Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A CEU gender studies szak...

A CEU gender studies szak mennyiben segít ezeken a problémákon?

Figyelt kérdés
Beszéljük meg ezt a kérdést. A gender studies meglátásom szerint csak azt idézi elő, hogy felvonuljon pár alapból liberális (ezt most nem az orbánista értelemben használom, szitokszóként!!) környezetből, közösségből érkező egyén egy elefántcsont toronyba, ahonnan majd szakértelemmel felruházva oszthatja ezeket az elveket különböző előadássorozatok keretein belül, blogokban stb. De eközben a nemiség hétköznapi aspektusaként ott van a szexizmus... Dekoratív nő ismerőseim nem tudnak úgy megtenni több kilométert városban (költői túlzás de értitek) hogy valami inzultus ne érje őket. Az átlag magyar munkás családokban még mindig a nő dolga foglalkozni a gyerekkel és kb középkori hierarchia uralkodik. Ezeken mit segít, hogy van egy szak ami nyitott kapukat dönget és nem éri el bizonyos rétegeket? Nincsenek elérve az alsóbb társadalmi rétegek és azok akiknél alapvető nemiséggel kapcsolatos problémák vannak. Sokkal égetőbb, hétköznapi kérdéseket kell megoldani ezzel a témával kapcsolatosan. Ti mit gondoltok?

2017. ápr. 6. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért. Legközelebb átolvasom beküldés előtt:)
2017. ápr. 6. 14:51
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nézz már rá hányan járnak oda, aztán rájössz, hogy mekkora hülyeséget kérdeztél...
2017. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alain Delon ***** válasza:
91%
Az "alsóbb" társadalmi rétegek általában semmivel nincsenek elérve, legfeljebb az akciós csirkefarháttal. Szóval ez a gender dolog egyáltalán nem kirívó dolog.
2017. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd miért kérdeztem hülyeséget? Én is kifejtettem a saját véleményem és nem hülyéztem le semmit..
2017. ápr. 6. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Mi az a ceu?
2017. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem neked fogalmad sincs arról, mi is az a "Társadalmi nemek tanulmánya".


Egyébként pedig az ELTE is indít ilyen képzést.

Itt elolvashatod miről is szól a képzés:

[link]

2017. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom alaposabb megismerése segít azt hatékonyabbá tenni, röviden ennyi.


Mondok egy példát, hogy értsd: panaszkodni kulturálisan nem egy "férfias" dolog, aminek jól kimutatható hatása, hogy a férfiak kevesebbet járnak orvoshoz, ami jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy az átlagéletkoruk durván rövidebb a nőkénél.


Ennek felismerése segít, hogy pontosan célzott intézkedéssel hatékonyan vegyük fel a harcot a jelenséggel szemben.

2017. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is nézd meg, hogyan volt ugyanez 5, 100 vagy 200 éve. Lassan, de van fejlődés a téren, és korábban is kevesek indították el a változást. Gyerekkoromban engem még úgy neveltek, ha nem is mondták ki nyíltan, hogy férfiként ne beszéljek az érzelmeimről, mert az gyengeség, és bizony manapság törekszem arra, hogy ez ne így legyen, ezt könnyebb megtennem, ha látom, hogy ez teljesen rendben van, és csak buta társadalmi sztereotípiák azok, amelyek összekötötték a férfiasságot a látszólagos érzelmi hidegséggel.
2017. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!