Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha megváltoztathatnád, hogy...

Ha megváltoztathatnád, hogy melyik ország legyen a világ vezető és legbefolyásosabb országa, melyik országot választanád, és miért?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 23:21
1 2
 11/19 BlackSword ***** válasza:
84%

Egyértelműen Németország... Noha Európában már meghatározó... Mind politikailag, mind gazdaságilag...

Az USA??? Hát... Inkább nem...

2010. máj. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Magyarország
2010. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Eritrea. Olyan k*rva szegény, hogy talán ez helyrebillentené a dolgokat.
2010. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Eritrea??


Az még Észak-Koreánál is elnyomóbb ország, ha az ottani uralkodó így világuralomra tenne szert, elég érdekes következményei lennének. :D

2010. máj. 13. 08:53
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

Jó pár komoly jelöltem lenne.


Jelenlegi formájában, vezetésével és vezetőinek és népének gondolkodásmódjával Finnország, Irán, Oroszország. És számomra is meglepően kifogytam. Ezek az országok sincsenek a toppon, de ha mondhatok ilyet, a maguk formájában a legösszetartóbbak, és talán valóban olyanok, akiknek a vezetői is nemzetben gondolkoznak, bár oroszoknál látok erre ellenpéldát is.


Remélem tovább épül még Kína, Oroszország, meg még egy pár ország, és pár év múlva az USA helyett már senki nem tölti be a világ vezető országa címet.

2010. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Hülye vagy? Persze, hogy Magyarország :D Egyébként, ha nem Magyarország, akkor vagy Oroszország, vagy Kína. Kínában elég nagy rend van, ráadásul manapság rengeteg kiváló közgazdászt termel ki magából az ország, s egyre jobb az üzleti érzékük, sőt, még szimpatizálnak is velünk ^^ (ők úgy tanulnak rólunk, hogy mi rokonságban vagyunk velük, bár ezt én is tudom, hogy hülyeség, de azért furcsa, hogy testvérüknek tekintenek minket). Csak onnét tudom, hogy párszor voltam már Kínában, vagyis kétszer :D Sokan mondják, hogy ott mekkora kommunizmus van, stb., közben ott van a legvadabb kapitalizmus (és ha tudomásom nem csal, a deviza fedezet 7%-a Kína tulajdonában van).
2010. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
6%

Németországot, mert a kedvenc országom.:D

És ha már 2 világháborút elvesztettek, akkor ez egy kis "ajándék" lenne nekik.:D

2010. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is elvesztettük a két nagy háborút,akkor?
2013. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Minden ország szuverén, így közöttük nem kell első az egyenlők között.
2014. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!