Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg annyival jobb volt a...

Tényleg annyival jobb volt a régi rendszer? Vagy az MSZP?

Figyelt kérdés
Vita alakult ki köztem és a kollégám között. A vita tárgya az volt, hogy a gyereke betöltötte a 18-at és nem jár már neki a 99e családi adó kedvezmény. Fel van háborodva, hogy mennyivel kevesebb pénze lesz és elkezdte szidni a kormányt. Erre én mondtam neki, hogy tudtad, hogy ez lesz, 18 éves koráig jár az adókedvezmény, úgyhogy nem érhetett meglepetésként. Erre kiakadt és folytatta, hogy régen mennyivel jobb volt. Mondtam neki, hogy az régen volt és a gyereket nem azért kell szülni, hogy az állami segélyeken nevelje fel valaki. 4 gyereke van most már csak 2 kiskorú.

#gondolkodásmód #gyereksegély
2017. márc. 17. 07:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az a durva, hogy ennyire korlátolt emberek vannak és ezek vállalnak mindig egy nagy rakat gyereket.
2017. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%

Ha a 18. évet betöltött gyerek nappalin tanul, akkor jár utána az adókedvezmény. Ha nem, akkor meg menjen el dolgozni...

Régen sem az állam nevelte fel a gyereket, sőt még annyit sem adott hozzá, mint ma. Régen is volt ami jó volt, meg most is van. Nézőpont kérdése, én inkább azt mondanám, hogy most másképp szar.

2017. márc. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyi kedvezményt igénybe tud venni, akkor a fizetése sem kevés. Legfeljebb nem vesz a gyereknek drága ruhát, kütyüket. Aki kevesebbet keres, az nem is tudja igénybe venni a kedvezményt. Ezért igazságtalan az egykulcsos adó és a kedvezmény.
2017. márc. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény fideszes döntés volt, az egyik jó törvény a maroknyi között az elmúlt 6 évben. Bár ez sem sokat lendít a gyermekvállaláson, de ez őket nem érdekli, ahogy semmi sem, csak hatalmon maradjanak.
2017. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen, rendkívül jó ötlet volt, hogy minél többet keresel, annál több pénzt kapsz még.
2017. márc. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
A gazdagoknak általában kevesebb gyerekük van, az adókedvezmény pedig sokat segít a közepesen keresőknek is, és nem jár a nem dolgozóknak, akik csak a gyerekekből akarnak megélni.
2017. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A családi adókedvezmény, azért a fizetés kedvezménye, mert a sok kisebbség nem dolgozik csak a megsegítségért megy a hivatalba. Ebből kifolyólag célszerű olyan támogatást adni, ami nyomon követhető.
2017. márc. 17. 08:26
 9/12 A kérdező kommentje:

2-es Igen, láttam a filmet és értem a párhuzamot.

Az a zavaró, hogy állandóan csak szidja a jelenlegi kormányt amiatt, hogy neki milyen rossz az élete. Pedig tényleg nem keres rosszul. Kb. nettó 200-220e forintot. Egyedül álló anya a férjével elváltak.

2017. márc. 17. 08:30
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem volt jobb.
2017. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!