Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ügyvédi irodák, vagy az...

Az ügyvédi irodák, vagy az ügyvédek általában be vannak regisztrálva az ügyfélkapuhoz vagy sem?

Figyelt kérdés
Csak mert rengeteg adatot tudnának onnan megszerezni, amit máshol csak nehezebben.

2017. márc. 18. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy regisztráltak. De "kivenni" adatot csak saját magukra vonatkozóan tudnak, ugyanúgy mint bárki más.

Nekik is van bevallási kötelezettségük a saját bevallásukon kívül, pl. az általuk elkészített ingatlan adás-vételi szerződésekkel kapcsolatban, (eladó-vevő, helyrajzi szám stb.). De ugyanígy a Cégbírósághoz is be vannak regisztrálva, a társaságok alapító okiratainak, vagy éppen a társaságok megszüntetésével kapcsolatos iratok beküldése céljából... De hogy bármelyik "kapun" keresztül kiszedni akárkinek ilyen-olyan adatát, azt még nekik sem lehet!

2017. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legtöbben használjuk, igen. Az elektronikus eljárások nagy részéhez elengedhetetlen.


Amit az Első írt, annak egyébként se füle, se farka.


Amikor két éve ügyvéd lettem, onnantól kezdve automatikusan megváltozott az ügyfélkapum. Le tudok tölteni mindenféle tulajdoni lapot (teljes, szemle, nem hiteles, e-hiteles, térképmásolat...), amik magánszemélyeknek nem elérhetőek, vagy csak korlátozottan. Más kérdés, hogy ügyhöz kapcsolódóan vagyok csak jogosult ezt a lehetőséget használni, de ez egy esetleges kamarai ellenőrzésnél kap hangsúlyt (fel kell jegyeznem minden ilyen letöltést, indokkal, ügyszámmal, stb.), nem pedig az ügyfélkapu maga korlátoz/ellenőriz.


Hozzáférek a BM rendszeréhez, azaz igazolvány alapján bárkit le tudok ellenőrizni: látom, érvényes-e az igazolvány, milyen adatokkal van bejelentve, stb. Mint fentebb írtam, ehhez is indok kell - sokszor kötelező is -, de ezt is a Kamara ellenőrzi, nem az Ügyfélkapu.


Az e-perek iratait (kereset, beadványok) ÁNYK rendszer segítségével az Ügyfélkapun belül elhelyezkedő Perkapun keresztül nyújtjuk be, és ott kapjuk vissza a bíróságtól az iratokat (idézés, végzések, ellenfél beadványainak megküldése...).


Itt működik a külön rendszer a közigazgatási perekhez, lehet kapcsolatot tartani különböző hivatalokkal, hatóságokkal (NAV, stb.).


Szóval, az Ügyfélkapu (ügyvédek számára "kibővített" változata) gyakorlatilag elengedhetetlen a mai ügyvédi munkához.

2017. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

08.39.


Köszönöm szépen, ilyesmikre gondoltam tényleg.


Bár az ügyfélkapun írtak szerint tulajdoni lapot magán ember is kérhet, csak fizetnie kell érte. De lehet, hogy aztán nem úgy van, csak írják.

2017. márc. 19. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Fizetni nekünk is kell érte, nem ez a különbség.


A különbség az, hogy magánszemélyként - eddig legalábbis így volt - csak a tulajdoni lap eleje látszódott, nem az egész.


Most, azt hiszem, az új szabályok szerint pár darabot le lehet kérni, de nem vagyok biztos benne, hogy mikortól és pontosan hogyan. Én ezt megnézni nem tudom, nálam már csak az ügyvédi variáns jön be. Azt tudom, hogy még korábban egyszer akartam lekérni, és csak a tullap eleje jött le, a III. rész (a terhek) pedig nem látszott.

2017. márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyszerű embertől a teljes tulajdonlapra ezer ft-ot, hitelesért talán 3600-at kérnek.


Éa akkor, ha az ügyvédek hivatásból jobban és többet tudják az ügyfélkaput használni, akkor ez biztos vonatkozik a közjegyzőkre is, nem? Mert kéne is nekik a különböző eljárásokhoz, szerintem.

2017. márc. 19. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanennyibe kerül nekünk is. A tulajdoni lapnak ez az ára, nem tesznek különbséget.


Gondolom, hogy a közjegyzőkre is igaz ez, igen. JÜB-ölni és tulajdoni lapot lekérni nyilván nekik is kell.

Mivel pereket ők nem csinálnak, így az e-perkapura nincs szükségük.

2017. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!