsődületek helyzeteinek kezelését, tilos betárazni, nehogy vétlen lövés legyen, mindent körülszabályoznak, nehogy másnap megjelenjen bármi negatív esemény Magyarországról a világmédiában, ami rontaná a megítélésünket nemzetközileg. Nagyon óvatosan kezelnek minden eseményt, és kerülnek minden incidenst.


Én egyetlen szírt sem láttam. Albánok voltak, négyen is - érdekes, mekkora kiterjedése van a szír háborúnak, ha még albánokat is elér a szele.

Az is furcsa, hogy miért jön valaki Pakisztánból a háborús szír területen keresztül(!) Magyarországra, a polgárháború elöl "menekülve", éppen azon keresztül. Mivel Szíria a két országnak közbeékelődik, közöttük helyezkedik el térben, tehát át kell haladni rajta Magyarországhoz a "menekülésért", ami épp az ellenkező irányba történne elvileg, ez logikusan nem nagyon áll fel.


A kutyákról pedig annyit: ők a leghasznosabb társak a munkavégzésben. Azon a kerítésen van infrakamera, kiosztanak éjjellátólat, van mozgásérzékelő reflektor, de _egyik sem_ olyan jól működik, mint a kutya. Nagyon okosak azok a kis dögök. Mindent megkönnyítenek. Ha átvágás van valahol, és ezt legkésőbb 15 percen belül észlelni lehet - ennél csak előbb -, akkor a mélységiek elengedik a kutyust, és pár perc múlva már húzza ki a bokorból a férfit. Lehet visszakísérni. Semmi, a helikopter, a mélységi járőrautók, semmi nem ennyire kiváló.

A kutya pedig harap, mert fogai vannak. Ez van. Ez nem "ráuszítás", nem a marcangolás a cél, nem is így vannak idomítva.


Aki pedig minderre csak mínuszozással fog válaszolni: a hazaszeretet ott kezdődik, hogy akkor is felelősséget vállalok érted, ha te megvetsz. Mert az emberek szeretete jelenti a hazaszeretetet, és ezt akkor is érzem, ha engem nevezel ki ellenségednek.

2017. márc. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
72%

A VENDÉGEKET, akiket vendégségbe hívunk, igenis szeretettel várjuk és látjuk.

A TÁMADÓKAT nem szeretjük és nem látjuk szívesen. Aki a kerítés ellenére betör hozzám, úgy, hogy NEM hívtam, az szerinted vendég, vagy agresszor?

2017. márc. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Pro Patria ***** válasza:
78%
Mindazt, amit lemínuszoztatok, olyan mondatok alkotják, amik az események megélőitől hangzottak el, több személy elbeszélésén keresztül mutatják be a reális jelenséget.
2017. márc. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Ennek semmi köze a vendégszeretethez. Azért egy országhatárnak "szerepe" van, jelez valamit.
2017. márc. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
9%
#8 Ezek is. [link]
2017. márc. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Pro Patria ***** válasza:
79%

:D:D:D

"Ha pénzt vagy okostelefont találtak, megsemmisítették. A pénzt a szemünk előtt tépték szét, a telefonokat a földhöz vágták."


A 444-en már kivesézték, épp most olvasom a kommenteket.

- Milyen nyelven parancsoltak rá a csak magyarul tudó rendőrök az angolul nem beszélő migránsokra, hogy megértették?

- Miért tépik szét a pénzt?

- Hogyan fér be a nevezett számú autóba 15+ rendőr mellé még 39 elfogott személy?

- A lékondi hogyan kapcsol be -7 fokos hidegben, ha -5 fok alatt nem üzemel?

- Milyen gallérját ragadták meg a levetkőztetett, lelocsolt embereknek?

- Ki látta közülük a Napfény ízét?

Ps.: Te teljesen hülye vagy?!


Amiket én írtam, azoknak részben szereplője vagyok. Itt vagyok, mint elsőkezes forrás. Lehet velem beszélni az írás elolvasása után is. Akikre hivatkoztam, szintén ott voltak. És én hivatkoztam rájuk, nem valakitől hallomásból idézek, közvetlen ismeretből. Te pedig tőlem.

Internetre bárki írhat. Tudod, ezt ki írta? Tudsz vele erről beszélni? Tudsz bármit is róla? Mondjuk egy sima magyar blogger is lepötyöghette, mint az ál-japán nyílt levelek.

Én itt vagyok. Ugye érzed a kettő közötti súlyozást?

2017. márc. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!