Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg annyival jobb volt a...

Tényleg annyival jobb volt a régi rendszer? Vagy az MSZP?

Figyelt kérdés
Vita alakult ki köztem és a kollégám között. A vita tárgya az volt, hogy a gyereke betöltötte a 18-at és nem jár már neki a 99e családi adó kedvezmény. Fel van háborodva, hogy mennyivel kevesebb pénze lesz és elkezdte szidni a kormányt. Erre én mondtam neki, hogy tudtad, hogy ez lesz, 18 éves koráig jár az adókedvezmény, úgyhogy nem érhetett meglepetésként. Erre kiakadt és folytatta, hogy régen mennyivel jobb volt. Mondtam neki, hogy az régen volt és a gyereket nem azért kell szülni, hogy az állami segélyeken nevelje fel valaki. 4 gyereke van most már csak 2 kiskorú.

#gondolkodásmód #gyereksegély
2017. márc. 17. 07:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha a középosztálytól lefelé vagy sokkal jobb volt, ha felfelé akkor kicsit rosszabb, nézőpont kérdése. A Fidesz a jómódúak kormánya ez teljesen világos.
2017. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A szóban forgó kolléga most ki van akadva és mond egy nagyot. Amúgy feltehetően nem is tudja összehasonlítani, ahhoz néhány dolgot át kéne látnia.


Ezen túl, nem lehet azt mondani, hogy jobb, vagy rosszabb. Más. Lesznek szempontok, ami szerint jobb volt, és lesznek, ami szerint rosszabb. Itt sokkal inkább úgy lehet fogalmazni, hogy a régi rendszernek volt egy csomó jó oldala, azonban nem volt fenntartható. Ez azt jelenti, ha mindent optimálisan csináltak volna, nem lettek volna csalók, gazemberek, stb., a rendszer bizonyos idő után mindenképpen befuccsol, mert rosszabb hatékonyságú volt, mint a nyugati környezete. Viszont ha a mostani rendszer szerint csinálnák optimálisan, nem lennének csalók, tolvajok és gazemberek, akkor ez nem döglene be. Viszont akkor is lennének szegényebbek és gazdagabbak, mert az emberek nem egyformák.

2017. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!