Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért Budapest sok magyar...

Miért Budapest sok magyar álma, amikor egy balkáni város?

Figyelt kérdés

megélhetés : pudvás 40nmes albi 120 ezer + rezsi, a vicc hogy a fizetés is ennyi.


Alacsony bérből még szobát is alig lehet fenntartani, ilyen nyomor Londonban sincs, pedig az a legbénább nyugati város.


egészségügy : katasztrófa, a kórházakban komoly eséllyel összeszedsz bónuszban fertőzéseket


közbiztonság : örülsz ha éjjel sétálva a városban nem rakja beléd senki a kést.


bunkó, balkáni emberek, mindenki idegbeteg.


összevandálkodott az egész város, kutyaszaros, omladozik minden.


Mit imádnak Budapestben a magyarok?


2017. ápr. 6. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem hinném, hogy bárkinek is álma lenne. Én két évet éltem Büdöspesten és nagyon gané hely.
2017. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nincsen semmi probléma Budapesttel. Semmivel sem rosszabb, mint más nagyvárosok. Ezerszer inkább itt élek, mint vidéken. London is nagyon tetszik, de itt legalább lakást tudok bérelni, nem csak egy szobát.
2017. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha szereted a bűzt az anyázást, meg az idegbeteg életet akkor még akár elégedett is lehetsz.
2017. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Azért mert Budapest a főváros ami környékén és amely városban minden elérhető ami vidéken található...:)

Magyarország fővároscentrikus...mégis...

Kelet magyarországról Budapestre megyünk,nyugat magyarországról Ausztriába...

2017. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerintem sokkal rosszabb mint mondjuk Bécs.


A szegények nagyon rosszul élnek Budapesten.


Persze elhiszem hogy az informatikus jól él ott.


Az albérletlufi óta már a szakmunkások is nehezen élnek meg Budapesten.

2017. ápr. 6. 17:05
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Először is nem más országgal hasonlítom, mert van aki nem akarja elhagyni az országot. Tehát vidéki városokkal tudom összevetni.


1. Szülővárosomban is, csak ott emellett felét sem keresném, mint most, ha lenne egyáltalán munkám. Más vidéki városokban van ahol feléből kijönne, de munkát meg nem találnék.


2. Egészségügy az egész országban rossz.


3. A közbiztonság egészen jó, pedig az egyik legcsóróbb kerületben lakok.


4. Egy főre eső bunkók száma itt is és vidéken is 2 :-)


5. Ez igaz. Vidéken egy fokkal ez jobb volt, de a szép, rendezett környezetet nem lehet megenni...

2017. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként nem csak az informatikusok (akik 3-szor annyit keresnek Budapesten, mint vidéken), hanem a szegények is jobban élnek a fővárosban. A nincs munka vagy közmunkához képest még mindig sokkal jobb, ha minimálbérnél valamivel többért van munkalehetőség.
2017. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

utolsó, szerintem te nem voltál még melós Budapesten.


Nettó 100-110 ezres fizetés még Borsodban is van segédmunkára.


Miskolcon is.


Budapesten pedig így fizetnek a legszarabb melók.


Egy szobáért meg 70 80 ezret leszívnak rólad rezsivel.


Nyomor.

2017. ápr. 6. 17:20
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

1. Attól, hogy te nyomorogsz, még a többség elég jól elvan itt. 120 ezret kb. a betanított munkások keresnek, azok viszont sehol nem élnek jól.


2. A közbiztonság meg az egyik legjobb a világon itt. Érdekes módon én még csak nem is hallottam olyanról, akit késsel csak fenyegettek volna, pedig itt élek egy ideje.


3. Nekem inkább te tűnsz bunkó, balkáni idegbetegnek. De minimum egy megkeseredett, savanyú embernek.

2017. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én szerencsére nem élek ott, semmi kedvem nyomorogni.


Nem véletlenül menekülnek onnan az emberek.


Én 110 nettót keresnék ott most a "szakmámmal."


Kifizetnék egy pudvás szobáért (albérletlufi szeretlek) 70 ezret rezsivel és akkor egy 12 nmes szobát bérlek kint valahol.


Vennék egy bérletet, 80, aztán 30 maradna MINDEN másra.


Kösz, ebből nem kérek.


Inkább Ausztria, ahol jólét van.

2017. ápr. 6. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!