Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is megfigyeltétek, hogy a...

Ti is megfigyeltétek, hogy a felvidéki magyarok szlovákul beszélnek, ha Magyarországon vannak?

Figyelt kérdés
Nem értem ezeket az embereket, ha egyszer magyarok akkor miért szlovákoskodnak?
2017. ápr. 8. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlen beszélnek Szlovákul ha itt vannak Magyarországon, de sok felvidéki nem nagyon tud magyarul, mert egyrészt lehet olyan környezetben élnek ahol szlovákul társalognak és ezt szokták meg, és lehet nem is tudnak rendesen magyarul.

Nekem van olyan munkatársam aki a határ melletti településen lakik, és alig beszéli a magyart, mert neki anyukája nem tudott soha magyarul, apja tudott de mindig is szlovákul beszéltek a szülei előtte és magyarul is csak 10 évesen kezdett el tanulni amikor közelbe költöztek és olyan iskolába kezdett el járni ahol magyarul is beszéltek.

Arról nem is beszélve hogy felvidék Szlovákia része jó ideje, szlovák a hivatalos nyelv, azt kell használni, és ott így is beszélnek. Az hogy sok hivatalos helyen beszélnek magyarul abba az országba az csak egy dolog, de hiába magyarok, más országban élnek, és ez van.

2017. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Énis megfigyeltem ezt. Egyszer egy szórakozóhely előtt hallottam beszélgetni három csinos lányt valamilyen szláv nyelven. Majd az egyikük elővette a telefont és magyarul, akcentus nélkül hívott egy taxit. Még énsem beszélek olyan szépen magyarul :D
2017. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
57%
Én is mindig azon gondolkozom, hogy milyen király lehet idegen nyelven társalogni, beszélhetsz bármiről mert körülöttetek senki más nem érti.
2017. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Miért, egy magyar nem tanulhat meg szlovákul? :D

Nem értem a kérdést.

Ha olyannal beszélnek, aki csak szlovákul ért, pl. valamilyen barátja, akkor mégis hogyan beszéljen hozzá?

2017. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
34%

Hallottál már a kétnyelvűségről?

Egyébként azt, hogy ki magyar, ne te döntsd már el.

2017. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem beszélek szlovákul. Se Magyarországon, se itthon. Egyébként honnan tudod, hogy magyarokat hallottál szlovákul beszélni? Pl.van néhán, echte szlovák ismerősöm, aki 1-2 szemesztert Budapesten tanult EU ösztöndíjjal, mert meg akartak tanulni magyarul. Sikerült is nekik.
2017. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is felvidéki magyar vagyok. Családdal, haverokkal, suliban is magyarul beszélünk (magyar nyelvű iskola).

Viszont egyik haveromnak az unokatesója szlovák, és ha ő is jön ki velünk akkor a társaságban automatikusan mindenki átvált szlovákra hogy ne érezze magát kiközösítve (mivel mi nagyjából tudunk szlovákul, de ő nem tud magyarul).

Egy példa: Amikor idén lent voltunk Balatonon amikor ott volt velük szlovákul beszéltünk, de amikor elment pl venni kaját vagy nem volt kedve kijönni automatikusan magyarul beszéltünk.

2017. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!